Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

290 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 11:51

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Na tył jeszcze 1000 zmieścisz, ale z przodu tylko 8,25. Oczywiście jak felgi zmienisz.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dzisiaj, 00:57
  •  

#142 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:45

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Mi właśnie strzeliła opona w przyczepie, przyczepa po odbudowie ale opony stare, z wyglądu ładne, bieżnika troche bylo myślałem że na moje trasy wystarczą w zupełności, a tu po pół roku bez obciązenia sobie przyczepa stała i strzeliła opona gdzie raptem z 3 dni pracowała. Pomyslałem że jak przyjdzie sezon to nie dam rady i nastawiłem się na wymianę kół na własnie takie tirowskie bezdętkowe 385/65/22,5. Pytanie gdzie poszukać takich w miarę tanich i jakich? urzywanych, nalewanych czy może nowych? uzywane cięzko dobre bedzie dostać, nalewek się boje przez to że u mnie przyczepa mało chodzi i boje się że po 2-3 latach zacznie sie rozwarstwiać, w tirach taka oponę zużyją prze sezon a u mnie bieżnika przez całe życie nie zużyje. Teraz mam na feldze z pierścieniami 14.5R20 Continentala (nowa taka kosztuke ponad 2 koła).

#143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2013 - 08:55

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Może to nie będzie idealny pomysł ale warto szukać po dużych złomowcach które zajmują się kasacją dużych samochodów.

#144 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 08 maj 2013 - 09:15

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. kolego allegro i tablica,
wydaje mi sie ze an Twoje potrzeby spokojnie wystarczy uzywka, nawet dosc dobrze wytarta, bo cena nowej to min. 800zl

Polska B

#145 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 maj 2013 - 09:28

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ok ale gdzie taka za 800 wychaczyć, jest to cena do przełkniecia dla mnie i miał bym spokuj na długie lata. A pytanie jeszcze bo wiem że zamiennikiem do takiej 14.5R20 będzie 365/80R20. jak założe bezdętkowe na felgach 22.5 385/65R22.5 to będzie opona szersza o 2cm a co z jej wysokością, przyczepa będzie niższa czy wyższa?

Edytowany przez kat181, 08 maj 2013 - 09:34.

#146 Share zorro2

zorro2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:44

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Witam, chciałbym się poradzić, rozmyślam nad zakupem kół bezdętkowych do hl`ki

Takich jak np tu sprzedają: http://allegro.pl/fe...3228265117.html

Dzwoniłem, pytałem, podobno 1 koło wytrzymuje ok. 5,5tony co dla naszych potrzeb jest ponad to, idealnie pasują otwory, więc tylko odkręce się stare ( i zostawia na zapas do innych przyczep :) ) i przykręca nowe, czy wy używacie ? Jak się wam to sprawdza?

Zastanawiam się bo to trochę koszt 450zł (co prawda brutto) * 4 = 1800zł + opony używane ok. 250/300*4=1200 = 3000zł
ale już mam dość tych pierścieni i wystrzałów!

#147 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 maj 2013 - 19:08

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. No one będą się kręciły w przyczepie tylko mnie zastanawia jedno...Dlaczego wszyscy narzekają na te oryginalne z pierścieniami, a ja wożę po 6-7 ton D-47 i mi w żadnej nie wystrzeliła (a po równym nie jeżdżą). Jeszcze w jednej przyczepie są pozakładane bieżnikowane.
450 zł to nie mały wydatek tak jak policzyłeś i jeszcze do tego opony to już w ogóle...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#148 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:03

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. u nas tylko raz strzelila 20, a tylko dlatego ze z braku opony zostala zalozona taka co stala kilkanascie lat pod drzewem
felgi pierscieniowe nie sa bezpieczne, trzeba bardzo uwazac przy skladaniu
na tych kolach tez nie bedzie tak wesolo, dosc ciezko bedzie szla po miekkim, no i dosc wysoka cena, moze poszukaj uzywek, powinny pasowac

Polska B

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2013 - 17:23

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Jest to bardzo dobr przy zakupie uzywanej też myślałem o założeniu takich ale trafiłem na takie z pierścieniami i dobrym bierznikiem więc nie zmieniłem. Kołomnie jechał z przyczepom z kołami na pierścieniach i jak mu wystrzeliło to poleciało do przodu i przeleciało przez maske samochodu.

#150 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 maj 2013 - 17:57

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. No bo jak się pompuje koło to trzeba pukać młotkiem w pierścienie aby dobrze się ułożyły i będzie dobrze :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2013 - 20:31

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. @locke, dobrze prawi... to podstawowa zasada podczas pompowania kół z pierścieniami, no i nie zapominajmy o wyczyszczeniu felgi z rdzy...
Ja mam te koła w beczce 4sztuki, i nie narzekam... fakt faktem, że mają inne właściwości trakcyjne , bo sa stworzone do jazdy po drogach, a nie po polu... ale jak sucho to i beczka 7000 idzie bez problemu...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#152 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:44

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. wskażcie mi proszę jakiś zamiennik kół 11,5/80-15,3 (najlepiej o większej wysokości i szerokości) o dużej nośności co najmniej 4t, potrzebuje takich kół do tandemów, gdyż pękają mi felgi przy skręcaniu; czy da się dopasować jakieś mocne koła bez przerabiania felg?

#153 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:23

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. 17.5, 19.5 lub 22,5
ktore Ci pasuja
http://allegro.pl/ko...3507215608.html

Polska B

#154 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:25

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. super, dzięki za link, ale ja potrzebuję szerokości co najmniej 385, więc na średnicę 22,5 - są takie felgi rolnicze? i czy mają nośność powyżej 3t?

#155 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:31

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. np.
http://allegro.pl/fe...3543002949.html

#156 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:00

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Przerabiałem ten temat sporo razy, najlepsze są opony z literką C po rozmiarze bo to są od ciężarówek i busów, w prasie kostce Fortshritt K442 mam 255/60r15 naciągnięte na felgi 15" tylko te opony weszły nie do końca równo na całym obwodzie bo felgi są z dodatkowym rantem (ci co mają a raczej mieli to wiedzą), i w efekcie przy szybszej jeździe lekko buja prasą, ale tyle to nic.

Nie wolno nic podcinać, na polskie felgi rozkręcane i równe bez żadnych garbów jak np. w ładowaczu Cyklop opony 15" wchodzą bez większych problemów.

Głupotą wg. jest stosowanie niepełnych wymiarów felg, co za im*ecyl to wymyślił, powinny być tylko wymiary co jeden pełny cal, np. 15, 16, 22 a nie 15,3 czy 22,5.
Ale tu chodzi o kasę żeby kupować nowe opony i wtórnie nie wykorzystywać innych pasujących.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#157 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:16

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Widzę Junkers że masz sporą wiedzę o wymiarach więc proszę doradż mi od czego szukać używki 12/16 dokładnie do ruskiego rozrzutnika oznaczenie orginalne to 203/406 bo nowe to trochę drogie tym bardziej że to rozrzutnik.

#158 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:21

np.
http://allegro.pl/fe...3543002949.html

najszersza jest 14-19,5 jest 1,5 cala za wąska i do tego sama felga kosztuje ponad 600zł, więc komplet 4 kół wyjdzie strasznie drogo

#159 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 23:12

Widzę Junkers że masz sporą wiedzę o wymiarach więc proszę doradż mi od czego szukać używki 12/16 dokładnie do ruskiego rozrzutnika oznaczenie orginalne to 203/406 bo nowe to trochę drogie tym bardziej że to rozrzutnik.

Oj nie wiem co by ci doradzić, wpisz na allegro lub gdzie indziej 'opona 16' jeśli felga ma 16" i szukaj. Rozmiarowo 12/16 będzie więcej niż 11,5x15,3", ale są też 12,5x15,3"

Coś mam, ale nowe to i drogie:
http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=84
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 06:00

najszersza jest 14-19,5 jest 1,5 cala za wąska i do tego sama felga kosztuje ponad 600zł, więc komplet 4 kół wyjdzie strasznie drogo

To masz podobny problem jak ja. Z tym że ja szukam podobnej felgi na zapas do MT (dokładnie 11,75 x 22,5). I jak na razie nic innego nie wymyśliłem. Jeszcze trzeba pogadać z pronarem, oni produkują dużo felg.

A tak w ogóle to jak to jest z tym oznaczeniem. U mnie jest opona 385/65/22,5 na feldze 22,5 x11,75 ?