Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M

16 odpowiedzi na ten temat

#1 jasio6140

jasio6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:44

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Witam,
stoje przed wyborem ciągnika.
Ma to być uniwersalny ciągnik o mocy 140km.
Jednym z kandydatów jest M600 i M615PL.
Od kilku osób słyszałem, że skrzynia biegów w tych ciągnikach jest taka sobie.
Problem polega na tym ze mimo różnych systemów jakie zawiera - głównie elektronicznych ciągnik szarpie przy zmianie biegów pod obciążeniem.
Możecie to potwierdzić czy to tylko jakaś bajda moich znajomych?
Twierdza ze maja już odpowiednio 800 i 2tys. MTH nabite i że problem jest cały czas, skrzynia technicznie chodzi OK, ale jest taki dyskomfort operatora.

Zastanawiam się czy może nie lepiej za 10tys więcej kupić JD w wersji comfort ale ze skrzynią AQ+ i nie mieć takich przypadłości.
Co robić? Pomóżcie
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Dzisiaj, 02:58
  •  

#2 romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • 35652194
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:36

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Od 2 lat jeżdże df m620 i nie zauważyłem szarpania przy zmianie półbiegów. Ciągnik fajnie, płynnie je zmienia i czuć że moc przybywa;p
  • 0

#3 pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:51

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M ja jeżdżę m600 od roku i jest bardzo dobrze:) nie ma szarpania itp:) biegi wchodzą płynnie :) o tym szarpaniu to bujda :) pozdrawiam pawel9898
  • 0

#4 Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • 1156265

Napisany 04 wrzesień 2012 - 17:30

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Szarpanie przy zmianie półbiegów to naturalny objaw. Ja mam m600, póki co jest ok, ale to nowy sprzęt. 2 lata gwarancji wszystko zweryfikują.
  • 0

#5 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5718 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:37

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Ja jak jeździłem M600 to najpłynniej zmieniał półbiegi przy 1800 i więcej a najlepiej jak przy zmianie ujęło się trochę gazu to nie było czuć nic.
Przy niższych prędkościach szarpnięcie jest bardziej odczuwalne ale nie stwarza żadnego dyskomfortu, a jeżeli komuś się trafiło że szarpie i to mocno wystarczy kalibracja skrzyni i z powrotem jest wszystko cacy.
  • 0

#6 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:28

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Witam, a ja mam non stop problem ze zmianą biegów w zakresie PS i z zacinającym się podnośnikiem. I wiem, że nie jestem jedyny. DF mam M620 z 2011roku. Zwleka ze zmianą biegów szczególnie jak się nagrzeje. A podnośnik się zacina przy opuszczaniu. Nie zawsze załapie. Czy ktoś słyszał bądź ma podobne problemy??
  • 0

#7 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2760 postów
  • 374896

Napisany 26 marzec 2013 - 10:43

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M @ArekK
wołaj serwis i niech to zrobią.

To przełączanie półbiegów nie jest idealne ale skrzynia jest przyzwoicie zestopniowana, dużo lepiej niż w NH 16x16.
  • 0

Kupię obciążniki do Massey Fergusona.

#8 endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • 11459702

Napisany 26 marzec 2013 - 11:29

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M M 600 Chodzi bez zarzutu, dobrze zestopniowana i pod obciążeniem w polu jest idealnie, na pusto na drodze przy niższych obrotach silnika jest małe bujnięcie. Na wyższych nieodczuwalne...
  • 0

#9 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:50

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Skrzynia jest dobrze zestopniowana i nie chodzi mi o bujnięcie, czy szarpnięcie przy zmianie. U mnie podczas zmiany czasami następuje mała pauza. Tj.na wyświetlaczu zmieni się bieg, a w rzeczywistości z małym opóźnieniem się zmieni, albo czasami pod obciążeniem przy zmianie nastąpi poślizg. Obroty skoczą 100-300/min wyżej i dop.załączy nastepny bieg. A podnośnik co jakiś czas nie reaguje na naciśniecie klawisza do opuszczenia. Serwis walczy z tymi i innymi problemami z 1,5roku. Próbują czasami mi wmówić, że to tak ma być i jest w normie...
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#10 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2760 postów
  • 374896

Napisany 26 marzec 2013 - 23:09

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Walcz z serwisem bo ewidentnie coś jest źle.
  • 0

#11 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:13

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M 03.04 mają przyjechać i spróbować rozwiązać problem. Powiedziałem im, że skoro nie da się usterki usunąć chcę wymiany ciągnika. Zobaczymy.
  • 0

#12 kamil2502

kamil2502

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 17:14

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Witam, mam deutz fahra m610, mianowice zaistniał problem ze zmiana kierunku jazdy-rewersem, szarpie i gwałtowne jest przejście, druga sprawa przy zmianach biegów bez sprzęgła głośno stuka, nadmienie że ciągnik ma 400 h, podejrzewałem kalibrację siłowników sprzęgła, przyjechał serwisant i nic to nie pomogło, będe wdzieczny za jakies podpowiedzi, pozdrawiam
  • 0

#13 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:39

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Witam. U mnie. Robiono kalibrację skrzyni, wymieniano zawory, ustawiano komp.i nic. Z rewersem słyszałem, że jest to wadliwy zawór jak non stop źle pracuje. Te skrzynie trochę stukają przy zmianach, ale tylko trochę. Mój nieraz porządnie walnie. Spróbuj ciągnik z obciążeniem - dobra przyczepa z ładunkiem - na 6 biegu wcisnąć gaz do końca i zmieniaj L-M-H-S tak przy 1400-1800 obrotów. Zobacz, czy nie ślizgają się sprzęgła tak jak u mnie. Mój ma 800h, a problem mam od pierwszych dni. Do tego czasami jakiś błąd wyskoczy, coś się elektronika zawiesi itp.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę ;)
  • 0

#14 kamil2502

kamil2502

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:23

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M a czy na zimnym oleju jest tak samo? bo u mnie na zimnym jest idealnie, rewers gladko przechodzi i stuków nie ma, tak myślę że może zmiana oleju by coś pomogła o zwiekszonej lepkości w wyższych temperaturach, mam na myśli 85W140 bo teraz to pewnie jest wlany 75W90, co sądzicie?

znowu znajomy miał sytuację w MF bardzo podobną, serwis tez nie wiedział co jest, rozpołowili ciągnik, tarcze wymieniali i nic, wkońcu ktoś podpoweidział że jest tłumik drgań siłowników sprzęgła tzw rezonator, podobnie jak w kombajnach do hederu, po wymianie tego usterka znikła, najprawdopodobniej cos się stało z tym gazem co tam jest, prosze o jakies sugestie
  • 0

#15 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2760 postów
  • 374896

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:48

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M W skrzyni jest olej 10w30 i nie radze zmieniać go na olej przekładniowy typu 75w90 a tym bardziej smar 85w140 !
  • 0

#16 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 14:10

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M U mnie są właśnie panowie z SDF i pojechaliśmy na pole. Podnośnik parę razy się zaciął, sprzęgło przy zmianie szczególnie z M na H pustym ciągnikiem powoduje uślizg sprzęgła i chwilowy skok obrotów o 100-400obr/min. Ten pan twierdzi, że wszystko jest w normie i twierdzi, że ja wymyślam..
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#17 ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 16:19

Skrzynia biegów w DF AGROTRON Serii M Stwierdzili, że wymienią centralkę skrzyni biegów, linie przesyłowe canbus do sprawdzenia, po raz chyba 5 przeprogramowali ustawienia podnośnika.. Zobaczymy. Czuję się spychany. Zna się ktoś na układach sterujących w
deutz fahr?
  • 0

Dodaj odpowiedź