Skocz do zawartości

Zdjęcie

eurofala czy płyta warstwowa?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:10

eurofala czy płyta warstwowa? Witam serdecznie. Z racji tego że wreszcie się udało i ruszyłem z budową nowej obory pojawiły się pierwsze dylematy. Dziś odwiedził mnie przedstawiciel jednej z firm i stwierdził że płyta warstwowa nie jest wcale taka ,,fajna" jak myślałem. Polecił mi eurofalę, bo lepsza, tańsza itd a i kolory można sobie dobrać. I tu moje pytanie: czy owa eurofala jest na prawdę lepsza niż płyta warstwowa? Oczywiście uprzedził mnie że będę to musiał jeszcze ocieplić od spodu ale jeśli byłoby to lepsze to byłbym w stanie nawet wyłożyć odrobinę więcej pieniędzy na tą eurofalę niż na płytę warstwiową. Prosiłbym o rzetelne opinie i porady, dziękuje i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
eurofala czy płyta warstwowa? Dzisiaj, 00:32
  •  

#2 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 16:28

eurofala czy płyta warstwowa? na mojej oborze płyta warstwowa leży 5 lat , według mnie płyta bedzie lepsza ponieważ jest to jakby jeden cały materiał nie musisz sie później bawić w ocieplenia , a poza tym powinna wyjść taniej , i jeszcze jedno u mojego znajomego leżała zwykła blacha chciał to ocieplić a że jest to obora nowego typu w miarę szczelna to wiadomo że zimą przy dużych mrozach na całym dach są krople od wilgoci jak obora jest cały czas zamknięta . ocieplenie z waty i płyty osb wytrzymało 2 zimy po tym czasie zaczęło po prostu spadać na krowy .
także dobrze to przeanalizuj żeby potem nie żałować

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 wrzesień 2012 - 17:47

eurofala czy płyta warstwowa? Zapraszam do mnie na gg, mam sporo zdjęć obydwu wykonań i zestawienie kosztów sie znajdzie
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share iwan70

iwan70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:00

eurofala czy płyta warstwowa? Lepszego materiału od EuroFali nie znajdziecie ! Fakt że płyta obornicka " warstwowa " to fajne rozwiązanie, ale nie dla wszystkich budynków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:03

eurofala czy płyta warstwowa? uwielbiam takie rzeczowe posty jak od @iwan70. Lepszego materiału pod jakim względem?

#6 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 16 luty 2013 - 11:10

eurofala czy płyta warstwowa? Ja tak myślę że ten przedstawiciel Ciebie wkręca bo chce Tobie eurofalę sprzedać. Wolałbym płytę warstwową 10cm i jest kłopot z głowy i to dach na lata. Zrobisz dobrą wentylację i będzie super.

#7 Share iwan70

iwan70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:13

eurofala czy płyta warstwowa? każdy ma prawo do własnych przekonań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 16 luty 2013 - 16:29

eurofala czy płyta warstwowa? Ja jestem przeciwnikiem euro fali dla mnie to nie jest dobre pokrycie ,wiadomo im więcej łączeń na dachu tym gorzej ocieplenie to kolejny problem bo wełna nie lubi wilgoci a styropian lubią myszy i inne gryzonie dodatkowo jeszcze stelaże do podbitki więc dodatkowe koszta ,więc ja obstawiam za warstwową.