Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

290 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:27

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Nie pamiętam dokładnie ale kiedyś miałem taką oponę i nikt jej nie zawulkanizował bo były uszkodzone włókna (rozcięcie było wzdłużne lub poprzeczne i jedno z nich nie kwalifikowało się do wulkanizacji) ale to było dawno i techniki się zmieniły więc nie znaczy że jest to niemożliwe.

Najlepiej się dowiesz w zakładzie wulkanizacyjnym.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dzisiaj, 14:10
  •  

#82 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:16

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Pewien wulkanizator mówił mi, że ciągnikową oponę radialną może zrobić nawet z rozcięciem 50cm, ale diagonalną to już tylko małe łaty.

#83 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:56

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Do diagonalnych też są duże łaty. By było ładnie wizualnie, to na gorąco wpierw a potem od środka kleimy łatę do danego typu opony..

#84 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 26 wrzesień 2012 - 22:20

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. 7 cm to dość dużo (prawie cały bok) ale do załatania, jeżeli przecięte jest od bieżnika do rantu opony. Bo jeżeli wzdłuż rantu, (bieznika) to szkoda zachodu. Opona radialna ma płótna od rantu do rantu wtedy takie naciecie uszkodzi 2-4 płótna. W oponie diagonalnej uszkodzonych bedzie kilkadziesiąt płócień.
Jeśli moge coś poradzić to weź papier scierny 80-120 wyczyśc opone do czarnego nałóż cienką warstwe kleju http://allegro.pl/kl...2664829261.html 1-2 min i przyklej łatkę http://allegro.pl/wk...641565141.html. Uważaj przy pompowaniu!!!!!!!!

Edytowany przez dominic, 26 wrzesień 2012 - 22:23.

c 330
4011
mf 255

#85 Share bolko

bolko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa roślin,

Napisany 04 październik 2012 - 20:39

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

Witam
Mam taki dylemat. Nadszedł czas na zmianę opon w mojej przyczepie i tak: były założone 10/75-15.3 i czy mógłbym na te same felgi założyć 11.5/80-15.3 i czy dętki mogły by zostać te same? I ile płucien byście mi radzili kupić? Stare dźieśiątki miały 10 płutn. Nad firmą to bym myślał Stomil albo Dębica. co o tym sądzicie hm?:-/

Hej
Nie mozna wg mnie zalozyc opon z tym wiekszym balonem do tej przyczepy poniewaz bedziesz mial ograniczony skręt. Przypatrz sie kolego jak wysoko sięgają te opony do obrotnicy i pomysla czy wiekszy balon to takie fajne rozwiązanie??

#86 Share gamir

gamir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 13:53

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Oprócz opon Bandenmark dostępne są też takie opony 15R22.5 Farmer Y-1 produkowane przez firmę Geyer & Hosaja. Jeżdżą na niektórych przyczepach Pronar i Ursus (dawniej Warfama)

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2012 - 16:21

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. te gumy farmer dobrze spisują się w ciągnikach od tego producenta, polecam.

#88 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 16:34

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Regenerowałem kiedyś opony z musu, wytrzymały ze 1,5 roku.
Środek zastępczy chwilowy wg mnie :)
W rolnictwie siła!!! :)

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2012 - 16:42

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. ja te od hosaji mam z 7 lat,szczerze to w nie zbyt nie wierzyłem ale trzymają się powiedziałbym bardzo dobrze (jak na opony tego rodzaju) z uwagi że ten ciągnik pracuje cały czas w lesie żal mi było wydać na faktycznie lepsze.

#90 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 16:42

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. To nie wiem gdzie wy je bieżnikujecie, bo ja do ciężarówek kupuje bieżnikowane i niema problemu, tzn odklejają się boki czasem, ale to daje zaraz na reklamacje i dają następną. Ważne by pilnować ciśnienia. Dziś był założyć mój kierowca osiem bieżnikowanych na tył do auta 6x4. Auta jeżdżą po lesie i drodze i niema problemu, fakt jak macie opony 385/65/22,5 to się nie opłaca bo bieżnikowa koło 800zł a nowa już od 1200zł netto. Ale jeśli opona kosztuje 2-3 tys to biorę bieżnikowaną.

Dobrym wyjściem jest też opcja jeżdżenia po składach z oponami, nieraz używkę za 400 zł z dobrym bieżnikiem idzie dostać, oczywiście nie bieżnikowaną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:53

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Mam D 35 i wiem że te większe opony przy dużym obciążeniu nie mieszczą się pod ramą.

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2012 - 23:31

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Co do dętek to kiedyś taki zrobiłem myk aby obniżyć wysokość przyczepy [jeżdzę nią do lasu],
były kółka 20cali stara opona tysiączka - czyli profil nie mały, wziołem felgi 18cali ze stara 660 i założyłem na nie przednie opony z koparkoładowarki 340 niskie bo leżały bezrobotne zdarte ale nie popękane a dętki zostawiłem z opony starowskiej 1200, wepchnąłem je na chama do opony pogniecione pozwijane jak siudmy paragraf i dajecie wiare że jeżdze tak dwa lata, naprane 5 bara wiatru i nic, a spodziewałem się że dętki klękną dość szybko. :P

#93 Share lukas1g

lukas1g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:URSUS JEST BOGIEM ORKA NAŁOGIEM SIANIE ZABAWĄ ROPA PODSTAWĄ

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:24

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. samex69 jednak masz racje. Większy balon nie przejdzie pod ramą :mellow: Na wiosnę kupuje takie jak są 10.

Edytowany przez lukas1g, 17 grudzień 2012 - 19:26.

#94 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:50

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Tył jeszcze chyba jakoś obleci ale przednie przy obciążonej trą o ramę.
KPK Kumurun Team

#95 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 20:13

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. tak na tył idzie 11 założyć ale na przód muszą zostać 10, mój wuja tak ma bo właśnie nie mieści się pod ramą 11 z przodu

#96 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 19:49

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. To trzeba pomiędzy resor a belkę wstawić taką "wkładkę" i balon 11 wejdzie.

#97 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:54

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. witam. pytanie takie jak w temacie .mam zamówione dwie takie przyczepy i jeszcze nie zdecydowałem się jakie opony wybrać. czy zostać przy standardowych 14.0/65-16" czy wybrać o 4 cm węższe 315/65r22,5".czekam na opinie i sugestie użytkowników-z góry dziekuję za porady typu - brata kolegi znajomy ma i mówi że....

#98 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:44

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. kolego ja mam dwie brandyski 9t na kolach 18 i chce zamontować 22,5 a opona do tego bedzie 315/65 22,5 ale felgi drogie z drugiej strony opon 22,5 jest masa...

#99 Share GUCIU

GUCIU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:41

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. tylko 315/65r22,5
1. nosnosc opony 14.0/65-16" BKT to 2900kg przy 40km/h a felgi do tej opon 2650kg
2. znalazłem tylko dwóch producentów opon nowych
3. brak opon używanych
nie znam ciezaru przyczepy ale i tak sadze ze opony beda za słabe i bedzie z nimi kłopot wiec lepiej wziasc r22,5 nawet wtedy kiedy bedzie dopłata to
napewno bedzie sie opłacało
miałem takie opony przy przyczepie 8t zmieniłem na 315/60/22,5
pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:34

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ja też 2 lata temu zmieniałem na 22,5 w Czeszce.BSS 9 Felgi po 500, opony używane po 250.
Kupiłem ładne 18" opony Micheliny i szczeliła jedna, to wymieniłem na 22,5.
Można jeszcze kupić z tira po 100 zł z naczepy i przerobić środki, tak robią.