Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jumz d65 silnik rozruchowy

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:12

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam gdzieś czytałem ze posuje silnik rozruchowy od spycharki gąsienicowej d-75 do jumza ze silnikem d65,czy to prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jumz d65 silnik rozruchowy Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 Share Cummins

Cummins

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 00:33

Jumz d65 silnik rozruchowy Czesc.Kiedys w swojej bialorusce rolniczej planowalem zalozenie silnika rozruchowego,i wtedy dowiedzialem sie od operatora ze to w zasadzie taki sam silnik wiec wszystko pasuje.To bylo dobre w ich budowie ze wiekszosc czesci pasuje,zamiast wymyslac takie same podzespoly o tych samych parametrach tylko rozniacych sie rozstawem otworow na mocowanie.Nikt wtedy nie myslal jak teraz ze robiac 10 roznych czesci do 10 modeli maszyn tej samej marki i klasy zmusza sie wszystkich do kupna nowych czesci gdyz nie jest latwo trafic na taki sam model na rynku zamiennikow lub uzywanych.

Edytowany przez Cummins, 05 wrzesień 2012 - 00:33.

#3 Share domin1983

domin1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:11

Jumz d65 silnik rozruchowy jasne ze da rade tylko musisz mieć inną obudowę wieńca koła zamachowego. Ja taki właśnie mam ale coś mi nie chce zapalać... Pozostaje tylko na zaciąg. pozdrawiam

#4 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:00

Jumz d65 silnik rozruchowy Ale to jest super rozwiązanie na zimę, gdyby nasza taki miala.... to by nie trzeba było 5 razy podciągac na górkę i pół puszki samostartu na marne.

Poodnajdowałem filmiki m.in. taki jak gościu przerobił, że ma rozrusznik szybkoobrotowy wmontowany w ten silniczek i może odpalać z pominięciem jego.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#5 Share domin1983

domin1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:23

Jumz d65 silnik rozruchowy Szczerze mówiąc to dobre rozwiązanie, tylko skąd takie mocowanie do regulatora obrotów znaleźć... :( Kurczę nawet nie wiecie jak bardzo zależy mi na uruchomieniu silnika takim jaki jest. Wymieniłem już w nim prawie wszystko, a dalej nie zagaduje:/

#6 Share glizda70

glizda70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:41

Jumz d65 silnik rozruchowy silnik rozruchowy http://www.youtube.com/watch?v=cQ-_SjzS5K4

Edytowany przez glizda70, 09 grudzień 2012 - 16:44.

#7 Share gogus0

gogus0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:15

Jumz d65 silnik rozruchowy Mam pytanie..mam jumza 65 i gdy silnik jest zimny to bardzo ciężko pali..rozrusznik przekreci kilka razy i staje...co może być powodem tego?niskie sprężanie czy akumulatory?

#8 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:53

Jumz d65 silnik rozruchowy Niskie sprężanie to by lżej kręcił, a akumulatory to musisz sprawdzić .

#9 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 01:07

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam ,odprężnika używaj to szybciej kręci i łatwiej zapali :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:08

Jumz d65 silnik rozruchowy czy moze wiecie czemu w silniku d 65 w jumzie wywala broki ukladu chlodzenia pod wtryskami

#11 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:53

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam,w miejscu gdzie wchodzą wtryskiwacze w głowice są wkręcone tulejki w głowice pod wtryskami, i albo są lużno lub może jakieś wżery od wody się zrobiły, wyjmij wtryski i dokręć te tuleje, a może będziesz musiał wkręcić je na silikon lub pastę hydrauliczną, u mnie też lekko puszczało ,ale dokręciłem je i jest spokuj, powiem że póki był na wodzie to nie leciało, dopiero jak zalałem płynem zaczelo przeciekać :rolleyes: Pozdrawiam.

#12 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:59

Jumz d65 silnik rozruchowy chodzi o te okragle zaglebienia - bo to chyba z jedego z nich sie saczy- jak to wykrecic bo u mnie zawalone jest tam farba, czemu tam sie robi nieszczelnośc

#13 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 luty 2014 - 10:32

Jumz d65 silnik rozruchowy czy taki wyciek może to być skutkiem zamrożonego kiedys silnika

#14 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 24 luty 2014 - 22:40

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam,raczej nie, choć wykluczyc tego nie można ,u mnie nie był rozmrażany i też się zluzowały, to się może luzować na wskutek drgań powsatających w czasie pracy silnika ,jak też powstają naprężenia metalu w trakcie nagrzewania i stygnięcia silnika i to może powodować taki skutek, u siebie te broki podokręcałem płaskownikiem stalowym i jest ok. :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 24 luty 2014 - 22:59.

#15 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 luty 2014 - 13:55

Jumz d65 silnik rozruchowy bo chciałem kupić takiego juma i teraz nie wiem, bo pomyślem ze silnik rozmrażany to po się pchać ale jak piszecie ze nie koniecznie od zamrożenia możne wywalić te broki to już sam nie wiem

#16 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:04

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam ,nie wiem czy żeśmy się dobrze zrozumieli ,Tobie jak wynika z treści wyżej napisanych postów może chodzić o te broki zwane potocznie zaślepkami w bloku, a ja zrozumiałem że Ci chodzi o te broki, takie tulejki co wchodzą w nie wtryski w głowicy, ale jeśli te co są w bloku i z nich leci to być może że na wskutek lekkiego złapania przez mróz zostały wypchnięte i ktoś ponownie je wbił i są przecieki ,a nie koniecznie będzie blok pęknięty, przy niewielkim przymrozku mogło je wysadzić, a w bloku nic się nie stało ponieważ bloki w nich są dosyć grubościenne i tu bym stawiał jeśli tam cieknie na 80 procęnt że był lekko rozmrożony ,a przy tym w porę ktoś zdążył zareagować :rolleyes: Pozdrawiam .

#17 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:36

Jumz d65 silnik rozruchowy dokladnie chodzi o te zaślepki co wysadza jak jest zamrozony silnik tylko ze w glowicy, chyba sobie go odpuszcze, cieknacy blok problem z orbitolem, kiepskie opony, dzieki za odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:07

Jumz d65 silnik rozruchowy Witam, masz rację bo w środku może być gdzieś lekko pęknięty i po trochu będzie płyn czy woda dostawać się do oleju, a odnośnie orbitrolu to Ci powiem że fabrycznie miały serwo-mechanizm który jak jest sprawny to lżej się kieruje jak na orbitrolu i są w miare tanie nowe te serwo-mechanizmy w porównaniu z ceną orbitrola, ja założyłem nowy serwo to powiem że można jednym palcem kierować.Jeżeli widzisz że jest bardzo nie-doinwestowany i nie godny uwagi, to Masz rację nie pchaj się w taki sprzęt, chyba żeby cena naprawdę była bardzo atrakcyjna ,to wówczas powoli byś sobie go odnowił ,bo części do nich naprawdę są tanie, a maszyny dość mocne i w miarę oszczędne mam go i nie mogę narzekać :rolleyes: Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź