luki15146

eurofala czy płyta warstwowa?

Polecane posty

luki15146    13

Witam serdecznie. Z racji tego że wreszcie się udało i ruszyłem z budową nowej obory pojawiły się pierwsze dylematy. Dziś odwiedził mnie przedstawiciel jednej z firm i stwierdził że płyta warstwowa nie jest wcale taka ,,fajna" jak myślałem. Polecił mi eurofalę, bo lepsza, tańsza itd a i kolory można sobie dobrać. I tu moje pytanie: czy owa eurofala jest na prawdę lepsza niż płyta warstwowa? Oczywiście uprzedził mnie że będę to musiał jeszcze ocieplić od spodu ale jeśli byłoby to lepsze to byłbym w stanie nawet wyłożyć odrobinę więcej pieniędzy na tą eurofalę niż na płytę warstwiową. Prosiłbym o rzetelne opinie i porady, dziękuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

na mojej oborze płyta warstwowa leży 5 lat , według mnie płyta bedzie lepsza ponieważ jest to jakby jeden cały materiał nie musisz sie później bawić w ocieplenia , a poza tym powinna wyjść taniej , i jeszcze jedno u mojego znajomego leżała zwykła blacha chciał to ocieplić a że jest to obora nowego typu w miarę szczelna to wiadomo że zimą przy dużych mrozach na całym dach są krople od wilgoci jak obora jest cały czas zamknięta . ocieplenie z waty i płyty osb wytrzymało 2 zimy po tym czasie zaczęło po prostu spadać na krowy .

także dobrze to przeanalizuj żeby potem nie żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Zapraszam do mnie na gg, mam sporo zdjęć obydwu wykonań i zestawienie kosztów sie znajdzie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwan70    0

Lepszego materiału od EuroFali nie znajdziecie ! Fakt że płyta obornicka " warstwowa " to fajne rozwiązanie, ale nie dla wszystkich budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

uwielbiam takie rzeczowe posty jak od @iwan70. Lepszego materiału pod jakim względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja tak myślę że ten przedstawiciel Ciebie wkręca bo chce Tobie eurofalę sprzedać. Wolałbym płytę warstwową 10cm i jest kłopot z głowy i to dach na lata. Zrobisz dobrą wentylację i będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja jestem przeciwnikiem euro fali dla mnie to nie jest dobre pokrycie ,wiadomo im więcej łączeń na dachu tym gorzej ocieplenie to kolejny problem bo wełna nie lubi wilgoci a styropian lubią myszy i inne gryzonie dodatkowo jeszcze stelaże do podbitki więc dodatkowe koszta ,więc ja obstawiam za warstwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj