Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

290 odpowiedzi na ten temat

#121 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 luty 2013 - 21:43

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Słyszałem że to nie zdaje egzaminy nie którzy zakładali na masło i pękały opony a niektórzy wycinali rant i zakładli i po nie wielkim czasie też pękały więc nie polecam lepiej kup felgi 15 i przewierć otwory
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dzisiaj, 17:39
  •  

#122 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 04 luty 2013 - 22:01

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Kiedyś próbowałem, to nie przypuszczałem ze koło tak może wysoko latać.
Lepiej kup 15,3" opony.
c 330
4011
mf 255

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 22:01

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. trzeba ranty opony od środka zeszlifować przerabiałem to przy bronach ale zależy jakie opony bo mam od jakiejś terenówki 4 atmosfery nabite a brony mają około 1 tony i się uginają oponki nie polecam osobiście

Edytowany przez szymon1089, 04 luty 2013 - 22:03.

#124 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:06

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ja mam 265/70/15 C w bizonie na feldze 15.3 i wszystko ładnie pasuje. Musi to byc szeroka opona czym szersza tym lepsza. Przykładowo 225 nie weszla...

#125 Share Marcinzwanygrucha

Marcinzwanygrucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:11

lepiej kup felgi 15 i przewierć otwory

Kolego widzialem na allegro czy tablicy felgi 15 robione przez kogos oraz oryginały z pronaru tylko ze koszt to dwiescie pare zlotych a tu chodzi o obnizenie kosztów:)

http://moto.allegro....2996885609.html
chodzi mi o np takie oponki cena fajna a napewno bylyby bardziej wytgrzymale niz te rolnicze tylko ze rozmiar 15:)

#126 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:19

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Jeszcze mozna na felgi skręcane, tak ja w Bizonie. Sąsiad co chwile męczy się z tymi oponami,jak założył na felgi skręcane to ma trochę spokoju.
Ale tobie chodzi o opony z samochodu czy ze sprzętu przemysłowego, jakiś koparek?

#127 Share Marcinzwanygrucha

Marcinzwanygrucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:27

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Raczej ze sprzetu budowlanego od koparek ładowarek itp. ale mysle tez od samochodow bo u siebie w c330 z turem mam oponki 16 od busa i sa mega mocne juz nigdy nie zaloze na przod zwyklych rolniczych 16. Z samochodowymi raczej ciezko zeby na oponie 15 byla wysokosc podobna do kola 11,5X15,3. Chodzi mi glownie o wysokosc

#128 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:34

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. A do czego mają być te koła?
A jeżeli chodzi o felgi skręcane to kolega ma od rozrzutnika tylko nie wiem czy będzie dobra szerokość

Edytowany przez simson2812, 04 luty 2013 - 22:37.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#129 Share Marcinzwanygrucha

Marcinzwanygrucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:38

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. do platformy do bel bo robie ja z przyczepy wywrotki ktora byla na kolach 20 ktorych juz sie pozbylem bo wole na balonach. Temat zalozylem bo rozwazam rozne opcje bo mam 2 kola 11x15,3 ale brakuje jeszcze 2:) choc takie oponki od kopraki moglyby byc 4 sztuki

#130 Share Radek82

Radek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 04 luty 2013 - 22:57

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Hmmm... Panowie, różne rzeczy piszecie, ale z większościa nie mogę sie zgodzić. Ja mam na rozrzutniku opony jedna 265/70R15 jedną 235/75R15 i dwie mam chyba to jest rozmiar 33x11.5r15 tak że one są szerokoscią i prawie wysokościa też tak jak 11.5-15.3. Ale to na skręcanych felgach to na wulkanizacji mi zakładal to normlanie dętka w opone, fartuch i na to ich smarowidło elegancko dochodzą i pompuja 3-3.5 atm. Jak go pytałem czy na felge 15.3 od przyczepy mi założy to mówił, że sie nie da, a ja założyłem. Miałem oponę 255/70R15. I w przyczepie lata już dobry rok. A przy montażu tylko troszke tawotem posmarowałem felgę. Na ten szerszy rant weszła bez problemuh, a na węższym troche brakowało na obwodzie opony, to podłożyłem dwie klepki, wtedy wskoczyła na rant na całym obwodzie, i potem juz powietrze ją dopchnęło do końca. Mam w tym kole 3.5 atm i wożę na przyczepie po 6-7 ton, raz ziemi pewnie nawet 8 było. I powiem wam że ta opona lepiej się "zachowuje" pod obciążeniem niz oryginalne 15,3 rolnicze. Następne opony w przyczepie też będą takie. Aha, wszystkie opony jakie tu wymieniłem są samochodowe. Tylko że ta w przyczepie wcześniej była na rozrzutniku więc może dlatego weszła, ze była juz troche "rozciągnięta", ale juz rok jeżdzi i nie ma z nia żadnych problemów, więc sie da. A tez kiedys widziałem ze na innej wulkanizacji chłopak zakładal na felgi od przyczep opony od niskopodwoziówek 8,25R15 i chyba mu wchodziły bez większych problemów.
Aha, wszystkie opony, które mam na swoich kołach, były na wulkanizacji podciete, tak jak koledzy pisali. Podcinał je tam pracownik, bardzo precyzyjnie bardzo ostrym nożykiem a potem to szlifował kamieniem jeszcze. Jak kiedys ojciec sam podciał oponę, to tak jak piszecie po 2 dniach strzeliła ;d Wiecwszystko z umiarem,

Edytowany przez Radek82, 04 luty 2013 - 23:00.

Belarus MTZ 82 i URSUS C-360- na 19 ha nie mają co robić.
maszyny towarzyszące z firmy Unia Grudziądz i 2 przyczepy Sanok: D-35M i D-50.

Sprzedam przyczepę Sanok D-50, sztywna, stan dobry, opony dobre, lub zamienię na wywrotkę D-47 lub podobną w dobrym stanie. Kontakt:gg 8134005

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 luty 2013 - 10:58

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. kolego warto sprobowac zalozyc na felgo ktpre masz, opony sa uzywane wiec powinny lzej wejsc, do tego pewnie sa bezdetkowe
pisaliscie o oponach samochodowych, wedlug mnie nie nadaja sie do takich rzeczy, maja za mala nosnosc
duzo lepszym wyborem sa opony ciezarowe, czyli oznaczone litera C za rozmiarem, np.: 15c, 16c
a opony, takie jak kolega podal w linku, czyli przemyslowe sa nie do zdarcia w takich maszynach jak przyczepa czy rozrzutnik, do tego cenowo uzywka wyjdzie taniej i posluzy dluzej niz nowa rolnicza
jeszcze jedno do autora tematu, poszukaj gdzies czasem trafiaja sie stare felgi, jeszcze o rozmiarze 15,
na koniec rada: jesli to mozliwe zakladaj bez detki

Polska B

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:40

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. hahahahaha stary dziad posłuży dłużej jak nowa rolnicza? nawet jeśli jest to przemysłowa chociaż osobiście takich nie widziałem to może gdy skołujesz sobie całe koła i złoży to wulkanizator to może coś to posłuży, nie róbcie z siebie już takich dziadów, są dopłaty jesteśmy w UE czy naprawdę nie stać Was na typowe opony rolnicze?

#133 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:55

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. opona rolnicza ma zwykle 8 plucien, takie z koparek czy widlakow conajmniej 14, mozna znalesc nawet 20 plucienne, moze mi powiesz ze sa slabsze
a dlaczego ma to skladac wulkanizator? montaz opon jest banalnie prosty, sam pewien czas pracowalem na wulkanizacji i jakiejs zaawansowanej techniki przy montazu takich opon nie widzialem
to producenci chca z nas wyciagnac pieniadze robiac coraz gorsze produkty, w tym przypadku opony, myslicie ze dlaczego felgi maja wymiar 15.3, przeciez kiedys byl to pelny rozmiar
wiec kolego jesli Ciebie stac na te opoy rolnicze to nikt Ci nie zabroni ich kupowac i wymieniac co kilka lat, biednych nie stac aby kupowac g..no wiec placimy wiecej ale mamy opony na kilkanascie lat bez zadnych problemow

Edytowany przez izydor6280, 05 luty 2013 - 14:56.

Polska B

#134 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:43

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. to ciekawe, bo mnie nie stać kupować gówno, dlatego kupuje opony typowo rolnicze, owszem kupiłem kiedyś używaną oponę ale rolniczą vredestein, kupowałem też te z ciężarówek i to tylko stracone pieniądze, od do przyciśnięcia przykrycia folii na pryzmie, to po ile kupujecie te opony że tak się opłaca? rolnicze też są 18 płucienne, zresztą napisze jeszcze raz nigdy ani razu nie pękła mi nowa opona rolnicza prawidłowo użytkowana, opona rolnicza spokojnie wytrzymuje 15-20 lat, hmm mam takie w rozrzutniku debice 11,2/15,3 z 91r i wyglądają jak nowe, a wożę około 300 rozrzutników rocznie przeładowanych konkretnie, w przyczepach mam starsze i nowsze gumy, bezproblemowa eksploatacja ;) sami piszecie że macie wprawę w wymianach tych ciężarowych co chyba świadczy że często wymieniacie te opony czyli się nie sprawdzają

#135 Share Marcinzwanygrucha

Marcinzwanygrucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:31

Aha, wszystkie opony, które mam na swoich kołach, były na wulkanizacji podciete, tak jak koledzy pisali. Podcinał je tam pracownik, bardzo precyzyjnie bardzo ostrym nożykiem a potem to szlifował kamieniem jeszcze.

Kolego o co chodzi z tym podcinaniem?? rozumiem ze trzeba wyciac troche gumy na obwodzie opony tam gdzie wchodzi na felge??

#136 Share Radek82

Radek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 06 luty 2013 - 00:04

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. To podcinał mi wszystkie oponki pracownik wulkanizacji, miał bardzo wprawna w tym rękę. Bo u mnie niedaleko na wulkanizacji mieli, może teraz nadal mają te oponki. A chodzi o to, że te opony samochodowe sa bezdętkowe i maja taki rant uczsszelniający, który przylega do felgi, i on ścina ten rant, chociaz jak sobie przypominam to on tnie prawie całą szerokość tego co do felgi przylega. Ale on sćina taka warstwę może 1 mm grubości możę ciut więcej i potem szlifuje na równo kamieniem bo po nożyku to troche tam mu zaostanie nierówności. Jak na wulkanizacji spytasz, to powinien wiedzieć jeśli robił coś takiego juz kiedyś, albo sie bd uczył. Nasz klient nasz pan :P. A on mówił, że bez podcinania ta opona nie wejdzie bo felga 15.3 a opona 15 to te 0.3 cala troche jest i jak ujmie na średnicy osadzenia 2-3 mm tym podcieciem to zawsze coś juz.
Belarus MTZ 82 i URSUS C-360- na 19 ha nie mają co robić.
maszyny towarzyszące z firmy Unia Grudziądz i 2 przyczepy Sanok: D-35M i D-50.

Sprzedam przyczepę Sanok D-50, sztywna, stan dobry, opony dobre, lub zamienię na wywrotkę D-47 lub podobną w dobrym stanie. Kontakt:gg 8134005

#137 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:04

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ja do przyczepy D-35 na felgi 15,3 pozakładałem opony 8,25R15 od naczepy i weszły bez problemu, takie http://oryks.pl/inde...-t,-143141g,-tt

#138 Share mateuszmtz

mateuszmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:42

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Witam mam oto takie pytanie czy do przyczepy autosan d-47 można założyć jakieś używane opony do tira lub samochodu ciężarowego? Obecnie mam balonowe.

#139 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:44

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. 17.5 od samochodów dostawczych czy solówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 11:06

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. http://allegro.pl/ko...3075437274.html
mozna i wieksze ale nie widze sensu

Polska B