Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!!

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:15

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Witam, jestem posiadaczem Zetora 5211 z ładowaczem czołowym. Ładowacz, który jest zamontowany do traktora posiada tylko jedną sekcję hydrauliki (dwa siłowniki które unoszą ładowacz) chciałbym rozbudować go o drugą sekcję. Krótko o tym jak teraz działa. Przewód hydrauliki podłączony jest do jednego ze złączy i sterowany mniejszą dźwignią (dźwignia w przód - ładowacz opada, dźwignia w tył - ładowacz unosi się). Jak ma wyglądać układ hydrauliki w przypadku dwóch sekcji? Do których złączy w traktorze należy się podpiąć?

http://www.fotosik.p...6b607dda95.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:32

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Nie obejdzie się bez zastosowania dodatkowego rozdzielacza hydrauliki, który musisz podłączyć pod te 2 szybkozłącza. Dźwignię należy ustawić aby pompa cały czas pompowała olej do rozdzielacza [oczywiście we właściwym kierunku] a z rozdzielacza podłączasz węże pod siłowniki no i sobie rozdzielaczem sterujesz.

#3 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 22:12

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Jedno ze złączy w Zetorze wg instrukcji jest złączem przelewowym. W moim przypadku to złącze jest zaślepione. Czy węże z rozdzielacza mają iść do jednego złącza np. tego do którego mam podłączony wąż teraz a drugi właśnie do tego złącza przelewowego? Na logikę chyba tak... Im bardziej zagłębiam się w temat tym więcej moich pytań. Czy taki rozdzielacz będzie ok http://allegro.pl/ro...2588541977.html?

Edytowany przez homer87, 09 wrzesień 2012 - 22:15.

#4 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 10 wrzesień 2012 - 07:27

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Mam ten rozdzielacz i u mnie działa drugi rok bezproblemowo. Wcześnij kiedy olej do tura brałem podobnie jak ze skrzyni ciągnika to jeden wąż przykręciłem pod wywrot a powrót oleju bezpośrednio do skrzyni- olej nie przechodził przez rozdzilecz tylko otworem przy tylnim zaczepie w c-360.

#5 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 wrzesień 2012 - 09:11

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Oczywiście, ze tego typu rozdzielacze są jak najbardziej okej.
Zapraszam do siebie - 2 sekcje - bułgarska produkcja i 2 lata gwarancji:

http://farmexpert.pl...rodukt6131.aspx
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#6 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 16:18

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Ok rozdzielacz swoja drogą ale niech ktoś mi rozrysuje jakiś schemat jak to wszystko podłączyć do Zetora. Mam przy ładowaczu dwa siłowniki jednostronnego działania, muszę dokupić siłownik dwustronnego działania do wywrotu łyżki. Jak to wszytko połączyć w całość?

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 17:05

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! https://picasaweb.go...feat=directlink myślę że dosyć zrozumiale narysowałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 21:45

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Nie no bajer rozrysowane, załapałem jak to ma być :) hmmm ale jeszcze pod które złącze przy Zetorze podłączyć wąż powrotu oleju do skrzyni?

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:06

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Masz tylko 2 złącza, więc chyba za dużego wyboru nie masz :) Pod to które miałeś obecnie podłączony ładowacz podłączasz zasilanie a pod drugie szybkozłącze podłączasz powrót i tę dźwignię w kabinie musisz tak ustawić, żeby olej szedł w dobrym kierunku, bo jak pójdzie odwrotnie to w najlepszym przypadku rozdzielacz nie będzie działał a w najgorszym narobi się trochę bałaganu w rozdzielaczu.

#10 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:13

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Trzecie złącze jest zaślepione nie wiem dlaczego... właśnie to od powrotu oleju. Gdybym przekręcił to złącze, którego nie używam właśnie tam to było by OK. Na zdjęciu w pierwszym poście widać trochę tą zaślepioną rurkę.

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:23

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! A faktycznie widać.
Szczerze nigdy hydrauliki w Zetorach nie przerabiałem, nawet nie miałem okazji sterować, ale jak mówisz że to jest bezpośredni, swobodny spływ oleju do skrzyni to jak najbardziej możesz tam podłączyć powrót z rozdzielacza.

#12 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:34

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Z tego co przeczytalem w instrukcji to wlasnie tam jest bezposredni doplyw do skrzyni. ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share homer87

homer87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 20:09

Rozbudowa ładowacza. Druga sekcja...!!! Jakiej średnicy proponujecie węże i złącza (M14, M16, M18)? Bo chcę rozdzielacz mieć na stałe w kabinie, a odłączać wszystko za rozdzielaczem. Fakt będę potrzebował 4 gniazda i wtyki euro ale komfort większy.