Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5100M [opinie]

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Remlis

Remlis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 16:13

John Deere 5100M [opinie] Witam,

Zastanawiam się nad kupnem JD 5100m. Czy ktoś ma ten ciągnik lub jego znajomy ma i mógłby napisać rzetelną opinie? Nie interesuje mnie opis techniczny, tylko opinie.

Z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5100M [opinie] Dzisiaj, 12:07
  •  

#2 Share cisek9403

cisek9403

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 18:54

John Deere 5100M [opinie] od 2 miesięcy użytkujemy JD 5080M, no cóż ciągnik cenowo wygląda przyzwoicie jednak po przejażdżce M i R jest duża różnica.
Ciągnik pracuje głównie w turze JD, jest bardzo stabilny(polecam szersze ogumienie), pracował również w talerzówce i pługu z którymi zwykle pracuje 100 konny zetor i radził sobie bardzo dobrze, ze spalaniem też nie jest najgorzej. Jedyne co sprawia kłopot to przyzwyczajenie się do skrzyni, ale po dłuższym po jeżdżeniu to ustępuje. Podsumowując wygodny i zwrotny ciągnik.

#3 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:22

John Deere 5100M [opinie] nie posiadam takiego traktora, ale też chciałem go kupić, miał być głównym ciągnikiem w gospodarstwie wraz z ładowaczem, jednak wybrałem 6330 ze względu na rozstaw osi i większe gabaryty, napisz konkretnie do czego ma być ten traktor. wydaje mi się że do pługa, ścierniskowego, upr -siewnego, się średnio nadaje, ale jako pomocniczy jak najbardziej byłbym na tak.

#4 Share Remlis

Remlis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 06:01

John Deere 5100M [opinie] CIągnik JD 5100M potrzebny mi do tura, opryskiwacza i rozsiewacza nawozów (ile nawozów można załadować, orientuje się ktoś?). Potrzebny jest głównie do prostych prac. Czy jest to odpowiedni traktor, czy lepiej zastanowić się nad innym modelem?

#5 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:31

John Deere 5100M [opinie] Witam od ponad dwóch miesięcy posiadam 5100M zrobiłem nim ponad 280 mg i mogę cos nie coś ci powiedzieć na temat tego ciągnika jak ma być to ciągnik do takich prac jak pisałeś to albo dosusz i kup R albo zastanów się nad inną tańszą marką bo nie jest wart tych pieniędzy. A mianowicie rozdzielacz na wyjściach hydrauliki zewnętrznej przepuszcza i nie chcą tego uznać w ramach gwarancji bo twierdzą ze tak ma być. Sprzęgło szarpie byli kilka razy ale nie mogą sobie z tym poradzić kilka dni temu wymieniali pompe wodną bo szajbka ścieła śrybki i zauważyłem też ze nad pompą paliwową się poci. I jeszcze inne mniej ważne niedociągnięcia. Jak np. brak sterowania z zewnątrz podnośnikiem. W pługu 4 zagonowym, agregat siewny 2,7m z wałem pacera, agregat ścierniskowy 3m, prasa zwijająca radzi sobie dobrze i jest bardzo zwrotny. Az boje się co będzie jak gwarancja się skończy.

#6 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:35

John Deere 5100M [opinie] o wiele lepiej jest dołożyć i zakupić 5100 R anie później się żalić ....

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:04

John Deere 5100M [opinie] A ponoć jeszcze lepiej jest zaoszczędzić i kupić 5820 :D .

#8 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:25

John Deere 5100M [opinie] 5820 to są maszyny wiem o tym kumpel ma 4 lata jakieś i chodzi jak trzeba u mnie są dwie Mki sąsiedzi mają 5080 i jako tako chodzą ;)

#9 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:05

John Deere 5100M [opinie] andrzej2257. kolega pyta o rzetelną opinie więc napisałem mu swoja jakie mam doświadczenia z tym ciągnikiem i nie użalam się po prostu stwierdzam fakt. uważasz ze lepiej jest udawać ze nic się nie dzieje i wszystko jest super u mnie z tym ciągnikiem. Chyba nie o to chodzi na tym forum.?

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:14

John Deere 5100M [opinie] Tutaj tylko dobrze o jd albo wcale. To przynajmniej zasada stosowana przez co niektórych. Założyciel tematu niech poczyta sobie o 5 m jest gdzies taki temat. sporo usterek wymienili tam posiadacze tego sprzętu. Faktycznie lepiej kupić 5r bo tam usterek prawie wcale ludzie nie zgłaszają z tym, że jest ona droższa i jeśli ktoś nie korzysta z prowu lub tym podobnych to ma kolosalne znaczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 16:24

John Deere 5100M [opinie] Moim zdaniem R też lepsza choć nie jestem posiadaczem ale pracuje dość często JD 5080R i z opowiadań znajomych R są lepsze. Bardzo dobre ciągniki moim zdaniem jeśli chodzi o serię R nie wiem jak tam z tymi 5100R jeśli chodzi ci o taką moc to wybrał bym tego 5100R a taki nie za duży to bym wybrał 5080R u mojego znajomego właśnie jest on z turem do takich prac jak właśnie nawozy obornik wożenie sianokiszonki, słomy itd a w żniwa prasa no taki ciągnik głównie do tura kupił go w 2011 i zrobił już nim 1300mtg i jest bardzo z niego zadowolony czasem gdy trzeba to spokojnie i daje sobie radę z talerzówką 3m i pługiem 4 zagonówką :) Więc z tego co słyszałem to ten ciągnik godny polecenia :) Mi bardzo dobrze się nim pracuje ale wolę większym 6630 Premium albo 6920 ale gdy chodzi o ładowanie słomy to super sprawa zwrotny no Polecam i Zapraszam na filmik z jego udziałem i innych jelonków ---->

#12 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:36

John Deere 5100M [opinie] Zawsze można kupić takiego 5080R i go potem podkręcic na te 100 KM oszczędzając parę złotych :P

Edytowany przez adikpl1, 22 listopad 2012 - 18:37.

#13 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:37

Zawsze można kupić takiego 5080R i go potem podkręcic na te 100 KM oszczędzając parę złotych :P

Racja :) Ale jak do tura to moim zdanie do takich prac to te 80km też w zupełności starczy :rolleyes:

#14 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:59

John Deere 5100M [opinie] Panowie ja dokonałem wyboru i oto dzisiaj z przebigiem 320mth zglaszam oto takie pisemko do sprzedawcy:
"REKLAMACJA

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

W dniu 23-08-2012 r. zawarłem z Państwem umowę sprzedaży na Ciągnik Rolniczy John Deere 5100M za kwotę 183270 PLN. Niestety, przedmiotowy towar posiada obecnie następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:
- wyciek oleju napędowego z pompy paliwowej
Niezgodność została stwierdzona w dniu 02-12-2013.
Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.
Niniejsze pismo zostaje dostarczone sprzedawcy, celem rozpatrzenia i załatwienia reklamacji. "

Co tu dożo mówić, ma się pecha. Miał ktoś może podobny przypadek, kolega pisze ze mu się poci, to nie stara sześdziesiątka, to ma się nie pocić, później zacznie się lać. Lepiej zgłoś jak jest na gwarancji.
W zgłoszeniu telefonicznym bez problemowo przyjęto moją reklamacje i obiecano szybką naprawę u autoryzowanego naprawiacza owych pomp gdzieś w Poznaniu, ale mimo wszystko wolałem napisać reklamacje, bo jak jeszcze coś wyjdzie to będe miał jakąś historie zgłoszeń reklamacyjnych.
Do tej pory wszystko było pięknie i chwaliłem sobie tę marke, ale niestety na mnie padło to złe.

#15 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 10 grudzień 2013 - 09:41

John Deere 5100M [opinie] fajne pisemko :) szkoda że kompletnie bez sensu czytałeś chociaż tą ustawę na którą sie powołujesz :) no chyba że kupiłeś traktor do celów hobbystycznych :) a tak serio to odrzucą ci to pismo jako bezzasadne lepiej pójść do prawnika i nie robić z siebie ........... poniżej cytat z ustawy na którą się powołujesz.
Art. 1.
1. Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa
sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym
z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

#16 Share Merlinko

Merlinko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:52

Panowie ja dokonałem wyboru i oto dzisiaj z przebigiem 320mth zglaszam oto takie pisemko do sprzedawcy:
"REKLAMACJA

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

W dniu 23-08-2012 r. zawarłem z Państwem umowę sprzedaży na Ciągnik Rolniczy John Deere 5100M za kwotę 183270 PLN. Niestety, przedmiotowy towar posiada obecnie następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:
- wyciek oleju napędowego z pompy paliwowej
Niezgodność została stwierdzona w dniu 02-12-2013.
Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.
Niniejsze pismo zostaje dostarczone sprzedawcy, celem rozpatrzenia i załatwienia reklamacji. "

Co tu dożo mówić, ma się pecha. Miał ktoś może podobny przypadek, kolega pisze ze mu się poci, to nie stara sześdziesiątka, to ma się nie pocić, później zacznie się lać. Lepiej zgłoś jak jest na gwarancji.
W zgłoszeniu telefonicznym bez problemowo przyjęto moją reklamacje i obiecano szybką naprawę u autoryzowanego naprawiacza owych pomp gdzieś w Poznaniu, ale mimo wszystko wolałem napisać reklamacje, bo jak jeszcze coś wyjdzie to będe miał jakąś historie zgłoszeń reklamacyjnych.
Do tej pory wszystko było pięknie i chwaliłem sobie tę marke, ale niestety na mnie padło to złe.

Miałem ten sam problem z pompą paliwową. Zaczęło sie pocić po czym po jakimś czasie już się lało więc zgłosiłem. Nie było problemu , przyjechali stwierdzili ze wolą wymienić pompę na nową. Powiedzieli że teraz będzie wszystko grało. Niestety po 3 miesiącach pracy od nowa się poci i nie wiem co zrobić ponieważ gwarancja się skończyła a pewnie naprawa będzie kosmiczno droga. Pompę wymienili na wiosne 2012 roku. Pompa poci się do dziś ale całe szczęście się nie leje.

#17 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 luty 2014 - 19:01

John Deere 5100M [opinie] A po ilu mtg tak się zaczyna dziać ( jeśli można wiedzieć ) ?? U mnie jest na razie 230 mtg jeszcze 20 i przegląd. Przy okazji spytam się mechaników jak jest z tymi pompami ^^

#18 Share Merlinko

Merlinko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:26

John Deere 5100M [opinie] U mnie zaczęła sie pocić po jakichś 300mtg. A tą co wymienili to po 100mtg... ;[

#19 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 luty 2014 - 19:31

John Deere 5100M [opinie] Tutaj wymiana na nowa pompe nic nie da , jest wada fabryczna i tyle. Gravit Lublin oddaje pompy do modyfikacji do autoryzowanego serwisu Stanadyne i rzekomo po tej modyfikacji nic nie cieknie. Na czym polega modyfikacja nie wiem. Informacje takie uzyskalem w serwisie Gravitu Lbn gdyz zabrali pompe do naprawy i zamontowali zastepcza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo