Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa Papryki

135 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Jefrey

Jefrey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 październik 2015 - 15:40

Uprawa Papryki

W czym przechowujecie paprykę przygotowywaną do sprzedaży (pojemniki, skrzyniopalety)? W jaki sposób są ułożone i ile sztuk +/- do jednego pojemnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa Papryki Dzisiaj, 19:30
  •  

#122 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2016 - 23:09

Uprawa Papryki

Witam, postanowilem w tym roku rozpoczac przygode z uprawa papryki w gruncie, na poczatek  przymierzam sie do 1 ha jaka odmiane polecicie? rozwazam aristotle, caryce lub chouca, Co doradzicie na poczatek i jaka ilosc sadzonki 30 tys czy wiecej, owoc pojdzie na przetworstwo

#123 Share oregano

oregano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2016 - 14:45

Uprawa Papryki

Jeśli nie masz nawadniania, lub przynajmniej nie będziesz mógł w krytycznych momentach nawadniać to daj sobie spokój,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:27

Uprawa Papryki

Jeśli nie masz nawadniania, lub przynajmniej nie będziesz mógł w krytycznych momentach nawadniać to daj sobie spokój,

nawadnianie jest tylko zastanawiam sie czy nie zrobc kropelkowego, moze  macie doswiadczenie w tej kwestii czy jest sens ladowac kase w kropelkowe czy deszczownia wystarczy?

#125 Share oregano

oregano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:32

Uprawa Papryki

Ja sadzę mało, a nawet bardzo mało bo mniej więcej po 25arów, nawadnianie mam kropelkowe i takie mogę polecić. Czy warto pchać się w koszta to już kwestia indywidualna, myślę że warto. Może być rok wilgotny i nawadnianie będzie zbędne, a może być tak jak w 2014 a zwłaszcza w 2015 gdzie na zdecydowanej większości plantacji nienawadnianych plon był symboliczny.

Koszt na 1ha to jakieś 5-6tyś. Same linie to wydatek jakieś 4000 i wytrzymają 4lata, więc 1tyś PLN rocznie, biorąc pod uwagę wielkość plantacji i pozostałe wydatki to raczej symboliczna kwota

#126 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:49

Uprawa Papryki

Ja sadzę mało, a nawet bardzo mało bo mniej więcej po 25arów, nawadnianie mam kropelkowe i takie mogę polecić. Czy warto pchać się w koszta to już kwestia indywidualna, myślę że warto. Może być rok wilgotny i nawadnianie będzie zbędne, a może być tak jak w 2014 a zwłaszcza w 2015 gdzie na zdecydowanej większości plantacji nienawadnianych plon był symboliczny.

Koszt na 1ha to jakieś 5-6tyś. Same linie to wydatek jakieś 4000 i wytrzymają 4lata, więc 1tyś PLN rocznie, biorąc pod uwagę wielkość plantacji i pozostałe wydatki to raczej symboliczna kwota

Kolego a ty zwijasz te tasiemki czy masz linie kroplujace, ja w tamtym roku 1 raz stosowalem tasmy w cukini i jestem zachwycony ta metoda. Mnie nawodnienie 1,3 ha wynioslo  okolo 2,5 tys tzn kupilem 5 rolek o dlugosci 2300metrow po 520 zl.Tylko u mnie po 1 sezonie tasmy do wywalenia bo koszt zebrania ,zwiniecia (robocizna ) w ogole sie nie kalkulowaly

#127 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 luty 2016 - 18:10

Uprawa Papryki

Witam, postanowilem w tym roku rozpoczac przygode z uprawa papryki w gruncie, na poczatek  przymierzam sie do 1 ha jaka odmiane polecicie? rozwazam aristotle, caryce lub chouca, Co doradzicie na poczatek i jaka ilosc sadzonki 30 tys czy wiecej, owoc pojdzie na przetworstwo

do odmiany chouca sam sie w tym roku przymierzam a od Ciebie zainteresowala mnie odmiana aristotle, chcialbym Ci natomiast odradzic odmiane caryca, moi rodzice ja uprawiali wiele lat i uwazam ze nie nadaje sie do gruntu w naszych warunkach, w kazdym razie z tej odmiany plon byl zawsze najnizszy  i z niej w pierwszej kolejnosci zrezygnowalem.

#128 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 luty 2016 - 17:10

Uprawa Papryki Panowie coś o odmianie kaptur i porteka jakieś opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#129 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 luty 2016 - 20:59

Uprawa Papryki

ja  pozostalem przy odmianach aristotlei chouca, mam nadzieje ze bede  przy moim debiucie liczyc na wasze doradztwo

#130 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:59

Uprawa Papryki

Kolego aby uzyskać sensowne plony należy zasadzić około 40 000 na h. Uprawiam paprykę na giełde oraz przetwórstwo - chyba najbardziej dochodowa uprawa obok ogórka.

14292664407_f43b7f797f_c.jpg

kolego  ja myslalem o 35 tys ale tu wszyscy mowia ze zbyt duzo ze 25 tys to max. widze u ciebie rzedy sa nierowne to znaczy wezsze i szersze, jaki rozstaw preferujesz miedzy rzedami i roslinami?

#131 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:13

Uprawa Papryki Kolego alfi to w jakim rozstawie zamierzasz sadzić? Jaką sadzarka?

#132 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 luty 2016 - 14:36

Uprawa Papryki

kiedys uprawiajac papryke mielismy 25000 na ha, ale nie mialkem wtedy deszczowni, takze tez myslalem teraz o zwiekszeniu gestosci nasadzenia, moze nie do 40000/ha ale moze do 30tys, ktos sadzi w takim zageszczeniu?

#133 Share oregano

oregano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 luty 2016 - 17:25

Uprawa Papryki

Panowie a jak radzicie sobie z odchwaszczaniem tak dużych powierzchni?

#134 Share balejaz

balejaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2016 - 18:02

Uprawa Papryki

Witam!

Mam pytanie odnośnie polerowania/czyszczenia papryki, jakich urządzeń do tego używacie?

Pozdrawiam

#135 Share kamil0qwe

kamil0qwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 16:03

Uprawa Papryki

Witam jakie są koszty założenia i utrzymania plantacji papryki w gruncie? Same sadzonki wyjdzie pewnie 30tyś zł na ha, kiedy sadzić i czym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#136 Share laki444

laki444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 22:59

Uprawa Papryki

witam panowie jestem nowicjuszem gdyz chce posadzic paprykę na pół hektara wspomne ze dotąd uprawiam ogórki krótke na małosolne mam 6 tuneli foliowych a chciałbym spróbowac papryki w gruncie moge prosić o wskazówki jak gesto sie sadzi papryke w jakich rozstawach jak nawozic czym pryskac na choroby i zielsko z góry dziekuje