bartek_lublin

CO POSADZIĆ NA 3 HA W WOJ. LUBELSKIM

Polecane posty

Witam czy są jakieś "ciekawe" - w sensie dochodowe pomysły na zasianie 3 ha pola w woj. lubelskim.

Klasa bonitacyjna III

Nadmienie ,że jestem świeżo upieczonym rolnikiem i nie posiadam doświadczenia ,ale szkoda mi żeby grunt leżał odłogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

z przenica w tym roku bylo slabo, nie wiadomo jak teraz przezimuje

my teraz wiekszosc obsiejemy przezytem,

mozesz jeszcze posiac gryke, malo wymagajaca roslina i niewiele pracy i czasu trzeba jej poswiecic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

siej pszenicę tam nie ma jak popełnić błędu przy rzepaku jest trudniej (tak mi się wydaję, bo sam nigdy nie sialem). Przy zbożu nie ma dużo roboty a zawsze jakiś pieniążek wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jakie rośliny na dzień dzisiejszy najbardziej opłaca się uprawiać?

Tzn. ile najwięcej zysku będzie na 1ha gruntu z jakiegoś zboża.

Mógłby ktoś doświadczony ułożyć taki ciąg zbóż od góry do dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Posadź arcydzięgiel.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To żeś mu podpowiedział . Przez dwa lata to już pewnie z tym polem coś zrobił . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

widac ze kolega jest dość naiwny mysląc ze na 3 ha bez doswiadczenia zarobi kokosy. nie wspomniał nic jaki ma sprzet, bo jak nie ma to lepiej niech to sprzeda lub wydzierzawi komus


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

juz widze ta opłacalność nie mając sprzetow

uprawa zasiew opryski nawozy kombajn transport zboza problemy ze zbytem kupa roboty a zostanie ci z tego dopłata, bo caly zysk ze sprzedazy zjedza koszty. zrob tak jak ja zasiej koniczyne białą rozsiewaczem do nawozów. kosisz 2 razy do roku i problem z głowy a dopłaty wyzsze jak przy pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez freetaxi
      Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
       
      Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj