Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5100M [opinie]

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 luty 2014 - 20:43

John Deere 5100M [opinie] Wydaje mi sie ze kazdego. Serwisant mowil ze nie wpywa to na prace silnika ale klient sie denerwuje bo takie rzeczy w nowej maszynie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5100M [opinie] Dzisiaj, 12:03
  •  

#22 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 24 marzec 2014 - 16:36

John Deere 5100M [opinie] Dobra, byli dzisiaj na przeglądzie ( 250 mtg ) i spytałem się ich co i jak. Powiedzieli że zabierą tą moją pompę do regeneracji a w tym czasie będę miał zastępczą, a jeśli by założyli nową to tak samo by się pociła ( między pompą a blokiem ). Tłumaczyli że to jest wina paliwa jakie mamy w polsce a w stanach nie mają takiego problemu i nas olewają w związku z czym nie ma ,, wielkiej akcji naprawczej '' wszystkich modelów 5m.
Dobrze że gwarancja jeszcze jest przez 3 miesiące :lol: a jeśli by się skończyła to podejrzewam że ostro by trzeba było zabulić za to.

#23 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:24

Dobra, byli dzisiaj na przeglądzie ( 250 mtg ) i spytałem się ich co i jak. Powiedzieli że zabierą tą moją pompę do regeneracji a w tym czasie będę miał zastępczą, a jeśli by założyli nową to tak samo by się pociła ( między pompą a blokiem ). Tłumaczyli że to jest wina paliwa jakie mamy w polsce a w stanach nie mają takiego problemu i nas olewają w związku z czym nie ma ,, wielkiej akcji naprawczej '' wszystkich modelów 5m.
Dobrze że gwarancja jeszcze jest przez 3 miesiące :lol: a jeśli by się skończyła to podejrzewam że ostro by trzeba było zabulić za to.

Kolego cytowany wyżej tekst reklamacji dotyczym mojej osoby i zaraz ci doradze co i jak w tej sprawie, bo sprawa mojej pompy, "może" zakończyła się we wrześniu, narazie wszystko jest OK. 

Tak więc od momentu oddania ci regenerowanej pompy masz gwarancje na ten element przez okres pół roku, niezależnie czy gwarancja na traktor ci się skończyła czy nie, jeśli zacznie znowu się pocić wzywaj ich jeszcze raz bo zaczną się inne problemy tylko po czasie. Mnie po pierwszej regeneracji też zaczeło cieknąć z tym, że nie zglaszałem tego faktu odrazu, użytkowałem wtedy intensywnie traktor. W końcu zaczeły się problemy z niskimi obrotami, w pompie jest regulator niskich obrotów i u mnie silnik zaczął falować tak mniejwięcej od 700 czsem poniżej do 900 obr/min. Bylo to już tak denerwujące że odrazu zgłosiłem sprawę. Ponowana regeneracja, z tym że dziady nie dali mi zastępczej pompy i traktor przestał 3 tygodnie bezczynnie. To już moja wina że nie domagałem się zastępczej pompy w glownym punkcie Rolmechu, a w Szczucinie który mnie obsluguje nie mieli takiej na stanie.

Po drugiej regeneracji jest ok, ale jeszcze mam grawancje od wrzesnia na pol roku. Dostałem pisemną decyzje że jesli problem się powtórzy to dostane nową pompe, tereaz nawet jej nie chiałem bo ona wczesniej czy pozniej zacznie lać. Liczę że ta moje bedzie chodzić dobrze. Ale gdyby nie to wymienię na nową, dostane wtedy gwarancje na jeden rok na pompe. Tak jest w prawie konsumenckim, że jak wymieniają coś na nowe to na nowe jest gwarancja 1 rok, jak regenerują to na pół roku.

#24 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 31 październik 2014 - 13:28

Pompa zregenerowana ;) Ma już nabite 390 mtg i jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Jak wspomniałem, w  między czasie miałem zastępczą pompe tak że ciągnik był cały czas w gotowości do pracy :) Został również naprawiony rozdzielacz podnośnika, który w nie ,, rozłączał'' pompy hydraulicznej ( jak z resztą we wszystkich 5m ) po podniesieniu maszyny na ustaloną wyskość. Wszystko odbyło się szybko i bezpłatnie.

Pozdrawiam

#25 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 październik 2014 - 18:16

John Deere 5100M [opinie] Z tymi rozdzielaczami to byla jakąś akcja naprawcza? Na czym polegala naprawa? Kto jest Twoim dilerem?

#26 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 31 październik 2014 - 20:40

Tak, była akcja naprawcza. Sam diler zadzwonił ( już było po gwarancji ) i zaproponował naprawę tego rozdzielacza, która polegała na zdjęciu tej pokrywy i wymiany jakiegoś zaworka ( wszystko zajęło z 15 min ). Oczywiście bezpłatnie     Ciągnik brany od Małolepszego  Z Radomska ;)

#27 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 październik 2014 - 21:34

Widzę ze bede musial zadzwonic do swojego dilera bo mi nic o tym nie wiadomo. Moj diler to Gravit Lublin.

Edytowany przez mikic360, 07 listopad 2014 - 17:32.

#28 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:53

A czym charekteryzował się objaw z tym rozdzielaczem. U mnie wlaśnie coś cały czas bzyczy, jakby jakiś zaworek przelewowy, słychać że pompa cały czas pracuje, czy to o to chodzi.?

#29 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:46

John Deere 5100M [opinie] Tak chodzi o ten dźwięk. Mnie jak narazie Gravit Lbn olewa dziś zadzwonie poraz 3 zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

#30 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 17:01

I jak, zrobili Ci już ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 18:01

John Deere 5100M [opinie] Olewają mnie konkretnie dzwonilem 4 razy i maila wysylalem do kierownika serwisu i żadnego odezwu. Może w glownej siedzibie w jelonku spróbować? Jak radzisz?

#32 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 18:53

Ja bym nie odpuszczał, tym bardziej że ta wada była już uznana, jako ,,wada fabryczna '' i musi być to naprawione. Mimo iż to jest mała pierdółka ( obstaiwam że za parediesiąt zł ) która potrafi nie jedną pompe ,, zajechać '' jak co po niektórzy pisali, to tak nie może być !   Co innego było z przeciekami na pompie wtryskowej. Gdy gwarancja się skończyła to nie było żadnych szans, żeby została zregenerowana bezpłatnie. W przypadku tego rozdzielacza ,, powinno '' być inaczej, ale jak widać nie wszędzie tak jest...  Wg mnie, to musi być to zrobione bez żadnej łaski dilera.

Edytowany przez kamil496, 11 listopad 2014 - 18:54.

#33 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 16:53

Udało się dogadać  ?

#34 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:25

John Deere 5100M [opinie] Niestety ale milczą. Rozmawialem z kierownikiem ds. Sprzedaży i obiecywal interwencje w tej sprawie. Mija 3 dzień i nic.

#35 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 00:03

Witam,

Dzieki waszym postom dowiedziałem się o tej mojej usterce. Powiem wam że byłem przekonany że ten rodzielacz ma tak działać, czyli sobie syczeć. Zadzwoniłem do serwisu, tam oczywiscie cieżko, jak zwykle mimo że za usługe płaci importer, no ale jakoś już w guberni mojego dealera czyli w rolmechu Radymno, facet sprawdzil kontrahenta, czyli mnie i mój zakup po numerze seryjnym i wyszło że się kwalifikuje do wymiany. Jestem już po, wszystko działa lepiej, mam na mysli hydraulike. Mocniejsza, mialem problem z podniesieniem brony talezowej 1300kg i cos mi sie to nie podobalo, teraz dzwiga bez problemu, wtedy tylko syczało i slabo podnosiło.

#36 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 08:28

John Deere 5100M [opinie] Powiedz co konkretnie wymienili u Ciebie?

#37 Share miki83

miki83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 22:00

Witam co sądzicie o nowym 5100M jako ciągnik dodatkowy pracowałby przy rozsiewaczu, opryskiwacz ciągany, brona ciężka itp. jak jest z awaryjnością tych ciągników?

#38 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 20:40

@mikic360 Doszliście wreszcie do porozumienia i zrobili ten rozdzielacz, czy zlewka jak do tej pory ?

#39 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 17:45

John Deere 5100M [opinie] Zlewka jak do tej pory. Nic nie zerobili. Nawet interwencja u kierownika sprzedaży nic nie dala. Interesuje mnie co to za część jest do wymiany? Nie przypadkiem jakiś czujnik podnoszenia ramion?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 17:04

Wiesz co, ja Ci podam numer na pw  bezpośrednio do mechanika, który właśnie mi jd serwisuje i robił koło tego rozdzielacza. Więc będzie najlepiej ja się go spytasz i na pewno będzie wiedział o co chodzi, jaka część jest wadliwa i ile by to kosztowało przy robocie na własną ręke.