Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa traw na nasiona.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:59

Uprawa traw na nasiona. Pytam czy ktoś z forumowiczów uprawia trawy na nasiona dla firm na kontraktację.Głównie chodzi mi o rajgras włoski lub oldembuski {trawy szybko rosnące i dające duże plony}. jeżeli są takie osoby na forum to proszę o podzielenie się doświadczeniami.Jestem zainteresowany tą uprawą ale niewiele wiem poza tym co w necie tzn.teoria.
Inne trawy też mnie interesują.

Edytowany przez marian7k, 11 wrzesień 2012 - 20:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa traw na nasiona. Dzisiaj, 02:45
  •  

#2 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 11:10

Uprawa traw na nasiona. Nikt nie uprawia traw na nasiona?Proszę pisać.

#3 Share tomasz8641

tomasz8641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, samochody, informatyka

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:53

Uprawa traw na nasiona. jeśli jeszcze chcesz siać trawę na nasiona to napisz na priv, mogę ci zakontraktować każda ilość :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share leonsio

leonsio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:48

Uprawa traw na nasiona. Ja w tym roku posiałem trawy nasienne, więc jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, możemy się wymienić informacjami.

#5 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 29 luty 2016 - 20:41

Uprawa traw na nasiona.

i jak się udała ta trawa na nasiona?interesuje mnie ten temat w celu pozyskania nasion na własne potrzeby (na podsiewy)łącznie około 1 tony rocznie (rajgrasy,festulolium).proszę o porady .

#6 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 14:17

Uprawa traw na nasiona.

Czyta ktoś w 2017?

To jakaś "wiedza tajemna" z tymi trawami ? Informacji praktycznych jak na lekarstwo. Od czego zacząć przygodę z uprawa traw nasiennych?

Edytowany przez adamson330, 02 lipiec 2017 - 14:18.

#7 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 15:11

Uprawa traw na nasiona.

Od pozyskania nasion i kontraktacji, a jak już to ogarniesz to leci z górki cała uprawa. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 17:49

Uprawa traw na nasiona.

To powiedzmy jest do ogarnięcia. Granum kontraktuje. Ale jaki gatunek trawy na początek najlepszy?

#9 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 18:40

Uprawa traw na nasiona. Musiał bym pogadać z ojcem co sial i co najlepsze bo ja już za swojej kadencji nie miałem styczności z trawą.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#10 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 08:21

Uprawa traw na nasiona.

Byłbym dzwieczny za informacje prakyczne  :)  Kurcze nie myślałem ze to tak niszowy temat te trawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 20:23

Uprawa traw na nasiona.

Mało się dowiedziałem bo ojciec juz mało informacji pamięta z uprawy traw. Ale pytaj kolegi @mathewc385 on w tym roku ma posianą trawę i z tego co wiem w poprzednim lub dwa lat temu miał też trawę to Ci udzieli kilku informacji. U nas ogólnie dużo osób sieje trawę i to juz po kilkanaście lat także informacje by się znalazły ale nie udzielają się na tym forum. 

#12 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 10:16

Uprawa traw na nasiona.

Dzieki Kolego za informacje w temacie. Jak to mówia kto pyta  nie bładzi :) Chciałbym u siebie wzbogacić płodozmian i podnieść dochód z ha, bez roboty ręcznej. To chyba ważne aby mieć jakaś pokosówke w pobliżu co by zbierać dwuetapowo.

Edytowany przez adamson330, 04 lipiec 2017 - 10:21.

#13 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 11:53

Uprawa traw na nasiona. Jeśli będzie to rajgras nie trzeba Ci pakosówki tylko kosisz jak zboże ewentualnie trzeba dosuszac jak będzie nie równo się dojrzewać. Z tego co wiem to jednym z opryskow jest Puma na owies głuchy.

#14 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 05 lipiec 2017 - 08:41

Uprawa traw na nasiona.

Wczoraj był u mnie kwalifikator z Granum ws grochu. Rozmawialiśmy też na temat traw nasiennych. Mówił mi ze to wyższą szkoła jazdy, chodzi głownie o zbiór. Faktycznie, tak jak piszesz coraz popularniejszy jest zbiór z pnia po desykacji Reglone. Mówił ze jeśli jest tak mokry rok jak ten, to jeśli jest na pokosach i deszcze dobija, to dopiero jest problem. Wspominał, że kombajnista musi mieć doświadczenie, albo być zdolny i się nauczy na moim polu :) Ciekawe czy stosuje się sklejacze, aby ziarno sie nie osypywało? Później dosuszanie (albo i nie, zależy od wilgotności. Podobno kiedyś gmina Grabów k. Łęczycy była największym zagłębiem uprawy traw w Europie. To niedaleko, muszę się wywiedzieć.

Ciekawe na czym można lepiej zarobic: rzepak vs trawy?

#15 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 05 lipiec 2017 - 09:13

Uprawa traw na nasiona. Rzepak odda lepsze stanowisko niż trawa, zysk pewnie podobny będzie. Co do zbioru to nie ma z tym najmniejszego problemu, normalnie kosi się jak zboże tyle ze będzie leżącą a nie stała jak zboże nawet skracanie nic nie pomaga. Teraz są różne odmiany można siać ją jesienią jak i wiosną (u mnie zawsze sialo się wiosną). Jedyne co jest uciążliwe to przewianie tej trawy (inaczej puścić ją na czyszczarke). Teraz popularne jest dosuszanie przez co zbiór jest jeszcze bardziej przyjemny i mniej pracochlonny.

#16 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 17:04

Uprawa traw na nasiona. Ja ma zasiana trawe na nasiona pierwszy raz i teraz właśnie szykuje sie do pierwszego zbioru. Mam kupkówke i życice trwałą. Teraz czas mlocenia kupkowki, ale niestety przez pogode :wiatry i burze niestety jakies 30-40% poszlo sie j.... Plon zapowiadał sie naprawde ładnie, zbiór bedzie z pnia po dosuszeniu reglone i sklejaczu :-P Natomiast o życicy jeszcze sie nie wypowiem, bo narazie zielona leży plackiem na polu :-D :-D A o dochodach pogadamy na koniec lipca :-D

#17 Share adamson330

adamson330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 07:06

Uprawa traw na nasiona.

a Koledzy jak wyglada z terminem zbioru?  Co sie pierwsze siecze rzepak, trawy na nasiona a kiedy jeczmień ozimy? Normalne zboża to wiadomo, natomiast tutaj nie mam doświadczenia.

#18 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1511 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 07:12

Uprawa traw na nasiona. Jęczmień ozimy powinien wyjść pierwszy, trawa jeśli będzie posiana jesienią to zaraz za jeczmieniem będziesz ją kosił (gość kosił u nas 9 lipca trawę z jesiennego siewu). A na końcu rzepak wyjdzie chyba że trawę posiejesz wiosna to wyjdzie w podobnym terminie jak rzepak czyli wtedy loteria co kosisz pierwsze.

#19 Share matmati2

matmati2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 21:48

Uprawa traw na nasiona.

witam jak ustawiacie kombajny do koszenia rajgrasu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 13 lipiec 2017 - 11:06

Uprawa traw na nasiona. Napewno bardzo maly wiatr ;). Jesli dosuszyles trawe to beben wystarczy na 500 obr. Sita to juz w zaleznosci, musisz sprawdzic co leci do zbiornika