wodzu

satelitarne mapki pól

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wodzu    5

Gdzieś na forum ktoś już podał adres strony na której były satelitarne zdjęcia polski...

Może ktoś pamięta, lub wie jaki był adres tej strony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak ostatnim razem bylem na tym linku nie było jeszcze zdjec, teraz patrze juz sa, ale dziwi mnie fakt -czyzby cala polska jeszcze niemiała zdjęc czy to tylko wina tego serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

trpche nie dokladna jest ta mapka lae znalazlem swoj dom chodz na budynku sasiada pisze dobre a jest tak seriom tam krzywosadz


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

super sprawa ta mapka.. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mapki fajne ale czy są takie jak podał @zetor ale na wojewudztwo mazowieckie? Chociaż powiat Płock.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ja takiej nie widziałem.. :rolleyes:

post-1363-1172944305_thumb.jpg


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0

wszedłem na tą stronę.Wielkie rozczarowanie.To są zdjęcia wzięte prawdopodobnie z Google Earth.Na dodatek czarno-biale i malo czytelne.I przedstawiają sytuację sprzed 2 lat.

Ja ściągnołem sobie wspomniany program Google Earth.Jest bezplatny.

REWELACJA!!

Można odbyć podróż po całym świecie nie ruszając się zza kompa.

Odnalazłem zdjecia wszystkich swoich pól.Bardziej aktualne,bo zeszłoroczne.Można policzyć bele słomy na polu!Kombajny i trakiory jak na dloni.I to sa zdjęcia satelitarne robione z kosmosu.

Nie polecam tych zdjęc dla ludzi o słabych nerwach .Każdą lewizna widoczna jak na dłoni-chodzi mi o stan faktyczny użytków.Ale zaznaczam też,że nie cała pow. Polski jest jednakowo dokładnie przedstawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
to jak go sciągnąc?

ja poprosiłem swoja córkę.Wiem,że na poczatku w wyszukiwarce Google wpisała hasło Google Earth.Póżniej to już kożystała z insrukcji,która sie pojawiała.

Wiem,że w naszych czasach to wstyd,ale z komputerami jestem trochę na bakier. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
ja poprosiłem swoja córkę.Wiem,że na poczatku w wyszukiwarce Google wpisała hasło Google Earth.Póżniej to już kożystała z insrukcji,która sie pojawiała.

Wiem,że w naszych czasach to wstyd,ale z komputerami jestem trochę na bakier. :rolleyes:

Muszę dodać,że z ortografią czasami też.Przepraszam za błędy ort.

Kuba99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dzieki-zaraz spróbuje :rolleyes:

 

 

słabe zdjecia:( juz wole ten geoportal 100 razy lepiej widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ja miałem kiedyś to Google Earth ale mi strasznie się mulił komp przez to i długo się otwierało jak przybliżałem no i wykasowałem.

A tobie jak chodzi kuba99?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

kuba99 powinłeś BANA DOSTAC ale dostajesz tylko ostrzezenie. Oczywiscie za napisanie jednego postu za drugim. Naucz sie edytowac posty!!!!!!!!!!!!!!


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
ja miałem kiedyś to Google Earth ale mi strasznie się mulił komp przez to i długo się otwierało jak przybliżałem no i wykasowałem.

A tobie jak chodzi kuba99?

fakt,otwieranie trochę trwa,ale ja w tym czasie siedzę na AF :rolleyes:

Co do jakości obrazu-udostępnione są tylko fragmenty Polski.Ja mam ziemię dość porozrzucaną,odległość od dwóch skrajnych pól to 30 km.Też nie od razu wszystko zobaczyłem.Część wydrukowałem w zeszłym roku,część w tym.

trzeba tak ustawić,żeby na ekranie była cała pow. Polski.Wtedy widać,które fragmenty kraju są udostępnione.Reszta faktycznie jest niewyrażna,albo wręcz nieczytelna.

Tak jak pisałem,na moim polu widać kombajn,przyczepy i bele słomy.Wyrażnie widać pokosy trawy na łace.Widać też pryzmę gnoju u sąsiada na polu i krzaczory tam gdzie zgłosił łąkę ekologiczną :(

zdaje się,że za niewielkie pieniądze można zamówic dowolne fragmenty kraju,i jeszcze większą rozdzielczośc obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Proponuję zajrzeć na http://maps.google.com/ wpisać nazwe miejscowości i przełączyć na "satelite", niestety cały świat nie jest dokładnie zblizony ale np. w mojej okolicy widać nawet namalowane pasy na drodze więc jest bardzo dokładnie :D

 

tutaj screen :)

 

googlemapbz2.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszedłem sobie dziś na http://www.geoportal.gov.pl i rzuciło mi się w oczy to żę można tam na ortofotomapach mierzyć pola, jak dla mnie super. Mapy sprzed kilku lat, ale granice pól się nie poprzesuwały :) jeśli mieszkacie w odpowiednich rejonach można sobie numery działek i granice wyświetlić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Świetna sprawa ta stronka geoportal. Mozna zmierzyć ile ma się w domowym albo ile sąsiad ma ha ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Można narzucić siatkę działek i zobaczyć ile kto się worał ;)

Ja czasami korzystam z mapek topograficznych.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
wszedłem sobie dziś na www.geoportal.gov.pl i rzuciło mi się w oczy to żę można tam na ortofotomapach mierzyć pola, jak dla mnie super. Mapy sprzed kilku lat, ale granice pól sie nie poprzesuwały :P jeśli mieszkacie w odpowiednich rejonach można sobie numery działek i granice wyświetlić

Ta strona jest świetna, liczyłem ile jedno nasze pole to wyszło chyba 0.2ha mniej więc jest bardzo dokładna, szkoda tylko że z przed kilku lat są zdjęcia.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj