Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach.

290 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 12:01

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. mam zwykłą, starą przyczepe 3 tonową, ile atmosfer powinna miec kołach żeby nie siadły opony pod ciężarem?????

Edytowany przez MAT912, 02 styczeń 2014 - 11:55.
Ogólne łączenie podobnych tematów

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Dzisiaj, 14:26
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 13:39

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Jeżeli masz dobre opony to 4 atm, a jeżeli opony uważasz że są słabe to i 3 atm. powinno wystarczyć, oczywiście jeżeli ładujesz 3 tony, bo ja mam ok 5 atm ale ładunek jest większy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 14:03

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. u jednej mam nawet dobre,ale druga to szkoda gadac.Dzięki za info

#4 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 14:06

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Do D47A i D50 pompuje nawet 5 atmosfer. W końcu to "samochodówki".

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 15:27

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Pompuj tyle ile jest podane na oponie.

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 21:52

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Na oponie jest podane ciśnienie maksymalne którego raczej nie powinno się pompować.

#7 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 00:45

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Co z tego jak jest na oponie ile można jak ja w swojej przyczepie z pronaru na oponie mam max 2,5 atm a w kołach od nowości napompowane było 4,1 atm ;)

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 19:53

Na oponie jest podane ciśnienie maksymalne którego raczej nie powinno się pompować.

Nie zgodzę się z tą opinią, W cięzarówce i przyczepach ciężarowych trzeba pompować do tych wartości bo inaczej krótki ich żywot. Inna sprawa jesli założone są nietypowe koła lub opony pasujące tylko rozmiarem, na jej barku podana jest także nośność opony.Gdy nośność jest dużo wyższa od potrzeb, to można je obniżyć.

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 listopad 2008 - 20:28

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Witam,
Jakie tanie i dobre opony założyć do HW 6011, niestety jedna z przodu mam lekko rozerwana - cały rząd bieżnika jest wyrwany i musze czegos poszukac - znalazlem takie cos http://www.ceneo.pl/1586920 ale cena zabija ;)
Moze wiecie czy do takiej HW 6011 da sie założyć fele od tira i wtedy pakować zuzyte oponki z tira? takie widziałem sa nawet i po 100zl a rozmiar wtedy 385/65 r22.5 felga moja jest na 8 otworów ale nie wiem czy przyjmie taka szeroka opone czy nie trza bedzie jej wymienic na felge typowa tirowa.
Macie jakies doswiadczenie w takim temacie?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:31

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. W przyczepie D83 miałem założone pojedynki o rozmiarze 385/65/R22,5 z felgami na 8 otworów. Felgi miały ET70 i idealnie pasowały rozstawem do kolein tirowskich. Jeśli będą Ci pasowały felgi z centralną tarczą , to też takie widziałem. Na swoje felgi raczej nie wciśniesz opony 365/80/R20, takie opony są w starszego typu przyczepach i naczepach, w oryginale chyba powinieneś mieć felgi średnicy20 cali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:51

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. My w swojej hl'8011 mamy laczki od tira... dobra sprawa ale kosztowna...
200-250zł trzeba dac za oponę... -cyha ze znajdziesz taniej tym lepiej dla Ciebie :D

z przodu mamy 385 szerokie a z tyłu troszkę wązsze (chyba 365)

w polu troche ciezej idzie z ładunkiem ale po szosie super...

kupisz zuzyte nadcięte od tira i pochodzą ze ho ho
u mnie felgi pozostały tylko opony są zmienione :D

foty:
http://www.agrofoto....image10496.html
http://www.agrofoto....image64198.html

http://www.agrofoto....image56112.html
http://www.agrofoto....image56435.html
wiecej fot w mojej galerii ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 listopad 2008 - 23:04

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. nie wiem czy wcisne takie opony do HLki, do HW to chyba jednak bede szukał takiej terenowej opony
z felgi HL odczytalem 7 - moze to byc jakas szerokosc felgi? opona tam w tej chwili jest 9.0R20 a felga na 10, w HW felga ma napisane 10 a opona 12.5R20 na 8 otworów,
co znaczy centralna tarcza?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 18:45

nie wiem czy wcisne takie opony do HLki, do HW to chyba jednak bede szukał takiej terenowej opony
z felgi HL odczytalem 7 - moze to byc jakas szerokosc felgi? opona tam w tej chwili jest 9.0R20 a felga na 10, w HW felga ma napisane 10 a opona 12.5R20 na 8 otworów,
co znaczy centralna tarcza?

Przy centralnej tarczy ET będzie wynosiło "zero", tarcza jest umieszczona symetrycznie. Możesz spróbować oponę 365/80/R20 wcisnąć na 10 calową felgę, te opony są bezdętkowymi( felgi mają rozbieralne) ale można je założyć na zwykłą felgę. Z rozmiary wynikałoby, że szerokośc opony wynosi ok. 14 cali, mogę jutro pomierzyć u kolegi szerokość takiej felgi w miejscu gdzie przylega do opony. Tutaj ma opony używane takie jakie masz w HW.

#14 Share bos124

bos124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:41

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Witam kupiłem niedawno 2 przyczepy HL6011 zrobiłem mały remont wymalowałem i są lale chcę tylko jeszcze wymienić opony(koła)
tak aby ją poszerzyć tak na ok 1,9m rozstaw.Co mi radzicie?

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 13:02

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Czy do tych kół są felgi z tzw. dystansem, bo chciałbym takie koła zamontować do przyczepy czy do rozrzutnika tylko jak pomierzyłem te na prasie to otwór centrujący jest na samym środku koła no i po pomiarach wychodzi na to że balon może ocierać o ramę w rozrzutniku, więc czy są felgi z owtorem centrującym mniej niż na środku koła, czy są może jakieś pierścienie dystansujące, lub czy taka opona mogła by pracować z dętką na standardowej feldze 15,3?

#16 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 13:08

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. do dobrego tokarza mającego dobrą spawarkę i przesunie blache we feldze.

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 14:03

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Z tego co pamiętam takie odsadzone felgi produkuje Pronar-a możesz je kupić choćby w takiej firmie jak Chromex.Na feldze tej 15,3 nie polecam-jest zdecydowanie za wąska.

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:23

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. może słabo mierzyłeś :) w samozbierającej mam 15/0,55-17 i te koło raz założyłem do rozrzutnika i było w sam raz a jak efektownie :) , nic nie obcierało. Sąsiad w takiej samej jak tez złapał kapcia to założył właśnie (zamiast 15,0/0,55-17) 400/60-15,5 i jakoś różnicy nie było :)

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:48

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. Jaką masz zbieraczkę?? Ja mam taki sam rozmiar i trochę za wąskie ... przydały by się tak z 500/55-17. Znalazłem na allegro ale cena.... i daleko...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:12

Opony - dyskusja o ogumieniu w przyczepach. kemper rol 790 dop ładowność 4 t Za wąskie :) na moje tereny starcza a po podmokłym to nie da rady