Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kultywatorowanie po zbiorze ziemniaków?

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 październik 2012 - 18:54

Kultywatorowanie po zbiorze ziemniaków? Do tego po ziemniaku gleba są super strukturę(przynajmniej u mnie). Dziś byłem na polu, 7 dni temu posiane, po ziemniaku już zielono, a po innych przedplonach jeszcze słabo wschodzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kultywatorowanie po zbiorze ziemniaków? Dzisiaj, 20:00
  •  

#22 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 październik 2012 - 10:02

Kultywatorowanie po zbiorze ziemniaków? My ziemniaki zebralismy dosyc wczesnie bo na poczatku wrzesnia, po zbiorze przejechalem bronami i lezalo to tak sobie do poczatku pazdziernika. Przedwczoraj wzialem kultywator, przejechalem na krzyz, potem brony i wczoraj zasialem.

Mam tez zasianą pszenice po jeczmieniu, zobaczymy jak to bedzie wschodzilo, chociaz po ziemniakach raczej na pewno bedzie lepiej.

Żaluje tylko ze nie mam wałka jakiegos za kultywatorem, bo nie musial bym dwa razy jezdzic, raz kultywatorem a potem bronami. A brony mam duże 5-tki i nie za bardzo agregują się z kultywatorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 październik 2012 - 11:57

Kultywatorowanie po zbiorze ziemniaków? Powiem inaczej - na jesień oprysk na perz , wiosną po posadzeniu- oprysk na chwasty dwuliścienne a po zbiorze gruber bądź kultywator z walkiem i siew - pole czyste , wszelkie uprawki po zbiorze są czasochłonne a paliwo też kosztuje , na perz należy pryskać nawet jeśli pole wydaje się czyste - w tym roku się o tym przekonałem niby pole czyste a przy zbiorze perz się pojawił , chociaż w znikomych ilościach na wiosnę wejdę tu z jęczmieniem jarym (ten jest niski , idealne warunki dla rozwoju perzu ) na oprysku nie należy oszczędzać .

Edytowany przez milanreal1, 07 październik 2012 - 17:33.