Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami.

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:26

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Witam ja zaczynam także dawać ziemniaki krowom mięsnym. mam zrobną i sadzeniaki. Będe je troche siekał i do tego z osypką mieszał. Tylko mam takie pytanie teraz ziemnika są już troche porośnięte (pokiełkowały w workach) i teraz moje pytanie czy trzeba obrywać te pędy czy nie? bo słyszałem że trzeba bo są trujące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Dzisiaj, 17:28
  •  

#22 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 24 maj 2014 - 13:36

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. To dobrze słyszałeś.

#23 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:38

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. aha czyli obrywać? ale jak tam troszkę w oczku zostanie to już chyba aż tak nie zaszkodzi?

#24 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:41

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Tym w oczku się nie przejmuj. Resztę trzeba obłamać.

#25 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 maj 2014 - 15:03

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. oki dzięki wielkie. ale lepiej siekać czy nie koniecznie?

#26 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:37

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Lepiej puścić przez bąka czy jakiś brukiewnik typu jemioł aby zapobiec zadławieniu.

#27 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:29

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Mam taki ręczny ale zęby powybijane i całę ziemniaki przelatują. Ręcznym siekam. Moje krowy troche przyzwyczajone do dużych gabarytów bo wybieg mają w sadzie gdzie jest sporo dużych jabłek i jak narazie odpukać przez pare lat żadna się nie zadławiła a jedzą tego naprawdę dużo.

#28 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:38

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Wiesz mój wujek przez ponad 30 lat dawał całe i też nigdy nie miał zadławienia, od kiedy ja zacząłem mieszać w tym interesie rozdrabniamy brukiewnikiem na wszelki wypadek.

#29 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:16

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. A jeszcze kolego podpytam jaką dawkę dziennie na jedną krowe przypada? narazie przyzwyczajam na 6 sztuk daję 20 litrowe wiadro siekanych ziemników i do tego takie same wiadro śruty 2 razy dziennie. Wcinają tylko uszy sie trzęsą. Dodam tylko że to krowy mięsne które mają właśnie cielaki które piją od nich mleko..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:52

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. U mnie to idzie na opasy takie powyżej roku zaczyna się od kosza na kilka sztuk a dochodzi do kosza na 2-3 sztuki w zależności ile jest ziemniaków i czy szybko wyrastają. Taka pasza sezonowa jako dodatek.

#31 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:38

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. i ja tak samo jako sezonówka a teraz zostało po zimie i dodaje do tego buraki i marchew po pare sztuk bo po co wywalać później do rowu. ale zastanawiam się nad przejściem w takie żywienie ponieważ zaraz po wykopkach ceny będa naprawdę niskie i nie wiem czy to nie będzie bardziej opłacalne.

#32 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 maj 2014 - 00:28

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Witam
Nie chcę już zakładać nowego tematu. Mam pytanie odnośnie żywienia bydłą mięsnego (krów byków oraz cieląt) żytem. Czy można mielić samo żyto bez żadnych dodatków? Jak narazie robię śrutę z : mieszanki,peluszki,pszenicy oraz żyta. Jednak niedługo mi się kończą wszystkie zboża oprócz żyta którego mam jeszcze ze 3 tony. I moje pytanie właśnie jak skarmić to żyto? samo czy lepiej coś jeszcze dodać (w miarę taniego) aby nie zaszkodziło krowom. Proszę o poradę ponieważ dopiero zaczynam się uczyć w tych dziedzinach.
z góry dzięki za pomoc.

#33 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 30 maj 2014 - 15:26

Karmienie bydła mięsnego Ziemniakami. Sama śruta żytnia to nie bardzo, lepiej jakbyś dorzucił innego zboża, owsa na przykład (tani jest i dobry dla bydła) tylko licz się z tym, że przy zwiększonym udziale żyta w paszy treściwej powinieneś podciągnać białko na przykład śruta rzepakową czy sojową bo inaczej przepuścisz kilogramy śruty przez zwierzę bez większego sukcesu w przyroście. Kiedyś parowano żyto i dawano bydłu, ale o technologie, dawki i tak dalej przy parowanym życie to mnie nie pytaj, bo nigdy nie stosowałem tej metody. Tyle co słyszałem, że fajne efekty są po tej paszy, ale i pracochłonność nie mała.

#34 Share rolnikzlubelskiego

rolnikzlubelskiego

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 14 październik 2015 - 19:24

Czy używa ktoś takiej ręcznej "brukwiarki", "buraczarki" do rozdrabniania surowych ziemniaków dla opasów?

jak idzie robota tym sprzętem?

trzeba "popychać" ziemniaki od góry?

dużo drobnych przelatuje?

Może ma ktoś jakiś filmik z pracy urządzenia-jak to wychodzi, na jakie kawałki zostaje pocięty ziemniak?

bardzo proszę o pomoc

2.jpg

#35 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:19

a ja mam lepsze pytanie jakby tak zasiać burak ćwikłowy i wybrać go  holmerem/ropa   plon daje bardzo duży  i to wozem paszowym pociac i karmić opasy?   jaką ma to wartość .... hmm czystosc  paszy  i kosztahmm

#36 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 październik 2015 - 14:53

ja jak coś to rozdrabniam recznym "bartoszem" i ziemniaków nie trzeba popychać, co najwyżej jakbyś duże buraki chciał rozdrobnić, to nie da się do pełna nasypać bo się zawieszają, ale ta z linka powinna nie mieć tej wady, drobne mogą przelatywać, ale bardzo drobne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share rolnikzlubelskiego

rolnikzlubelskiego

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 15 październik 2015 - 15:56

dzięki za odpowiedź. Ten Bartosz ma chyba inny bęben tnący, takie jakby dwa stożki połączone wierzchołkami? ale zasada działania ta sama?

PS będę tym rozdrabniał tylko ziemniaki