Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt jednego stanowiska dla lochy

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 18:59

Koszt jednego stanowiska dla lochy Witam, orientuje się może ktoś jaki był by przybliżony koszt jednego stanowiska dla lochy przy budowie nowej chlewni od podstaw, wszystko na ruszcie, wliczając w to porodówkę, sektor krycia itp. Przy obsadzie chlewni tak na ok 300 loch. Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt jednego stanowiska dla lochy Dzisiaj, 08:27
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:42

Koszt jednego stanowiska dla lochy Wliczając tez odchowalnie? jaki system żywienia? jaka wentylacja? wraz ze zbiornikiem na gnojowice?

#3 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 październik 2012 - 13:07

Koszt jednego stanowiska dla lochy koszt samego wyposazenia porodowki w najnowszym systemie wannowym gdzie wentylacja prowadzona jest pod wannami i swieze powietrze dostarczane jest na ryj maciry z ogrzewaniem wodnym mat dla prosiat kosztuje ok 7 ts zl na stanowisko sporo ale ja sie decyduje

#4 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:58

Koszt jednego stanowiska dla lochy a opłaci się robić te wentylację? my teraz tez mamy maciory na rusztach i nie mamy tych wentylacji podwannowym i jakoś wszystko dobrze funkcjonuje, zwykły wentylator starczy, ewentualnie jak są upały i maciora przed oproszeniem jest a szczególnie pierwiastka to ma problem z oddychaniem tzn. dyszy jak lokomotywa ale poza tym to nie widział bym sensownego zastosowania dla tego rozwiązania. A może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tą wentylacją?

#5 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:58

Koszt jednego stanowiska dla lochy jestem w trakcie montazu porodowek w tym systemie i widze w tym sens bedzie to pierwsza tego typu porodowka w polsce a doswiadczenie bede zbieral pozyjemy zobaczymy w holandi to juz jakis czas funkcjonuje i sa super wyniki w odchowie prosiat

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 10:05

Koszt jednego stanowiska dla lochy nie wiem czy pierwsza bo jakieś 20 km odemnie powstała chlewnia na 500 loch też z takim systemem.

#7 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 20:06

Koszt jednego stanowiska dla lochy Mój znajomy postawił dwa lata temu chlewnie dla 270 loch i porodówki ma własnie w takim systemie,ze powietrze wpada im pod pysk przez rure pcv

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:25

Koszt jednego stanowiska dla lochy

jestem w trakcie montażu porodówek w tym systemie i widzę w tym sens będzie to pierwsza tego typu porodówka w Polsce a doświadczenie będę zbierał pożyjemy zobaczymy w Holandii to już jakiś czas funkcjonuje i są super wyniki w odchowie prosiąt

Miała być pierwsza a okazała się kolejna.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 18 grudzień 2012 - 00:27

Koszt jednego stanowiska dla lochy a czy ktos widzal w ogole wanny do gnojowicy i o jakim systemie ja mowie u mnie powietrze doprowadzane jest na ryj maciry z korytarza komunikacyjnego wlasnie pod wannami wykonanymi z wlokna szklanego i zywicy gdzie powietrze dostaje sie z dolu a nie przez rure pcv i to moze jeszcze z gory ? to jest napewno pierwsza tego typu w porodowka w polsce projektowali ja sami holendrzy i niemcy i nie tylko na papierze byli kilka razy u mnie i widzieli mierzyli oraz koordynowali projekt i montaz jak bede mial wiecej czasu to szwagier wstawi zdjecia bo ja nie potrafie i ocenicie czy jest to nowosc

#10 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 19:11

Koszt jednego stanowiska dla lochy Dobra Dobra :) . Ja też posiadam jedyny w Polsce system zadawania paszy na sucho i jakoś się tym nie chwale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 grudzień 2012 - 10:08

Koszt jednego stanowiska dla lochy wiesz mi o chwale nie chodzi nie znasz mnie wiec nie oceniaj a twoj system zadawania paszy wtym temacie mnie nie interesuje a pisze o tym nowym systemie wentylacji dlatego ze jest on dopiero wdrazany i ja bede mogl osobiscie sie przekonac o zaletach i pewnie i wadach tej porodowki nadmienie jeszcze ze taka nowinka procz wspomianej wentylacji bedzie karmnik dla lochy ad libitum dwa poidla i oczywiscie pozadne jazmo pozdrawiam niedowiarkow

#12 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:57

Koszt jednego stanowiska dla lochy Kolego @maxiben a ty budujesz nowy budynek czy przerabiasz stary i inwestujesz teraz tylko w porodówkę czy jeszcze sekcję loch prośnych i na ile sztuk robisz te porodówkę?

#13 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:57

Koszt jednego stanowiska dla lochy porodowka bedzie na 2 *10 szt przerabialem stary budynek i dobudowalem korytarz komunikacyjno; przepedowy wenylacyjnyjny W sektorze krycia i kojce grupowe loch juz funkcjonuja i niedlugo wprowadze kolejna nowosc zywienia ad libitum karmniki juz zamontowane

#14 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:25

Koszt jednego stanowiska dla lochy to widzę kolego, że bardzo nowocześnie podchodzisz do produkcji trzody;) jestem ciekawy czy te wszystkie nowości co wprowadzasz, które na pewno swoje kosztują, czy dadzą jakieś ekonomiczne korzyści, bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens wydawać dużo kasy na te wszystkie systemy?

#15 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 grudzień 2012 - 01:24

Koszt jednego stanowiska dla lochy tak podchodze nowoczesnie nie tylko do trzody bo tylko tacy rolnicy zostana a co dzisiaj nie kosztuje ja twierdze ze aby wyjac trzeba wlozyc oraz ze jestem za biedny by kupowac byle co tym tanim juz sie najadlem nie chce kupowac dwa razy i kazdego dnia zastanawiam sie czy robie dobrze i trzyma mnie nadzieja ze bedzie dobrze Od 15 lat zyje glownie z trzody wiec chyba ses jest robic coraz lepiej tym bardziej to lubie i sie na tym chyba znam

#16 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 10:27

Koszt jednego stanowiska dla lochy Czy jest sens aż tyle inwestować w sektor porodowy nie wiem. U mnie jest normalna wentylacja dachowa jak na większości chlewni i żadnych problemów na chlewni nie widze. Byłem u gościa też w moich okolicach gdzie 3-4 lata temu budował chlewnie na 370 macior tez z podobną wentylacją tyle że tam był perforowany sufit i na dzien dzisiejszy odsadza ponad 12 prosiąt od lochy. czy twoja wentylacja pozwoli odchować więcej prosiąt od lochy? miejmy nadzieje ze tak

#17 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:46

Koszt jednego stanowiska dla lochy znam wentylacje sufitowa moja jest inna czy lepsza sie okaze ja miale drzwiowa i jest do bani wszystko sie kisilo albo cofka z komina bo klapy motylowe nie dzialaja jak powinny a na porodowce powoduje duze problemy z utrzymaniem dobrego mikroklimatu zreszta sam system sterowania jest bardzo prosty i to mi nie wystarczalo a ze podwoilem stado zdecydowalem sie na najlepsze rozwiazanie a co do kosztow sa wysokie ale za najprostrze tez trzeba placic i to wcale nie malo mam nadzieje ze bede odsadzal duzo prosiat i co dla mnie najwazniejsze w wysokiej wadze bo tylko z takiego wyprodukuje sie szybko rosnacego tucznika z niskim zuzyciem paszy

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:55

Koszt jednego stanowiska dla lochy U mnie klapami przed kominem steruje komputer, a nie jak u większości tylko siła ciągu powietrza

#19 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:40

Koszt jednego stanowiska dla lochy wlasnie tak powinno byc i teraz u mnie caloscia bedzie obslugiwal komputer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 17:52

Koszt jednego stanowiska dla lochy Wy macie klapy przed wentylatorem? Da ktoś linka do tego "nowoczesnego" systemu wentylacji.
Według mnie lepszym rozwiązaniem już chyba by był nawiew sufitowy, a wentylatory pod rusztem i cała chlewnia jest przewietrzona.