Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

290 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukas1g

lukas1g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:URSUS JEST BOGIEM ORKA NAŁOGIEM SIANIE ZABAWĄ ROPA PODSTAWĄ

Napisany 08 sierpień 2012 - 14:42

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Witam
Mam taki dylemat. Nadszedł czas na zmianę opon w mojej przyczepie i tak: były założone 10/75-15.3 i czy mógłbym na te same felgi założyć 11.5/80-15.3 i czy dętki mogły by zostać te same? I ile płucien byście mi radzili kupić? Stare dźieśiątki miały 10 płutn. Nad firmą to bym myślał Stomil albo Dębica. co o tym sądzicie hm?:-/

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dzisiaj, 05:06
  •  

#62 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 14:54

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. bez problemu beda pasowac opony jak i detki
mysle ze min 10PR
do polskich opon nie mam przekonania, moze mitas, a moze jakies od terenowek, widlaka lub z maszyn budowlanych

Polska B

#63 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 sierpień 2012 - 15:13

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. a ja właśnie nad stomilem myślałem, tylko że mi dwie potrzebne, o coś jak w tej aukcji: http://allegro.pl/op...2450906249.html

Co do pierwszego posta - sprawdz czy jest miejsce pod ramą, ja do D45 jak bym wsadził większe byłby czasem problem. Jeżeli masz miejsce to się nie oglądaj i zakładaj większe.
A i nie patrz na chińskie opony - allegro jest nimi zalane.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#64 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 16:52

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Co do rozmiaru na pewno wejdą, dętki będą pasować, opona mitasa (wmiare przyzwoite ceny jak do jakości) myślę że ilość płócien to ->10

#65 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 19:38

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. http://www.realmoto....pon_s646.html�� Tu masz skróty oznaczeń na oponach i tabelę nośności opon, według niej dobierasz opony do przyczepy. Nigdy po ilości płócien, bo każdy producent może stosować inny materiał i u jednego 8 płócien będzie odpowiadać 12-stu płótnom innego.

Edytowany przez agromatik, 08 sierpień 2012 - 19:40.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#66 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:04

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ooo nie wiedziałem że stomilowskie opony są jeszcze produkowane :blink:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:24

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

http://www.realmoto....pon_s646.html�� Tu masz skróty oznaczeń na oponach i tabelę nośności opon, według niej dobierasz opony do przyczepy. Nigdy po ilości płócien, bo każdy producent może stosować inny materiał i u jednego 8 płócien będzie odpowiadać 12-stu płótnom innego.

Te skróty mają się prawie nijak do opon rolniczych i ciężarowych. Nośność rolniczych i ciężarowych będzie podana w kilogramach, a opona o większej nośności będzie miała więcej warstw kordu (mam na myśli opony a nie chińskie kalosze).

#68 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:34

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Ja ostatnio kupiłem taurusy po indeksie, opony do ładowarki także. Z ciekawości spojżałem na continentalki w P5 i też indeks, żadnej ładowności w kg, owszem starsze mają dopuszczalne obciążenie w kg, nowe nie koniecznie. A skróty tak przy okazji, przydadzą się do auta.

Edytowany przez agromatik, 08 sierpień 2012 - 20:35.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#69 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:40

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. To jaki indeks nośności będzie miała opona o obciążeniu 6tys kg w układzie pojedynczym-singlu. W przypadku d*powozów :P jak najbardziej są to przydatne informacje.

Edytowany przez zorzyk2, 08 sierpień 2012 - 20:43.

#70 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:45

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. 170? http://www.oponyhurt...y-nośności.html

Edytowany przez agromatik, 08 sierpień 2012 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:53

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Jaka będzie jej nośność w dualu(bliżniak)?

#72 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:10

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. "Indeks nośności określa maksymalny dopuszczalny nacisk na oponę. Jeśli użyjemy opon ze zbyt niskim indeksem nośności, opony mogą ulec zniszczeniu. W związku z tym, nie zaleca się stosowania opon z niższym indeksem niż zalecany przez producenta. Niestety nie wystarczy po prostu podzielić maksymalną dopuszczalną masę Twojego auta przez ilość opon. Nośność odnosi się do wartości dynamicznych a nie statycznych. Np.przy nagłym hamowaniu masa pojazdu może w dużym stopniu zostać przeniesiona na przednią oś. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak sprawdzenie tej wartości w instrukcji pojazdu." to cytat, jako zootechnik aż taki mądry nie jestem, jednak wolę kupić oponę z wyższym indeksem, niż narzekać że taki a taki produkuje szajs, bo nawet pełnej przyczepy nie wytrzymały a przecież miały tyle a tyle płócien. Przerabiałem to w paszowozie, dopiero opony kupione wg indeksu trzymają, niestety cenowo nie zawsze jest to zachęcające. Na zdrowy rozsądek powinna być połowa czyli indeks dla 3t, ale patrz cytat.

Edytowany przez agromatik, 08 sierpień 2012 - 21:13.

#73 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:17

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Nie mam zastrzeżeń do tego co napisałeś. Opona o wyższej nośności wytrzyma więcej, mimo to z doświadczenia wiem, że z dwóch opon o tej samej nośności wybrałbym tą o większej ilości warstw kordu. Pytanie o dual było celowe by pokazać, że ta sama opona może mieć inną nośność w tym układzie ze względu na gorsze chłodzenie.

#74 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:00

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Cześć,
Opona 825 R20 ma na boku dziurę zrobioną jakimś ostrym narzędziem typu nóż.
Dziura ma ok. 7 cm.
Czy takie uszkodzenie da się naprawić a opona nadal może być wykorzystywana bez obawy że w tym miejscu wkrótce znowu się rozszczelni ?
Oponę wykorzystuję do przyczepy jednoosiowej ładowności ok. 2,5-3 ton.
Poza tą dziurą opona wygląda bdb. jest praktycznie nowa.
Może ktoś się orientuje ile ewentualnie może kosztować taka naprawa w zakładzie wulkanizacyjnym ?

#75 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:10

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. troche spore rozciecie, nie wiem czy ktos podejmie sie naprawy, no ale jak nie pojedziesz to sie nie dowiesz
mniejsze dziury kleja zwykle latkami, sposob szybki, latwy, niedrogi (ostatnio placilem 20zl) i skuteczny, oczywiscie taka lata nie bedzie trzmac wieki

Polska B

#76 Share qunie

qunie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:23

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. ja kleiłem z zakładzie wulkanizacyjnym łatkami na ciepło nie pamiętam ile kosztowało ale nie były to jakieś wielkie pieniądze i jak na razie dobrze się spisuje

#77 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 11:28

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Łatka z tego typu powinna sprawę załatwić, ważne trzeba nabyć klej tego producenta inny nie będzie trzymał. Ja mam klejone pocięte opony w rozrzutniku i paszowozie nie narzekam. Oczywiście dla formalności tylko wspomnę, że miejsce klejenia powinno być starannie wyczyszczone do czarnego, ja to robię szczotką drucianą na wiertarce. http://allegro.pl/ti...550288856.html

Edytowany przez agromatik, 06 wrzesień 2012 - 11:38.

#78 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:26

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. kolego umknal Ci maly szczegol, latka jest do opon diagonalnych, a kolega ma opone radial

Polska B

#79 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:43

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dobra, powinienem napisać łatki tego producenta, podałem przykładowy link, są także do radialek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 18:27

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. oponę najlepiej wulkanizować na gorąco. Wtedy jest pewność że wytrzyma. Do zrobienia w każdym lepszym zakładzie. Ja ostatnio robiłem oponę z czteroma 5 cm rozdarciami. Cena w zależności od zakładu około 20 zł/cm

Edytowany przez lukaczmarek, 06 wrzesień 2012 - 18:27.