Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5100M [opinie]

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karol08865

karol08865

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 06:52

Jestem w posiadaniu tego jelonka od 2 lat, mam zrobione prawie 2tys mth i moze ktos wie dlaczego on jest taki mułowaty, jadac pod gorke z pełna przyczepa czy pusta musze redukowac biegi do C, mam proxime 8441 i ona lepiej ciagnie plug czy cokolwiek niz ten jelonek, pytalem serwisanta o powod to nie byl w stanie udzielic odpowiedzi. Dodam ze tak jest od poczatku, jak tylko troche z obrotow spadnie to juz zero siły... Czy moze jest jakas blokada zalozona czy filtr bo nie pokazuj wgl dymku jak nawet sie go zadusi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5100M [opinie] Dzisiaj, 05:48
  •  

#42 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 grudzień 2014 - 09:35

John Deere 5100M [opinie] Mój John tez byl lekko mulowaty z poczatku, teraz jest dużo lepiej. Pompa paliwowa byla w serwisie ze wzgledu na przeciek. Po powrocie ciągnik byl zwawszy. Wydaje mi się ze możesz mieć ustawiona za mala dawke paliwa tym bardziej ze nawet dymka nie pusci. Sam jestem zainteresowany podkreceniem pompy ale nie bardzo wiem gdzie kręcić. Najlepiej zlecić pompiarzowi :-)

#43 Share Jerry90

Jerry90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 20:04

Mój 509M był też mułowaty, wezwałem serwis i przestawili wtrysk na trochę wcześniejszy i teraz jest o niebo lepiej. Mechanik mówił że można to samemu zrobić pokazał żeby na pompie trzy śrubki odkręcić i sobie regulować miedzy kreskami (najlepiej gdy ciągnik jest w cięższej pracy żeby lepiej czuć jakie są rezultaty przestawiania) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share maniek0987

maniek0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 luty 2015 - 23:36

polecacie 5100M czy szukać coś innego, ponieważ 5100R nie ma w bieżącej ofercie.

#45 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 19 marzec 2015 - 19:16

jeżeli chcesz mieć komfort pracy to bierz sobie tą M'ke miło się jeżdzi ponieważ sam jestem posiadaczem m'ki i chwalę ją za komfort a R'ka nie wiem co tam ma ciekawego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Budremex

Budremex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 23:13

A czym charekteryzował się objaw z tym rozdzielaczem. U mnie wlaśnie coś cały czas bzyczy, jakby jakiś zaworek przelewowy, słychać że pompa cały czas pracuje, czy to o to chodzi.?

Dokładnie tak, pompa pracuje głośno bo ma duże obciążenie, u mnie jest to samo od nowości, a co najgorsze minęła już gwarancja i rękojmia. Zgłaszałem to, ale mi powiedzieli że ciągnik się dociera, a że dużo tym ciągnikiem nie robiłem bo koszę tylko 10h trawy raz w roku i mam tylko 180 mth to liczyłem że się dotrze i wyciszy, w życiu bym nie powiedział że sprzedają wadliwe ciągniki !!!

Napisałem do swojego dealera pismo, żeby usunęli mi to na gwarancji jako wadę fabryczną, zobaczymy co odpiszą.

Nawet białoruski Belarus ma 500mth gwarancji.

Witam,

Dzieki waszym postom dowiedziałem się o tej mojej usterce. Powiem wam że byłem przekonany że ten rodzielacz ma tak działać, czyli sobie syczeć. Zadzwoniłem do serwisu, tam oczywiscie cieżko, jak zwykle mimo że za usługe płaci importer, no ale jakoś już w guberni mojego dealera czyli w rolmechu Radymno, facet sprawdzil kontrahenta, czyli mnie i mój zakup po numerze seryjnym i wyszło że się kwalifikuje do wymiany. Jestem już po, wszystko działa lepiej, mam na mysli hydraulike. Mocniejsza, mialem problem z podniesieniem brony talezowej 1300kg i cos mi sie to nie podobalo, teraz dzwiga bez problemu, wtedy tylko syczało i slabo podnosiło.

Ja mam taką samą usterkę w ciągniku 5080M, sprawdzali i mój się nie kwalifikuje też w Rolmechu Radymno, dlatego straciłem zaufanie do firmy John Deere, podobnie znajomi strasznie narzekają na te ciągniki padają pompy wtryskowe lub nie mają mocy.W moim traktorze tak huczy pompa że łeb urywa, a mam 180mth , ciągnik stoi i czeka na ruch ze strony dealera.