Skocz do zawartości

Zdjęcie

długość lemiesza a szerokość robocza

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:32

długość lemiesza a szerokość robocza Nabyłem uzywanego kvernelanda vd100 4 obrotowa. rozstaw korpusów 100 ,max.szerokość korpusu 20cali, pług zabiera mi ok 2,10m ale lemiesz wydaje się za mały bo nie podcina całej darni.
Czy to normalne czy tez powinienem nabyc lemiesz 20 calowy zamiast 14 ale dzis porównywałem w grene i otwory nie pasują, bo 14 i 16 calowe lemiesze sa mocowane na 4 dziury a 18 i 20 calowe na 5 dziur o innym rozstawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
długość lemiesza a szerokość robocza Dzisiaj, 06:17
  •  

#2 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:08

długość lemiesza a szerokość robocza Coś ci namieszali Kolego. Ja mam pług AB 100 lemiesz 18"(073006) orgianł mocowanie na cztery śruby, a zamiennik z grene na pieć ostani otwór zaślepiam srubą. Natomiast sąsiad ma taki sam pług i mu wcisneli 16" (bo tylko takie były) mocowany na cztery i tak samo pasuje

#3 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 18:13

długość lemiesza a szerokość robocza Więc można orać na 2 metry przy lemieszu 14 calowym czy musi być załozony wiekszy?

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:12

długość lemiesza a szerokość robocza Lemiesz powinien podcinać całą szerokość roboczą,

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 20:35

długość lemiesza a szerokość robocza Ale spotyka się przypadki że przy maksymalnej szerokości roboczej takie coś jest nie osiągalne- lemiesz nie podcina całej szerokości bruzdy, gdzieś w czasopismach jak testowali pługi to to pokazywali ale to było ładne parę lat temu.
I po prostu trzeba się z tym liczyć że jak ustawi się pług na 50cm na skibę czy nawet więcej to cała bruzda nie będzie podcięta.

#6 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 11:19

długość lemiesza a szerokość robocza a jak nie podcina całej bruzdy to w roku następnym nie bedzie pasów perzu na polach??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 11:30

długość lemiesza a szerokość robocza Tam gdzie lemiesz nie podciął zostanie taki mały garbek o szerokości takiej jaka nie została podcięta i wysokości 6-10cm zależnie od zwięzłości gleby, ciężko mi powiedzieć czy będzie perz czy nie.

Jak będziesz orał to sobie odkop kawałek zaoranego pola, delikatnie żeby usunąć tylko wzruszoną glebę i zobaczysz jak wygląda ten kawałek nie podcięty.