Skocz do zawartości

Zdjęcie

spadek ciśnienia oleju Belarus

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 17:36

spadek ciśnienia oleju Belarus Panowie mam pytanie odnośnie Mtz-ta 82 ponieważ wujek przyjechał dzisiaj do mnie i mówi że niewie dlaczego spadło mu ciśnienie w silniku. na zimnym miał 3,5 na rozgrzanym 2,8 więc bardzo ładne ale mówił że syn pojechał prasowa i olej był chłodzenie odpowiednie temo ok 80 stopni i ciśnienie spadło do 2 na pełnych obrotach a na wolonych obrotach spada poniżej 1;/ czym może by to spowodowane?? Oleju nie bierze moc taka jak była wcześniej a ciśnienie oleju jest takie niskie. na zimnym ma około 2 na wolnych na obrotach ma 2,6 ale po rozgrzaniu silnika na wolnych spada tak na 0,9 a na obrotach ma 2,1. czy mogło wypłuka panewki?? Proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
spadek ciśnienia oleju Belarus Dzisiaj, 01:36
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 wrzesień 2012 - 18:34

spadek ciśnienia oleju Belarus To jest normalna kolej rzeczy na rozgrzanym oleju będzie 1 lub 0.9.z resztą jak się niepokoisz to sprawdź lepkość oleju.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 18:41

spadek ciśnienia oleju Belarus no ale na rozgrzanym silniku było prawie 3 a teraz spadło radykalnie do 0,9

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:06

spadek ciśnienia oleju Belarus Zegar Ci pada albo czujnik najszybciej;] sprawdź jedno i drugie i nie panikuj zza wczasu
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:36

spadek ciśnienia oleju Belarus nom ale dlaczego jak wskazówka opadnie na 0 to arz elektroniczny czujnik tzn kontrolka sie świeci na desce?? A wuja mówił że miał urwany smok odpompy i mówi czy czasem on się nie urywa i ciągnie olej na "pół gwizdka"??

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:46

spadek ciśnienia oleju Belarus Hm, u nas sie nie urwał a odkręcił kiedyś, w momencie kiedy ciągnik stał w poziomie ciśnienie było jak trzeba, każdy przechył powodował spadek na zero i zapalanie sie kontrolki. Spuść olej i zdejmij mise skoro tak, jeżeli tam nic sie nie dzieje to sprawdzaj zegary, chociaż teoretycznie one nie są zależne od siebie..
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:38

spadek ciśnienia oleju Belarus Może po poprostu masz za żadki olej.Przy wyskoiej temperaturze robi się jak woda.

#8 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:41

spadek ciśnienia oleju Belarus olej jest prawie nowy. zreszta robiłem mu dolewkę nowego oleju więc napewno nie jest za rzadki

#9 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 13:02

spadek ciśnienia oleju Belarus Odgrzeję kotleta ;)
Wyjaśniło się coś z tym spadkiem ciśnienia?
W moim jest podobnie, 1bar na wolnych obrotach rozgrzany. Zgłaszałem to do serwisu ale powiedzieli, że po zmianie badziewnego oleju którym fabrycznie bel był zalany na jakiś nasz krajowy, ciśnienie wróci do normy. Tak też było do momentu przyjścia upałów. Zauważyłem, że to, co ruscy nazywają chłodnicą oleju, nie daje rady skutecznie ostudzić gorącego oleju. Dotykając przewodów do i z 'chłodnicy' były jednakowo gorące. I teraz co będzie lepszym rozwiązaniem:
- Kupić skuteczniejszą chłodnicę oleju od pronar?
- Zmienić wentylator chłodnicy na 6łopatkowy od pronar żeby skuteczniej chłodzić 'chłodnice'? ( fabrycznie jest 4łopatkowy )
- Zmienić olej na 15W 50?

Dodam że zalałem olej klasy CG, fabrycznie był CD i w chłodniejsze dni ciśnienie jest poprawne
KPK Kumurun Team

#10 Share MPS77

MPS77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 13:45

spadek ciśnienia oleju Belarus mam stosunkowo nowego belarusa 820 (tzn 250 mth), kolega też ma nowego 1025 i dolne ciśnienie na dobrze rozgrzanym spada w nich do 1-1,2. Na 1500 obrotów ciśnienie jest już jednak zawsze jakieś 2,8 do 3 (nawet choćbym orał cały dzień).

też się początkowo tym martwiłem, ale jak już tu pisano - ten typ silnika tak ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 08:51

spadek ciśnienia oleju Belarus No to mnie pocieszyłeś, ale i tak spróbuje z tym olejem 15W 50 ;)
Dzięks ;)
KPK Kumurun Team

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:18

spadek ciśnienia oleju Belarus Co do założenia większego wentylatora to bym raczej nie próbował. Jeśli temperatura silnika jest prawidłowa to większy wentylator może ja zakłócić. A nie chodzi tu o poprawę wydajności chłodzenia płynu, a o olej. Więc założenie większej chłodnicy olejowej było by najlepsze.
Większa mieści w sobie więcej oleju i dłużej przez nią przepływa i jest większa powierzchnia oddawania ciepła.
Z olejem możesz spróbować, może będzie to tańsze rozwiązanie a skuteczne.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:44

spadek ciśnienia oleju Belarus Prawidłowe ciśnienie w ruskim, książkowe to 1-4 bara na nominalnych i 0,8 na wolnych obrotach.
Chłodnica oleju nie obniży znacząco temperatury. A przynajmniej nie na tyle żebyś był wstanie wyczuć to dłonią. Ona pracuje cały czas i obniża średnią temp. całego oleju w układzie łącznie z tym który pływa sobie w misce. Założysz wymiennik na płyn chłodniczy i też różnicy nie poczujesz bo jedno że płyn ma już wysoką temp. która parzy po łapach a drugie temp. oleju po prostu taka ma być.
To samo z ciśnieniem. Mieścisz się w tolerancjach znaczy że wszystko jest ok.Olej lepszy możesz nalać bo tym mu na pewno nie zaszkodzisz. A szczególnie zachodnie, markowe oleje są lepsze pod każdym względem. Trzymał bym się raczej tych samych parametrów.
KPK Kumurun Team

#14 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:07

spadek ciśnienia oleju Belarus u mnie rurka pekla ktora prowadzi olej do filtra oczywyscie rzeba sciagac mise

#15 Share karol1983

karol1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:11

spadek ciśnienia oleju Belarus a u mnie po zamontowaniu turbiny zaczely sie dziac takie cyrki z olejem przed mialem 2,3 zimny a 2 na rozgrzanym turbo od kani z walcza i nie polecam

#16 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:13

spadek ciśnienia oleju Belarus natomiast u mnie stało się coś takiego: jesienią zeszłego roku zaczęło słabnąć ciśnienie.Wcześniej na zimnym było 3 rozgrzany do 1 spadło maxymalnie. potem pogorszyło się na 2,5 zimnym a w pracy po zejsciuz obrotów wchodzilo na 0.Wymieniłem olej i pokusiłem się "zanurkować" magnesem na elastycznej rączce w misce olejewej i wyłowiłem takie oto coś

http://img51.imagesh...djcie0059hj.jpg

co to może być ??? wygląda na jakomś podkładkę grubości bloku technicznego,czy to ma coś wspólnego z ciśnieniem oleju ?

z góry dzięki za podpowiedzi i wskazówki

#17 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:44

spadek ciśnienia oleju Belarus To coś wygląda na przegrzane, ja bym zdejmował michę i popatrzył na panewki...
KPK Kumurun Team

#18 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:17

spadek ciśnienia oleju Belarus to co by się z nią mogło stać że to tak wygląda

#19 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:29

spadek ciśnienia oleju Belarus

a w pracy po zejsciuz obrotów wchodzilo na 0.

Może dlatego...
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:39

spadek ciśnienia oleju Belarus To coś wygląda na dolną cześć pierścienia oporowego te pierścienie zakłada się na wał żeby nie miał poprzecznego luzu :( .

Dodaj odpowiedź