Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:09

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Za tą cenę co są teraz nowe Ursusy to powinny mieć chociaż dobre wyposażenie kabiny a przez tyle lat zmieniły się tylko maski i kabiny tylko wyglądowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Dzisiaj, 15:30
  •  

#22 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:29

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Dobrze, że przedmówcy mnie poprawili, bo pisałem że nie jestem pewny tego co piszę. Nie zmienia to faktu, że 914 itp . to nie są polskie produkcję tylko socjalistyczne twory, chociaż ja uważam że bardzo dobre twory. No ale jak porównywać ursusa nawet do zetora, który silników które są w nowych ursusach nie montuje od ok. 10 lat,a ursus nadal robi to samo. Ursus 3512 to dobry sprzęt ale na pewno po 25 latach można by wymyśleć jakiś nowy silnik, jeszcze bardziej ekonomiczny i trwalszy. Ursus wypada słąbo przy zetorze a co mówić o porównaniu z markami nawet średniej klasy typu np. SDF, a różnica w cenie nie jest powalająca.

#23 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2007 - 17:33

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Ursus teraz wogóle wypada blado przy innych markach. Może teraz z uzelem coś wymyślą, może zmienia cos w konstrukcji a nie tylko wyglad.

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 listopad 2007 - 17:34

W ciezkich Ursusach sa silniki ZTS a nie Zetora.Skoro Polacy nie potrafili zalozyc tapicerki na blotniki to czemu na podnośniku jest napis URSUS? U mnie z Zetorze ciezkim jest podnosnik produkcji Ursusa zreszta jak u kazdego. Wiem ze Polska byla odpowiedzialna bodajze za pradnice.Aha i ktos mowil ze skrzynie tez robił Ursus ale nie wiem ile w tym prawdy.Mniejsze ciagniki w ofercie Ursusa to pozostalsci po zakupie licenji MF w latach 70.Teraz mamy kapitalizm a nie komunizm a mimi to Ursusy n wtornym rynku sa nadal poszukiwane i chcetnie kupywane.

Zetor/ZTS - był odpowiedzialny za opracowanie silników i sprzęgieł a Ursus za opracowanie skrzyń biegów, podnośników, WOM-u to samo tyczy się przeniesienia napedu na przednią oś - w latach siedemdziesiatych zdarzały się takie akcje ze pociagi ze skrzyniami biegów (jadace do czechosłowacji) mijały po drodze pociagi wiozace silniki (jadace do Polski)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#25 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:27

No ale jak porównywać ursusa nawet do zetora, który silników które są w nowych ursusach nie montuje od ok. 10 lat,a ursus nadal robi to samo. Ursus 3512 to dobry sprzęt ale na pewno po 25 latach można by wymyśleć jakiś nowy silnik, jeszcze bardziej ekonomiczny i trwalszy. Ursus wypada słąbo przy zetorze a co mówić o porównaniu z markami nawet średniej klasy typu np. SDF, a różnica w cenie nie jest powalająca.

Podobno w nowych Zetorach jest montowany silnik z 914 po jakichs tam zmianach.Nie wiem iel w tym jest prawdy ale tak wyczytalem gdzies na forum.A co do ceny to mas racje ze za takie pieniadze Ursus powinien oferowac bardziej zaawansowane technologicznie maszyny a nie to co 20 lat temy ze amieniona maską. Pozdrawiam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#26 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:16

No problem ;)-i tak stoi ze spuszczoną wodą-jedno co trzeba c-360 uczciwie przyznać to to że potrafi pojechać praktycznie na wszystkim i bez wszystkiego ;) -a co to oznacza ?-można urwać w nim praktycznie wszystko,wyrzucić maskę,spalić instalację,co tam by nie jeszcze-a i tak można zapalić na rozciąg i spokojnie udać się np.do lasu aby dokańczać dzieła zniszczenia ;) -jedną słową-jest jak moja teściowa-młotkiem nie dobijesz.

Dokładnie opisałem ciągnik sąsiada. Ma 3p bez:
- maski
- błotników
- instalacji
Pod silnikiem wisi baniak na cieknacy olej, jeszcze do niedawna miał zwalona kolumnę kierowniczą i krecił 10 razy, aby koło skreciło. Jednak wciąż jeżdzi i będzie jeszcze długo, chociaż robi na 20 ha i bedzie robił.
PS. Nie miał nawet jednej kapitalki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:23

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś @abuk14 Jak byś mówił o ciągniku znajomego ojca tylko jego ma jeszcze błotnik

#28 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:16

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Niby wszystko sie zgadza tylko jak cos nawali w zachodnim sprzecie to dopiro boli!!!Ursusa mozna wyremontowac za 30tys i bedzie to kapitalka a w zachodnim to niewiele sie za te pienioadze zrobi.

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 20:55

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś ale to wszystko wina komunistów nie tylko Ursusa dobili ale też np.: Star Jelcz itd. Wymyśli że nie trzeba modernizowac bo i tak wezmą (PGR i inne przedsiębiorstwa państwowe) czyli swój wewnętrzny zamknięty rynek na którym wszystkiego brakuje. A było wiele projektów i prototypów zresztą jak wygłądały i w co były wyposarzone te eksportowane na zachód.

#30 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 13:44

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Jelcz, jeszcze jakoś się trzyma, ale Stara wykupił Man...
Poza tym dużo firm z krajów postkomunitycznych upadło, chociaż w Rosji jeszcze jakoś sie toczą, no ale napisałem postkomunistycznych, czy tak jakby się nie zaliczała :) ...

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 16:12

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś Panowie czepiacie się ursusa, a przecież poza fajną kabiną czy czymś się różni od proximy załóżmy do 4514 kabine z wajchami z boku i też będzie hitem, a tu tak naprawde nie chodzi o najnowsze technologie o modyfikajcje i ulepszanie ale jak jest coś dobre to wystarczy to starannie z dobrych materiałów produkować a w tej dziedzinie niestety ursus sobie nagrabił bo stary mf 255 co ma 3 razy większy przebieg lepiej chodzi jak młodszy 3512 to fakt, ale i o zetorach się słyszy że te nowe to już nie to, mał tego było w okolicy kilu zuchwałych co to pokupili pod koneic 2000 r same explorery czy lambo premiumy i myśleli że jak już zachodni to tylko kierowcy będą się zmieniać i po usługach naginać i przyznają teraz że zaczyna się sypać dużo żeczy po 10 latach i wcale nie dłużej nachodziły jak stary z7211 czy c385 czy mf 255, no i hit tej wiosny i zeszłego roku w okolicy to gołe JD 5620, bo co niemiec to nie włoch, zobaczymy jakie zdanie bedą mieli za 10 lat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:43

Ursus był kiedyś dobry ale to było kiedyś no ale zobaczcie za komunistów nic się nie rozwijało np. nowe kabiny wogóle kabiny jakieś rozwiązania techniczne i dbałośc o jakośc bo po co jak i tak wezmą .Polskie fabryki trzymają się po wykupieniu a mogło byc inaczej np Mana mógłby wykupic Star no ale

Dodaj odpowiedź