Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa Papryki

170 odpowiedzi na ten temat

#81 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 17:09

Uprawa Papryki rafals2 ja jestem z klwowa i posadziłem w pole 10 000 roberty oryginału

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa Papryki Dzisiaj, 17:46
  •  

#82 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:40

Uprawa Papryki karoljawor moja siostra sadzi w pole odmiane tunelowa ale cały czs jakieś problemy z tego ma.a to jej żółknie,a to to musi podwiązywać..ja tam nie posadziłbym w pole tunelowej,ale fakt jest taki że 95 % paprykarzy tak robi.więc decyzja należy do Ciebie..

#83 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 00:30

Uprawa Papryki Panowie mam pytanie co sądzicie na temat uprawy papryki w południowej grecji na 3ha nawadnianego pola? Czy w tamtym klimacie odmiany tunelowe by dobrze obrodziły? Termin zbioru też by był chyba dużo szybszy niż u nas? Pytam bo stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego poletka i szukam teraz co mógłbym tam zacząć uprawiać w przyszłym roku...

Edytowany przez romanewas, 16 czerwiec 2014 - 00:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 17:21

Uprawa Papryki w grecji to chyba oliwki;)
i importować do polski

#85 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:55

Uprawa Papryki Oliwki się nie bardzo opłaca. Chyba, żeby kupić jakiś duży sad oliwny z już wyrośniętymi drzewami... Ja mam ziemię pod uprawy - papryka teraz najlepiej wychodzi. Dzwoniłem do hurtowników i w tym roku od stycznia do teraz płacą 6-8pln za 1kg od ręki... Dzwoniłem dziś do koordynatora na europę w Syngenta i ma mi dobrać odmianę na wczesną wiosnę w grecji-jutro się dowiem...Chciałbym sadzić najlepiej w połowie marca pod agrowłókniną (na tunele mnie póki co nie stać) i zacząć zbiór w drugiej połowie maja. Temperatury za dnia oscylują wtedy(połowa marca) średnio w okolicach 18stopni... Dzwoniłem też do Krasonia - mógłby przygotować rozsady 35dniowe na połowę marca właśnie najszybciej... Nie wiem jednak czy z rosady 35dniowej da się robić zbiór właśnie po tych 65 dniach?
ps.Szukam tak w ogóle fachowca do poprowadzenia tam uprawy - może ktoś chętny?:)

Edytowany przez romanewas, 18 czerwiec 2014 - 16:56.

#86 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:04

Uprawa Papryki 65 dni?jest to możliwe ale zależy od odmiany.
65-70 dni-King Artur,Red Knight,Solution.
68-75 dni-Roberta,Zorza,Socrates.
Ja kupowałem u Krasonia 32 dniowa rozsade pierwszy raz więc na koniec sezonu napisze po ilu dniach bedzie zbiór.
6-8 PLn w Polsce??
a koszty transportu??
za chłodnie sporo się płaci z kilometra.
jesli masz przygotowane pole pod uprawe to nie musisz czekać przyszłego roku ale jeszcze w tym coś posadzić np.pekine

#87 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 23:25

Uprawa Papryki Tak właśnie i niestety te odmiany nie nadają się na południe grecji - są to odmiany z tego co się dowiedziałem przeniesione i zaadaptowane z północnej Hiszpanii do naszych warunków... W PL ceny praktycznie do teraz są w granicach 10pln za importowaną czerwoną BLOCK - spadną dopiero jak będzie w sprzedaży krajowa papryka. Mi zaoferowali 6-8pln w zależności od momentu w okresie od stycznia do połowy czerwca br. Co do transportu to akurat wcześniej się zajmowałem transportem - mogę przywieźć 22t-26t za 1800EUR-2000EUR do Broniszy. Na polu obecnie jest koniczyna. W tym roku nie mam opcji tam ruszać gdyż nie mam tam jeszcze żadnego zaplecza itp.

#88 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 12:24

Uprawa Papryki A właśnie jako przedplon/poplon może rosnąć do papryki sałata lodowa? Zimą cena za główkę sałaty w polsce około 3pln:)

Edytowany przez romanewas, 20 czerwiec 2014 - 12:27.

#89 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 756 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 13:35

Uprawa Papryki Z pewnością tak.

#90 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:41

Uprawa Papryki sałata może być.tak jak większość warzywnych (szpinak,rzodkiewka,kalarepa) z wyjątkiem z nią spokrewnionych takich jak ziemniak,pomidor,tytoń bo to powoduje patogeny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share koraki

koraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 08:34

Uprawa Papryki Posiadać na południu Grecji 3 ha ziemi to nie w kij dmuchał.......Czy aby na pewno nie jest to 3 stremata......????? Napisz w jakim rejonie masz tą ziemię. Uprawiałem w Grecji (w rejonie Nafplion) paprykę,bakłażany,pomidory i fasolkę czarne oczko.

#92 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 11:03

Uprawa Papryki Tzn jeśli chodzi o ścisłość to nie jest peloponez ale rejon Viotia (jakieś 80km na północ od Nafplion) - za to pole jest cały rok nawodnione i nie jest to strema ale dokładnie 29400m2 (może uda mi się jeszcze wyrwać 3000m2 bo się gość zastanawia i obok kolejne 7000m2 od jego siostry). Szukam właśnie kogoś kto tam miał do czynienia z tamtejszymi odmianami - może podaj jakiś kontakt do siebie jak możesz?

#93 Share koraki

koraki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 15:04

Uprawa Papryki To co chodzi Ci po głowie, wydaje mi się trochę szalone,ale jak mówią - do szalonych świat należy. Jak chcesz to robić na odległość? Jak się domyślam mieszkasz w Polsce.
Eksport warzyw czy owoców (podobnie jak mięsa) nie jest prostą sprawą,nawet wtedy gdy jest się zrzeszonym w grupie producenckiej,a co dopiero na własą rękę......Żeby wysłać taki transport,trzeba mieć w ręku cały plik papierów począwszy od świadectw pochodzenia skończywszy na badaniach fitosanitarnych.Jesteś w stanie to ogarnąć??? Na Twoim miejscu mając taką możliwość,pojechał bym tam i produkował na lokalny rynek,o wiele bardziej przewidywalny niż polski. Masz w ręku potencjał, masz ziemię czyli nigdy nie zostaniesz bezrobotny(chyba że ją sprzedasz).Jedż uprawiaj i podziwiaj piękne greckie widoki warte milion dolarów.Zazdroszczę Ci. Jak chcesz to pisz na
pastaebasta@onet.pl

#94 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 15:11

Uprawa Papryki Znalazłem już odbiorców - pośredników na paprykę (bez ograniczeń) i sałatę (ale na razie najwyżej 2-3 auta na tydzień). Fitosanitarnych badań na UE nie potrzeba a produkcji zwierzęcej nie zamierzam prowadzić. Natomiast przygotowuję się do GlobalGAP - jedynie trochę mnie przeraża kurs isenizacyjny po ... grecku:) Resztę papierów robię w PL w firmie Akrol i tłumaczę na grekę - albo angielski jak się uda - certyfikował się będę w TUV rheinland - mają przedstawicielstwo u nas i w grecji. Oczywiście się tam przeprowadzam na jesieni aby wszystko ogarnąć na miejscu (na początek domek holenderski na polu, woda z rzeki a prąd na szczęście jest:).

https://lh3.googleus...691-no/pole.jpg

Tak to wygląda obecnie...

Edytowany przez romanewas, 23 czerwiec 2014 - 19:52.

#95 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 756 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:42

Uprawa Papryki Nie ma tam problemu z ludźmi do pracy? Bo chyba rozumiesz, że sporo ludzi będziesz potrzebował do tego, 2-3 tiry sałaty lodowej tygodniowo - czy masz w ogóle rozeznanie ile to wymaga pracy aby naszykować na gotowo? Masz tam maszyny, jakieś budynki, chłodnie?

#96 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 00:22

Uprawa Papryki Ludzie na początek z polski. Maszyny, chłodnia obecnie kompletuję. Przy okazji - ktoś wie jakie maszyny są niezbędne do konfekcjonowania sałaty przy skali 10tys sztuk dziennie?

ps.znajomy mówił, że u niego na polu pakują od razu po oberwaniu liści w woreczki sałatę na gotowo...

Edytowany przez romanewas, 24 czerwiec 2014 - 12:03.

#97 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 16:20

Uprawa Papryki Mam jeszcze lepszy pomysł. Można zbierać tam w tym okresie (styczeń-marzec) kalafior! W PL główka wtedy od 5 do 8pln a na 1ha wchodzi do 42tys sztuk... No i pakowanie oraz transport lepiej dużo wychodzi...

#98 Share Kristof82

Kristof82

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 19:16

Uprawa Papryki Nie troche za dużo tych pomysłów? Z uprawą papryki nie jest tak prosto jak sie wydaje, a ceny czasami są bardz zaskakujące np. w tym roku w połowie kwietnia ceny spadły do 45 eurocentów za kilogram! A dla przykładu ceny z dziś to 2,50 zaczerwoną i 2,80 za zółtą :rolleyes: a wczoraj nawet lekko powyżej 3 euro. No i pare zestawów pojechało w tych cenach

#99 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 22:13

Uprawa Papryki Czym więcej opcji tym lepiej:) Żółta też tak spadła w kwietniu? Mam tylko historię notowań styczeń-marzec i od maja do teraz... Średnio papryka od maja do teraz 2 - 2,50EUR/KG wychodziła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share TomGrace

TomGrace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:49

Uprawa Papryki Kristaf82 a masz może jakiś mega dobry program nawożenia ??