Zaloguj się, aby obserwować  
Cyzyk

Koszt jednego stanowiska dla lochy

Polecane posty

Cyzyk    0

Witam, orientuje się może ktoś jaki był by przybliżony koszt jednego stanowiska dla lochy przy budowie nowej chlewni od podstaw, wszystko na ruszcie, wliczając w to porodówkę, sektor krycia itp. Przy obsadzie chlewni tak na ok 300 loch. Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

koszt samego wyposazenia porodowki w najnowszym systemie wannowym gdzie wentylacja prowadzona jest pod wannami i swieze powietrze dostarczane jest na ryj maciry z ogrzewaniem wodnym mat dla prosiat kosztuje ok 7 ts zl na stanowisko sporo ale ja sie decyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

a opłaci się robić te wentylację? my teraz tez mamy maciory na rusztach i nie mamy tych wentylacji podwannowym i jakoś wszystko dobrze funkcjonuje, zwykły wentylator starczy, ewentualnie jak są upały i maciora przed oproszeniem jest a szczególnie pierwiastka to ma problem z oddychaniem tzn. dyszy jak lokomotywa ale poza tym to nie widział bym sensownego zastosowania dla tego rozwiązania. A może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tą wentylacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jestem w trakcie montazu porodowek w tym systemie i widze w tym sens bedzie to pierwsza tego typu porodowka w polsce a doswiadczenie bede zbieral pozyjemy zobaczymy w holandi to juz jakis czas funkcjonuje i sa super wyniki w odchowie prosiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Mój znajomy postawił dwa lata temu chlewnie dla 270 loch i porodówki ma własnie w takim systemie,ze powietrze wpada im pod pysk przez rure pcv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

jestem w trakcie montażu porodówek w tym systemie i widzę w tym sens będzie to pierwsza tego typu porodówka w Polsce a doświadczenie będę zbierał pożyjemy zobaczymy w Holandii to już jakiś czas funkcjonuje i są super wyniki w odchowie prosiąt

 

Miała być pierwsza a okazała się kolejna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a czy ktos widzal w ogole wanny do gnojowicy i o jakim systemie ja mowie u mnie powietrze doprowadzane jest na ryj maciry z korytarza komunikacyjnego wlasnie pod wannami wykonanymi z wlokna szklanego i zywicy gdzie powietrze dostaje sie z dolu a nie przez rure pcv i to moze jeszcze z gory ? to jest napewno pierwsza tego typu w porodowka w polsce projektowali ja sami holendrzy i niemcy i nie tylko na papierze byli kilka razy u mnie i widzieli mierzyli oraz koordynowali projekt i montaz jak bede mial wiecej czasu to szwagier wstawi zdjecia bo ja nie potrafie i ocenicie czy jest to nowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wiesz mi o chwale nie chodzi nie znasz mnie wiec nie oceniaj a twoj system zadawania paszy wtym temacie mnie nie interesuje a pisze o tym nowym systemie wentylacji dlatego ze jest on dopiero wdrazany i ja bede mogl osobiscie sie przekonac o zaletach i pewnie i wadach tej porodowki nadmienie jeszcze ze taka nowinka procz wspomianej wentylacji bedzie karmnik dla lochy ad libitum dwa poidla i oczywiscie pozadne jazmo pozdrawiam niedowiarkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Kolego @maxiben a ty budujesz nowy budynek czy przerabiasz stary i inwestujesz teraz tylko w porodówkę czy jeszcze sekcję loch prośnych i na ile sztuk robisz te porodówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

porodowka bedzie na 2 *10 szt przerabialem stary budynek i dobudowalem korytarz komunikacyjno; przepedowy wenylacyjnyjny W sektorze krycia i kojce grupowe loch juz funkcjonuja i niedlugo wprowadze kolejna nowosc zywienia ad libitum karmniki juz zamontowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

to widzę kolego, że bardzo nowocześnie podchodzisz do produkcji trzody;) jestem ciekawy czy te wszystkie nowości co wprowadzasz, które na pewno swoje kosztują, czy dadzą jakieś ekonomiczne korzyści, bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens wydawać dużo kasy na te wszystkie systemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tak podchodze nowoczesnie nie tylko do trzody bo tylko tacy rolnicy zostana a co dzisiaj nie kosztuje ja twierdze ze aby wyjac trzeba wlozyc oraz ze jestem za biedny by kupowac byle co tym tanim juz sie najadlem nie chce kupowac dwa razy i kazdego dnia zastanawiam sie czy robie dobrze i trzyma mnie nadzieja ze bedzie dobrze Od 15 lat zyje glownie z trzody wiec chyba ses jest robic coraz lepiej tym bardziej to lubie i sie na tym chyba znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Czy jest sens aż tyle inwestować w sektor porodowy nie wiem. U mnie jest normalna wentylacja dachowa jak na większości chlewni i żadnych problemów na chlewni nie widze. Byłem u gościa też w moich okolicach gdzie 3-4 lata temu budował chlewnie na 370 macior tez z podobną wentylacją tyle że tam był perforowany sufit i na dzien dzisiejszy odsadza ponad 12 prosiąt od lochy. czy twoja wentylacja pozwoli odchować więcej prosiąt od lochy? miejmy nadzieje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

znam wentylacje sufitowa moja jest inna czy lepsza sie okaze ja miale drzwiowa i jest do bani wszystko sie kisilo albo cofka z komina bo klapy motylowe nie dzialaja jak powinny a na porodowce powoduje duze problemy z utrzymaniem dobrego mikroklimatu zreszta sam system sterowania jest bardzo prosty i to mi nie wystarczalo a ze podwoilem stado zdecydowalem sie na najlepsze rozwiazanie a co do kosztow sa wysokie ale za najprostrze tez trzeba placic i to wcale nie malo mam nadzieje ze bede odsadzal duzo prosiat i co dla mnie najwazniejsze w wysokiej wadze bo tylko z takiego wyprodukuje sie szybko rosnacego tucznika z niskim zuzyciem paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy macie klapy przed wentylatorem? Da ktoś linka do tego "nowoczesnego" systemu wentylacji.

Według mnie lepszym rozwiązaniem już chyba by był nawiew sufitowy, a wentylatory pod rusztem i cała chlewnia jest przewietrzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

cholera pokazalbym wam ale ja i komputer to nie jest idealna para a szwagier co mial wstawic zdjecia wyjechal a co do tematu wentylacji nie rozumiem wentylator pod rusztem jak to mialoby dzialac tym bardziej ze fizyki nie oszukasz i cieple powietrze zawsze pojdzie do gory w mojej porodowce powietrze pojdzie pod wanna gnojowicowa i kanalem paszowym i komunikacyjnym bedzie wychodzic spokojnie ku gorze a przede wszystkim na ryj maciry i wentylator ktory ma przed soba klape motylowa polaczone wraz z komputerem bedzie sterowal klimatem powietrze dostarczane z dolu jest ponoc najbardziej idealne dla swin gdyz zima sie ogrzewa a latem chlodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

cholera pokazalbym wam ale ja i komputer to nie jest idealna para a szwagier co mial wstawic zdjecia wyjechal a co do tematu wentylacji nie rozumiem wentylator pod rusztem jak to mialoby dzialac tym bardziej ze fizyki nie oszukasz i cieple powietrze zawsze pojdzie do gory w mojej porodowce powietrze pojdzie pod wanna gnojowicowa i kanalem paszowym i komunikacyjnym bedzie wychodzic spokojnie ku gorze a przede wszystkim na ryj maciry i wentylator ktory ma przed soba klape motylowa polaczone wraz z komputerem bedzie sterowal klimatem powietrze dostarczane z dolu jest ponoc najbardziej idealne dla swin gdyz zima sie ogrzewa a latem chlodzi

 

A z jakiej firmy brałeś wyposażenie?

Edytowano przez Grzegorz83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj