Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt jednego stanowiska dla lochy

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:23

Koszt jednego stanowiska dla lochy cholera pokazalbym wam ale ja i komputer to nie jest idealna para a szwagier co mial wstawic zdjecia wyjechal a co do tematu wentylacji nie rozumiem wentylator pod rusztem jak to mialoby dzialac tym bardziej ze fizyki nie oszukasz i cieple powietrze zawsze pojdzie do gory w mojej porodowce powietrze pojdzie pod wanna gnojowicowa i kanalem paszowym i komunikacyjnym bedzie wychodzic spokojnie ku gorze a przede wszystkim na ryj maciry i wentylator ktory ma przed soba klape motylowa polaczone wraz z komputerem bedzie sterowal klimatem powietrze dostarczane z dolu jest ponoc najbardziej idealne dla swin gdyz zima sie ogrzewa a latem chlodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt jednego stanowiska dla lochy Dzisiaj, 11:02
  •  

#22 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 10:00

Koszt jednego stanowiska dla lochy Ja mam coś takeigo
http://www.bigdutchm...l/CL600_pol.pdf

#23 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:54

Koszt jednego stanowiska dla lochy

cholera pokazalbym wam ale ja i komputer to nie jest idealna para a szwagier co mial wstawic zdjecia wyjechal a co do tematu wentylacji nie rozumiem wentylator pod rusztem jak to mialoby dzialac tym bardziej ze fizyki nie oszukasz i cieple powietrze zawsze pojdzie do gory w mojej porodowce powietrze pojdzie pod wanna gnojowicowa i kanalem paszowym i komunikacyjnym bedzie wychodzic spokojnie ku gorze a przede wszystkim na ryj maciry i wentylator ktory ma przed soba klape motylowa polaczone wraz z komputerem bedzie sterowal klimatem powietrze dostarczane z dolu jest ponoc najbardziej idealne dla swin gdyz zima sie ogrzewa a latem chlodzi

A z jakiej firmy brałeś wyposażenie?

Edytowany przez Grzegorz83, 05 styczeń 2013 - 20:55.

#24 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:51

Koszt jednego stanowiska dla lochy z big dutchmana kontrakt bezposredni

#25 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 16:58

Koszt jednego stanowiska dla lochy A tobie nie montowała czasem taka ekipa z mazur gdzie brygadzistą jest Marcin

#26 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:18

Koszt jednego stanowiska dla lochy a skad te przypuszczenia?

#27 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:15

Koszt jednego stanowiska dla lochy A bo własnie robili mi wyposażenie w tuczarni. I ten cały brygadzista Marcin musiał jechać własnie gdzieś na pomorze bo był tam czysty meksyk z montażem coś tam murarze źle pomurowali i w ogóle tak dalej. I własnie mówił ze Facet robili tam porodówkę na 16czy 20 stanowisk a on wymyślił sobie jakiś wymyślny system jak by robił chlewnie na 300 macior a to był własnie budynek remontowany. A Ty własnie pisałeś ze na tyle sztuk robiłeś i ten system wannowy z wentylacją i dlatego tak pomyślałem czy nie chodzi o Ciebie. A to było teraz w grudniu?

Edytowany przez Grzegorz83, 07 styczeń 2013 - 19:19.

#28 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:03

Koszt jednego stanowiska dla lochy jaki ten swiat maly no dobrze rozszyfrowales tylko nie do konca jest tak jak piszesz meksyk byl jest i jeszcze troche bedzie a to wszystko przez czesciowo spieprzony projekt i tak to jest jak jestes pierwszy i wszyscy sie przy tobie ucza ten system pochodzi z holandii i tam fajnie funkcjonuje dlatego na to sie zdecydowalem ale ktos musial dostarczyc wyposazenie i to razem do kupy zlozyc padlo na biga zrobili projekt dlugo to wszystko trwalo i wedlug tego murarze pobudowali scianki pod wanny wg projektu a miary z gumy nie mieli a poziom z lasera i mialo byc git ale zas po dlugim czasie przyjechaly wanny i kurwica mnie brala bo sie okazalo ze wanny maja mniejszy roztaw i trzeba bylo ciac kuc dopasowywac a pozniej gora to juz niby bardziej standardowo ale ciagle braklo towaru albo trzeba bylo go zamieniac i montaz kulawo trwal i jeszcze nie ma konca bo wszystko jeszcze nie dojechalo
a to ze robie taki system dla 80 loch to co? dla mnie bez znaczenia 80 czy 300 moze byc i wiecej moze ci wieksi beda sie mnie dopytywac o szczegoly bo ja mam narazie 2 komory po10 i mozna to powielic sam jestem ciekaw jak to bedzie funkcjonowalo

#29 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:36

Koszt jednego stanowiska dla lochy No faktycznie coś tam wspominał,ze wtedy co on pojechał na ten jeden dzień czy dwa miał przyjechać cały ten projektant z Niemiec i zobaczyć co jest grane. A u mnie też skończyli wyposażenie przed świętami ale to było kilka dni przed świętami i elektronik też nie dojechał a później święta i nowy rok a oni wszyscy na urlopach. A w piątek przyjechały już warchlaki bo miałem tak zaplanowane i trzeba było nosić paszę reczanie. Ale dzisiaj w końcu dotarł ten elektronik z niemieć więc w tym tygodniu będzie koniec. Ale z firmy już braliśmy prędzej towar więc w ramach przeprosin przywieźli gratis dodatkowe d*perele i jeden tubomat.

#30 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:27

Koszt jednego stanowiska dla lochy masz tez porodowke od nich czy sama tuczarnie bo mnie jeszcze czeka remont tuczarni zadowolony ogolnie jestes z ich wyposazenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:15

Koszt jednego stanowiska dla lochy Same tuczarnie. Sprzęt naprawdę na wysokim poziomie w Polsce tylko Hodowca może z nimi konkurować jeśli chodzi o jakość

#32 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 luty 2013 - 13:11

Koszt jednego stanowiska dla lochy od tygodnia uzytkuje nowa porodowke i jestem bardzo zadowolony z tego systemu wannowego a temperatura i wentylacja to jest bajka prosieta leza na cieplych matach wodnych maciory na chlodnych rusztach zeliwnych i rzeczywiscie dostaja chlodne powietrze 16 st na ryj wenylator dziala na ok 30 % tem powietrza 22 st zadnego smrodu az chce sie tam przebywac i patrzec jak prosiaczki sie obieraja ale cale dobrodziejstwo tego systemu mam nadzieje okaze sie latem

#33 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:39

Koszt jednego stanowiska dla lochy No to tylko pogratulować ;) oby ci się w niej dużo prosiaczków rodziło ;) jak będziesz miał jakieś doświadczenia jak to wygląda podczas upałów to pisz bo jestem ciekawy czy da radę utrzymać przyjemną temperaturę :)

#34 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 26 luty 2013 - 07:35

Koszt jednego stanowiska dla lochy dzieki a to ile porosiakow bedzie sie rodzilo nie zalezy od porodowki ale juz ich odchow tak widze ze czuja sie komfortowo zarowno lochy i mlode
1 marca mam taki maly dzien otwarty i pokaz tego systemu bedzie ok 130 rolnikow oraz kilka czasopism rolniczych ktore prawdopodobnie opisza co i jak a ja moze w koncu wstawie zdjecia a najlepiej jakis film byscie mogli tez zobaczyc
a calosc wszystkiego dedykuje mojemu sp. ojcu ktory zmarl tydzien temu niedoczekawszy tego fajnego dla gospodarstwa wydazenia

Edytowany przez maxiben, 26 luty 2013 - 07:37.

#35 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:46

Koszt jednego stanowiska dla lochy Wiem, że to nie zależy od porodówki ale tak sobie napisałem;) no to może gdzieś w gazecie przeczytam o twojej porodówce;) czekam na zdjęcia;)
Składam szczere kondolencje, na pewno jest z ciebie dumny tam na drugim świecie.

#36 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 01 marzec 2013 - 00:39

Koszt jednego stanowiska dla lochy tez tak mysle i mam nadzieja ze to mnie jeszcze bardziej bedzie napedzac byle zdrowko dopisywalo i jakas oplacalnosc byla a bedzie dobrze

#37 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:06

Koszt jednego stanowiska dla lochy Maxiben... napisałem do Ciebie na pw (komunikator) , było by mi niezmiernie miło , gdybyś odczytał i w miarę możliwości odpowiedział na moje pytania. Pozdrawiam.

Edytowany przez bezbarwny, 01 marzec 2013 - 18:33.

You Shook Me All Night Long

#38 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 00:11

Koszt jednego stanowiska dla lochy @maxiben mogłeś zaprosić wszystkich z forum na to otwarcie, gdybym miał czas to bym przyjechał:)
Tak to dzisiaj jak w gazecie o Tobie pisali to sobie przypomniałem że ktoś na forum o tym systemie wspominał, no i już wiem że to Ty:)

#39 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 marzec 2013 - 07:42

Koszt jednego stanowiska dla lochy skad jstes powiat ch*jnicki byl poinformowany bynajmniej ci wieksi hodowcy bylo u mnie gdzies ze 170 osob to byl szok ale jakos sie pomiescili
w top agrar hoduj z glowa i trzodzie tez to opisza pewnie bardziej obszernie i fachwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 15 marzec 2013 - 16:26

Koszt jednego stanowiska dla lochy ja juz mam artykul na temat mojej wannowej porodowki z top agrar ukaze sie w kwietniowym numerze calkiem fajnie pani redaktor Kurek wyszlo ale sami to niedlugo ocenicie