Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ibis LS + wał doprawiający terra

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:41

Ibis LS + wał doprawiający terra Witam,

Po roku użytkowania Ibisa LS wpadło mi do głowy, że przydałby się jakiś wał do niego. Musi być zawieszany na pługu bo mam stosunkowo duzo małych kawałków. Najlepiej żeby był to wał terra i teraz moje pytanie jest takie: czy na tym pługu da rade go zawiesić? W katalogach jest podawana szerokość 2.5 lub 2 metry, czy jego budowa jest taka że z 2 metrów po zdemontowaniu pierścienia zrobię 1.8 metra? Ile takie coś waży? Jak ktoś posiada taki wał to byłbym wdzięczny gdyby mi wysłał kilka wszczegułowych zdjeć jak to wyglada.

Czy prubował ktoś na własną rekę wyspawać ramię i zawiesić na nim obrotową ramkę na przykład z bronami? Ja się nad taka opcją zastanawiam.

Pozdrawiam,
Karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ibis LS + wał doprawiający terra Dzisiaj, 04:23
  •  

#2 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 20:54

Ibis LS + wał doprawiający terra prawie nowy sprzet chcesz spawac.... :/
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#3 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:01

Ibis LS + wał doprawiający terra Ja ramienia jeszcze nie mam, zastanawiałem się czy sobie takie ramię z bronami na końsu nie wyspawać, do pługa było by mocowane na 6 śrób w miejscu do tego przeznaczonym. Jeśli starannie to bym wykonał z solidnego materiału i polakierował to podejżewam że fabryka by się nie powstydziła, więc jakiegoś większego problemu w tym nie widzę.

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:22

Ibis LS + wał doprawiający terra w ciekawych filmach wstawiałem kiedys (w styczniu?) link z gościem który zmajstrował cos takiego dla brony-czyli da się
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:28

Ibis LS + wał doprawiający terra A Ibis LS może być fabrycznie wyposażony w wał Terra? Bo chodzi mi tutaj czy wieżyczka i obrotnica wytrzyma te kilkaset kilo dodatkowo do obrotu- bo tutaj z wagą trzeba uważać- pierwsze egzemplarze wału Terra były po prostu za ciężkie i były problemy potem z obrotem pługa.

#6 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 06:46

Ibis LS + wał doprawiający terra Dokładnie kris . Na orginalny wał Terra na pewno nie wytrzyma - za duży klamot w porównaniu do wielkości wieży . Po za tym ta wieża raczej nie ma na tym suwaku mocowania do tego wału .
Pozostaje jedynie pokombinowac coś we własnym zakresie - inne mocowanie i mniejsza masa wału .

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 08:42

Ibis LS + wał doprawiający terra Lub też zastosować taki wał z przodu ciągnika, coś jak Expom Terra I lub POM Brodnica U610/0

#8 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 09:46

Ibis LS + wał doprawiający terra Faktycznie panowie z tym ciężarem macie rację, orginalna terra 2 metry według danych to ponad 500 kilo więc przy wadze pługa 1200 chyba raczej odpada. Patent z wałem z przodu ciągnika widziałem kilka razy w akcji i nie podoba mi się to rozwiązanie, jest za bardzo kłopotliwe jak dla mnie. Pozostaje cos pokombinować samemu. Na ten sezon to raczej nic nie wyskrobie ale po jesiennych siewach cos zacznę grzebać. Przydałyby się jakies zdjęcia orginalnych wałów żeby złapac pogląd. niestety w mojej okolicy nikt nie ma terry.

@ahme999 udało się znaleść ten filmik http://www.agrofoto....980#entry862239 tylko pod twoim postem ktoś napisał że obrotnik nawalił. Zaczynam się bać czy coś takiego robić.

Edytowany przez kat181, 07 wrzesień 2012 - 09:57.

#9 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 13:27

Ibis LS + wał doprawiający terra Kiedyś podobny filmik znalazłem z tym że zamiast brony była kolczatka .
Filmik pokazywał taki zestaw w orce ,wyglądało to dość obiecująco .

#10 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 14:49

Ibis LS + wał doprawiający terra ja orzę z broną tyle że przy zagonowym i grudy rozbija to całkiem dobrze mimo zdartych zębów-teraz wymieniłem je na nowe i zobaczę jak będzie. wiadomo że nie zagęści gleby tak jak wał, ale na moich gliniastych ziemiach priorytetem jest pokruszenie brył i zatrzymanie max wilgoci. Myślałem nad kolczatką ale do odpowiedniej pracy potrzebuje masy, a w przypadku mojego dwuskibowca już brona oscyluje na granicy przechylania pługa w prawą stronę... jednak wydaje mi się że kolczatka potrzebowałaby mniej mocy, bo brona w świeżej ziemi stawia straaszne opory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KRVKXXX

KRVKXXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 08:00

Ibis LS + wał doprawiający terra Witam,
Wiec jestem szczesliwym posiadaczem czegos takiego:

Kilka uwag jezeli chcesz robic cos podobnego :
- pomysl z walem na stzywnym ramieniu przy standardowej glowicy wedlug mnie kiepski - zbyt duze obciazenie, w czasie pracy nie ma to wplywu ( przy zaglebionym plugu) natomiast przy przyjazdach dodatkowe 500kg na dlugim ramieniu obciazajace obrotnice moze spowodowac duze szkody
- na ramieniu od roku zawieszona jest brona o masie ok 110kg, nic sie nie dzieje, elementy sie nie uginaja, dodatkowo teraz planuje zalozyc wloke z C200
- osoba ktora napisala komentarz pod tym linkiem http://www.agrofoto....980#entry862239 nie do konca jest zorientowana - owszem pekl sworzen obrotnicy natomiast po dokladnej analizie okazalo sie ze prawdopodobnie kupilem juz plug z peknietym:( po naprawie jak narazie plug zaoral ok 100ha i po zdjeciu wiezyczki nie bylo zadnych niepokojacych sladow:
Co do rozwiazan jakie zastosowalem to wiecej szczegolow za jakis czas bo narazie przebywam poza domem.

#12 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 08:07

Ibis LS + wał doprawiający terra KRVKXXX - w takim razie bardzo prosimy o jakiegoś tutka opis ,fotki i pomoc jak takie ramię z broną wykonać :)

#13 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:54

Ibis LS + wał doprawiający terra Dzięki kolego @KRVKXXX że odpowiedziałeś na moją prośbę. Ja osobiście czekam na dokładniejsze zdjęcia, bo to na pewno ułatwi mi pracę, najlepiej by było jak wrzucisz je gdześ w sieci tak aby każdy zainteresowany na forum mógł zobaczyć, skomentować. Mi w tej chwili nasuwa się tylko jedno pytanie czy ten siłownik wychyłu jest niezbedny?

Ja proponuję pozostałym żeby klikali strzałeczkę w górę dla kolegi @KRVKXXX bo myślę że jego posty pomogą kilku osobą zbudować 'packomat' ;)

#14 Share KRVKXXX

KRVKXXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 07:48

Ibis LS + wał doprawiający terra Siłownik nie jest niezbędny ale ułatwia pracę - ideą było to aby podczas transportu mieć jak najmniejszą szerokość a podczas pracy możliwość ominięcia słupów, drzew itp, można zrobić to samo za pomocą układy mechanicznego blokowanego bolcami ale dawało by to tylko położenie transport-praca. Największym problemem był dobór siłownika - wykorzystaliśmy siłownik od poziomowania belki z opryskiwacza. Przekroje elementów dobierane z tego co było z przeliczeniem czy wytrzyma - co do wcześniejszego postu czy od ramienia brony mogła się zerwać obrotnica - moment od ramienia brony w pozycji transportowej wynosi ok 800kgm , moment działający na obrotnicę przy zerwaniu kołka ok 8000kgm, wytrzymałość obrotnicy na zginanie ok 22000kgm więc jak widać wpływ jest niewielki, zakładając nawet podwójne szarpnięcie przy przejazdach np. przez bruzdy moment wzrasta do ok 2000 kgm co stanowi 1/4 wartości przy najechaniu na kamień - Wasze zainteresowanie zmobilizowało mnie żeby to solidnie policzyć.
Zdjęcia za jakieś dwa tygodnie jak mnie firma wypuści do domu więc trochę musicie poczekać.

#15 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 październik 2012 - 15:36

Ibis LS + wał doprawiający terra Mam nadzieję że nie zapomniałes o nas kolego i do wiosny zdążysz wrócic ;)

#16 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 październik 2012 - 17:56

Ibis LS + wał doprawiający terra w jaki sposób policzyłeś dynamiczne obciążenie pochodzące od transportowanej brony? kiedyś próbowałem to rozwalić matematycznie i ni jak nie mogłem tego zamknąć sztywnymi wzorami.

#17 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:51

Ibis LS + wał doprawiający terra Ale mi zimno, mogło by się cosik ruszyć na rozgrzewkę w tym temacie.

#18 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 12 styczeń 2013 - 00:56

Ibis LS + wał doprawiający terra podłaczam sie pod temat.tez chce zbudować taki pakomat.karol ty buduj pierwszy a ja od ciebie podpatrze :D

Edytowany przez jack83, 12 styczeń 2013 - 00:57.

#19 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:38

Ibis LS + wał doprawiający terra Napisałeś w takim tonie jakbyś mnie znał, może wpadnij i w dwóch cos wyskrobiemy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 22 luty 2013 - 18:08

Ibis LS + wał doprawiający terra wpadło mi cos w oko co o tym myślicie http://imgup.pl/di/RE4H/30a.jpg