Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa??

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:32

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Mam takowe pytanko. Dzisiaj u mojej ciotki robili kiszonkę z ququ... wiadomo zorganizowało się paru rolników i wozili... tą ququ w obrębie mojego wujka pola nie wyjeżdżając na drogę publiczną (pole własności mojego wujka) wiadomo wypili po jakimś piwku... i jeden z tych rolników się nie chcący zagapił i przyłożył w słup wysokiego napięcia ciągnikiem znajdujący się na tym polu ... słup się złamał i spadł na ciągnik... Tamten że był po piwie się przestraszył i uciekł ... Elektrownia wezwałą policję... Ale nie znaleźli kierowcy... Co mu za to grozi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:36

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? bardzo dużo o ile udowodnią ze jechał pod wpływem alkoholu bo straci prawko do tego mandat i teraz zalezy czy ubezpieczyciel ciągnika wypłaci ubezpieczenie bo jak pijany to może się odwołać i sam z własnej kieszeni zapłaci za słup.

#3 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:38

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Rolandgif tylko zastanawia mnie fakt ... Przecież to teren prywatny.... Przecież wypiję powiedzmy flachę wsiadam w samochód i co nie wolno mi po moim podwórku jeździć ??

Edytowany przez Luke16, 05 wrzesień 2012 - 21:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:51

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? W temacie'' Złapany przez policję i co dalej" przeczytaj post
http://www.agrofoto....100#entry903179
oraz następne.Wspomniane było coś o ruchu lądowym.Może to coś wyjaśni

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 wrzesień 2012 - 21:57.

#5 Share mlodyrolnik4

mlodyrolnik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 23:19

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? kolego jedyne wyjście to podstawić kogoś kto byl trzeżwy i ma prawo jazdy tylko nie wiem czy nie jest za póżno?

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 05:45

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? na własnej posesji masz prawo jezdzic bez prawa jazdy, ale po spożyciu alkoholu nie mozesz wsiąść za kółko. n a twoim własnym polu, jedyne co policja moze kontrolować to stan twojej trzeżwościi mogą cie za to ukarać
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share krzysiu36012

krzysiu36012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:04

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Ostatnio był u mnie znajomy taty to mówił że po polu lub po podwórku można jezdzić pod wpływem alkoholu ale nie można nawet 1 kołem wyjechać na droge!!!
Bo mówił że nie było wolno jezdzić tak, ale ktoś tam sie poskarżył i sprawy w sądzie i zmienili prawo i mogą nas bodnąć I policja może wejsc nam na pole sprawdzić rope nic więcej na drodze to mogą nam zrobić i to dużo ale na polu to ja se moge konia walić w końcu moje a nie państwa!!!
A z tego co wiem to w tamtym roku w mojej wiosce też koleś walnął w słup ale bizon rekord to płacił 10tys za postawienie i drugie 8tys za słup!

Błędy kolego, błędy !!!!

Edytowany przez MAT912, 06 wrzesień 2012 - 20:15.

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:25

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? u nas kiedyś gość przewrócił skup to zapłacił za wymianę i nic więcej.

#9 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:48

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Koledzy policja ma prawo zbadać nas alkomatem czy to na podwórku czy też na naszym polu. Prawo się zmieniło i nie ma wyjatku, kiedyś było tak, że mogli tylko gdy ktoś stwarzał zagrożenie a teraz tak nie jest, od tego roku bodajże. Także pilnujcie się bo możecie prawko na podwórku stracić.

#10 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:51

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Ja już nie wiem kto te chore prawa wymyśla... jestem po alkoholu lecz zapomniałem auta do garażu wprowadzić... wsiadam i wredny sąsiad poluje na mnie dzwoni po niebieskich i co ja tracę prawko ??? Za kierowanie pod wpływem na własnym podwórku?? Wolne żarty!!! Co najwyżej to ja ich wtedy psami mogę poszczuć ... Jestem chyba u siebie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 08:15

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? No niby jesteś u siebie. Ale tak jest bo ten temat mnie też dość ciekawił na wiosne bo miałem podobną sytuacje na wiosnę pod kuku wjechali mi na pole i z alko do mnie. I akurat chodziłem na prawko (C+E) i pytałem instruktora i na szczęście jego znajomy jest jakaś szycha w komendzie głównej w Gd i się dowiedział od niego, że maja prawo czy to na polu czy na podwórku tak samo jak na drodze publicznej.

#12 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:10

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Mój znajomy robi w policji od 20 lat. Z tego co mówił, to po prywatnej posesji mogę jeździć pod wpływem alkoholu, bo nikt bez nakazu mi na nią wejśc nie może, przecież to tak samo jakby Ci policja do domu mogławejśc kiedy chce. Za to policja moze wjechać na pole bez nakazu w razie gdzy dojdzie do jakiegos wypadku, wtedy stan naszej trzeźwości jest od razu sprawdzany.

#13 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 06 wrzesień 2012 - 12:28

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? no jak mialem wypadek na polu to mnie sprawdzili jak juz lezalem w karetce

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 12:50

Koledzy policja ma prawo zbadać nas alkomatem czy to na podwórku czy też na naszym polu. Prawo się zmieniło i nie ma wyjatku, kiedyś było tak, że mogli tylko gdy ktoś stwarzał zagrożenie a teraz tak nie jest, od tego roku bodajże. Także pilnujcie się bo możecie prawko na podwórku stracić.

Chore prawo, władza i system. Stworzyli państwo policyjne gdzie nic nie wolno, gorzej by nie może.
Jeszcze pare lat temu policje na wiosce ciężko było zobaczyc a dziś? Dwa, trzy razy dziennie sie wożą, mandaty za picie piwka ostatnio doszły jakieś głupie przeszukania i wszystko na malutkiej wiosce. To co sie dzieje w dużych miastach?

Podam inny przykład, w te wakacje byłem w Belgi i tam w mieście jak i na wsi policja praktycznie nie zauważalna, stoi na światłach ciągnik totalnie bez żadnego oświetlenia nawet nie wiem czy przegląd ta ruina miała w dodatku ciągnął starą przyczepę która pewnie III Rzesze pamięta za nim policja, nawet go nie zatrzymali za co w Polsce byłby spory mandacik.

#15 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:25

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? Koledzy masiew i rafal09086 co wy za bzdury tu piszecie ale żaden nie poda źródła tych idiotyzmów tylko pleciecie co wam palec na klawie wystuka Żeby nie być gołosłownym to zamieszczam link do artykułu który wszystko zgrabnie wyjaśnia - http://auto.dziennik...asnym-polu.html

#16 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:36

Ostatnio był umnie znajomy taty to muwił że po polu lub po podwurku można jezdzić pod wpływem alkocholu ale nie można nawet 1 kołem wyjechać na droge!!!
Bo muwił że nie było wolno jezdzić tak ale ktoś tam sie poskarżył i sprawy w sądzie i zmienili prawo i mogą nas bodnąć I policja może wejsc nam na pole sprawdzić rope nic więcej na drodze to mogą nam zrobić i to dużo ale na polu to ja se moge konia walić wkońcu moje a nie państwa!!!
A z tego co wiem to w tamtym roku w mojej wiosce też koleś walną w sup ale bizon rekord to płacił 10tys za postawienie i drugie 8tys za słup!

Za znęcanie się nad zwierzętami też można zostać ukaranym :lol: :lol: :lol:

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:42

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? A więc możemy pić i jeździć po polach.
Sąsiad tak kiedyś łąkę sąsiadce i drogę [ asfaltową] zaorał.

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:51

Rolandgif tylko zastanawia mnie fakt ... Przecież to teren prywatny.... Przecież wypiję powiedzmy flachę wsiadam w samochód i co nie wolno mi po moim podwórku jeździć ??

Z tego co się orientuje nie można się poruszać żadną maszyną mechaniczną pod wpływem alkoholu, niezależnie czy to jest teren prywatny czy nie.

Zazwyczaj jak się zdarzy jakiś wypadek w gospodarstwie (teren prywatny) to poszkodowany jak i winowajca badani są alkomatem, bo cześć firm ubezpieczeniowych nie wypłaca odszkodowania jeżeli coś wydarzy się z powodu "alkoholu".

Wuja kilka lat temu zabił prąd na własnym podwórku (przy naprawie kombajnu) i lekarz stwierdzający zgon pobrał krew w celu zbadania na trzeźwość.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 20:07

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? No tu poruszasz inną kwestię jeśli chodzi o odszkodowania w razie wypadku Natomiast faktem jest że policja nie ma prawa nas badać na trzeźwość na polu choćbyśmy nie byli w stanie się wdrapać do ciągnika o własnych siłach a oni to z drogi sobie obserwowali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:48

Jazda pod wpływem alkoholu na własnym polu i uszkodzenie słupa?? I tu was zaskoczę. Policjant ma prawo wkroczenia na prywatną posesję bez nakazu. A daje mu to art. 220 KPK i art. 15 ustawy o policji.