Rafii

Podnośnik w 120.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafii    8

Czytałem gdzieś na forum (nie moge teraz odnaleść) że jest problem z opuszczaniem w naszych ciągniczkach . U mni eteż wolno opuszcza , z podnoszeniem nie ma problemu . I tak się zastanalialiśmy czy gdzieś na rurkach nie ma wstawionej jakieś dławicy? Może ktoś posiada taką informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

To ja się jeszcze podepnę pod temat podnośnika.

Czy potrafi ktoś zrobić coś ,żeby ehr podnosił i opuszczał na wolnych obrotach przy rozgrzanym oleju?

Słyszałem,że każdej renówce trzeba dodać trochę gazu żeby opuściła,ale to bardzo denerwujące w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

u mnie rozpracowałem temat. Trzeba ostatnie pokrętło na EHR, te małe niby od częstotliwości podrywania chyba , ustawić na 5. Ciągnik opuszcza jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Nie będę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj tym bardziej że sprawa dotyczy podnośnika... Tyle tylko że mechaniczny i jest to 110-54...

a mianowicie: od czego służy ta druga długa dźwignia zaraz za dźwignią od podnośnika... jest ona bodajże w 10 stopniowej skali... Jest to wysokość podnoszenia, czułość czy co??? bo jakoś na razie tego nie rozpracowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

regulacja glebokosci pracy, czyli ze nizej juz nie opuscisz

podciag ta dluzsza na 10 a od podnosnika zaotaw, bedziesz widzial o co chodzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

panczo dźwignia ta służy głównie do głębokości orki jest regulacja siłowa czyli jak masz mozaikę gleb to na cięższej glebie ciągnik sobie wypłyci pług im większa cyfra i odwrotnie oczywiście pozostaje jeszcze odpowiednie założenie cięgna środkowego w odpowiedni otwór itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

Witam wszystkich!

To jest mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość

Mam problem z podnosnikiem (ehr) w renault 120.54 z roku 1996. Problem polega na tym, że podnośnik wcale nie chce się podnieść gdy naciskam przycisk w kabinie. Jest możliwość, że podnośnik został jakoś wyłączony lub coś podobnego?

Zapomniałem dodać, że ciągnik kupiłem w poprzednim tygodniu i proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Jeśli masż EHR to prży pokrętłach chyba masż oprócż gużika podnosżenie-opusżcżanie żółtą lampkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

witam. przy mojej reni 145.14 też mam problem z EHR. podczas pracy renia, zsunął sie jeden z przewodów które znajdują sie przy cewkach elektrozaworów, pług wywindowało do góry i tak już zostało,nieda sie opuścić.lampka wogule sie nie świeci,od czego zaczać naprawe, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

sprobuj elektrozawor na krotko podłaczyc ten ktory odpowiada za opuszczanie, niestety nie powiem Ci ktory to, ale nie powinno się nic stać i z instalacją jeśli na chwile spróbujesz


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

ta pomaranczowa lampka kiedy mruga oznacza to jakis bład typu brak styku gdzies na złaczach zwarcie itp, gdy swieci swatłem ciągłym oznaczo to brak zgodności miedzy położeniem zadanym na pokrętle a położeniem wieszaków, tzn jeśli zgasiłeś ciągnk z uniesioną maszyną i po jakimś niedługim czasie wróciłeś do ciągnika odpalasz a tu świec lampka oznacza że podnośnik lekko puszcza i pozycje się nie zgadzają rusz poketłem i lampka zgaśnie, mam nadzieje że rozumiesz


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

rozumiem. a jak wcale sie nie świeci? bo od tego czasu jak zsunol sie ten przewód i pewnie zrobil zwarcie to ta lampka sie wogule nie świeci. czy może są jakieś czujniki od tej lampki. lub bespieczniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

sprawdz prozaiczna rzecz, czy oby na pewno masz dobrą żarowkę ja się tak naciąłem bo niechcący zrobiłem zwarcie jak mój kiedyś nie chciał działać , i lampka nie świeciła a tu żarówka siadła najpewniej po tym spinoku, w teorii brak świecena lampki oznacza poprawne działanie, nie wiem czy są jakieś czujniki od samej lampki , bezpieczniki też nie wiem czy są, bo jak u mnie zrobiłem zwarcie to żaden bezpiecznik nie wysiadł


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Witam mam problem z podnosnikiem a mianowicie bardzo wolno podnosi opuszcza natomiast dobrze . Czy to pompa skończyła swoja kariere czy moze to byc inna przyczyna .Problem tkwi zarówno i w rewersie gdy po rozgzaniu oleju bardzo wolno przeżuca kierunek jazdy . Z góry dziekuje za jakiekolwiek informacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Filtry wymienione stan oleju jest

Poprzedni własciciel zalał skrzynie agrol u czy to moze byc przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Tak to może być przyczyna aczkolwiek nie musi lepszym olejem jest już agro utto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

winą na pewno nie jest olej na 100% winę musisz szukać gdzie indziej raczej pompa musisz dla pewności sprawdzić ciśnienie na pompie najlepiej ciepły olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Ciśnienie sprawdzone na wyjściu hydrauliki 180 bar .

Sam nie na szukam za wiele mam niedaleko mechaników zaprowadzę to mi sprawdzą a o rezultacie poinformuje

 

I dziękuje za wcześniejsze sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

PAMIĘTAJ że zawsze szybciej opuszcza niż podnosi

ciśnienie przy zimnym oleju a takim po pracy w polu też będzie się różnić przy zużytej pompie

sprawdzałeś regulację opuszczania pod kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Panowie mam problem z podnośnikiem w renault 120-14 (podnośnik mechaniczny). Problem jest taki że od pewnego czasu stało się tak, że im cięższa maszyna tym niżej podnosi. Maszynę do 200 kg podnosi do pełnej wysokości. Pług 500 kg do połowy, a agregat 2500 kg ledwie odrywa od ziemi. Podnoszenie wygląda tak, że podnosi z normalną szybkością i w pewnym momencie gwałtownie się zatrzymuje. Np wspomniany pług zawsze podnosi tak samo szybko i zawsze na tą samą wysokość. Pompa hydrauliczna jest nowa, na starej było tak samo. Olej również nowy. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj