Skocz do zawartości

Zdjęcie

spadek ciśnienia oleju Belarus

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:01

spadek ciśnienia oleju Belarus Pomocy. Mam 82tsa i wczoraj strasznie spadło mi ciśnienie oleju:Kontrolka zapalała się powyżej 1000 obr na gorącym, płyn nie osiąga 80 stopni. Niedawno wymieniłem olej. Ciśnienie na średnich obrotach manometr pokazuje najpierw małe 1-2 atm , po przegazowaniu 3-4, na rozgrzanym ok 1. Silnik chodzi jakby głośniej i mniej równo. Może to zawór regulacji ciśnienia, ale gdzie jest?

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam MTZ 82TS - Opony - 95 %

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 43000.00 PLN
  • 23 sty 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
spadek ciśnienia oleju Belarus Dzisiaj, 02:47
  •  

#22 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:28

spadek ciśnienia oleju Belarus zawór jest przy czujniku ciśnienia od strony alternatora..

#23 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 12:04

spadek ciśnienia oleju Belarus Pronar rocznik 2004, 1500 mth, oleje wymieniane na czas, przy ostatniej wymianie dolałem do oleju JD jakiś inny 15w40, ale to nie powinno nic zmienić, Może znów czujnik padł. Oby.Dziś kupię i wymienię, zastanawiam się nad wymianą oleju, ponowną. Pod czujnikiem po lewej stronie filtra jest jakiś zawór, czy to ten czy może z drugiej strony filtra jest jeszcze inny. Jesienią silnik nagrzewał się dużo bardziej aż czuć było ten żar i było wszystko w porządku

#24 Share marekm007

marekm007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:03

spadek ciśnienia oleju Belarus jak czytam to az boje się zmieniać tego oleju przed sezonem a mam pytanie ile wchodzi oleju do LTZ 55 98r z silnkiem MTZ-a i jak z filtrem olejowym bo tam chyba jest jakiś wkład pod tą odkręcaną obudową to moja pierwsza wymiana olej jaki planuje zalac to Mobil Delvac 15/40 u mnie ciśnienie powyżej 3 bar
z góry dzięki za odpowiedzi

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8021 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 06:15

spadek ciśnienia oleju Belarus http://www.pronar.pl...SA_1025A_PL.pdf
Strona 86.
Wymieniaj i niczym się nie przejmuj. Jeszcze się trak nie zdarzyło żeby wymiana oleju uszkodziła silnik. Jeśli już się tak zdarzyło to z innego powodu. Zbieg zdarzeń.... akurat przy wymianie się sypło.
KPK Kumurun Team

#26 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:58

spadek ciśnienia oleju Belarus Kupiłem czujnik i przy montażu go ukręciłem, więc odkręciłem korpus, aby usunąć tą "resztę" i podłożyłem pod jedną sprężynę od zaworka( strona prawa -dół) podkładkę, bo była wręcz lużno, zamontowałem stary czujnik i przykręciłem. Aha spuściłem ok 2 l oleju bo jednak było za dużo nalane. Aktualnie ciśnienie jest poprawne, ale średnie ciśnienie na zimnym wynosi 2 atm, na rozgrzanym 4 a przy gorącym spada na 3-4. To falowanie mi się nie podoba. Podejrzewam, że zawór(y) sterujący się zacina lub się rozkalibrował :wacko:

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8021 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:33

spadek ciśnienia oleju Belarus Jeśli masz filtr oleju bąka to są tam trzy zaworki. Jeden na bank nie ma możliwości regulacji. Dwa pozostałe tak a przynajmniej ten od ustawiania ciśnienia na magistralę silnika. Dla wyjaśnienia jeden jest ustawiony na około 7 bar. Zabezpiecza bąka przed nadmiernym ciśnieniem, drugu zabezpiecza chłodnicę oleju a trzeci reguluje ciśnienie w magistrali silnika.
KPK Kumurun Team

#28 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 13:07

spadek ciśnienia oleju Belarus No właśnie za dużo ich jest i nie wiadomo co szwankuje

#29 Share marekm007

marekm007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:40

spadek ciśnienia oleju Belarus wymiana oleju udana ciśnienie 3.2-4.0

#30 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 17:06

spadek ciśnienia oleju Belarus Jak napisałem pół roku temu tak zrobiłem, czyli silnik zalany olejem 15w 50.
Jak na razie zrobiłem 80mth i jest widoczna poprawa. Ciśnienie co prawda na mocno rozgrzanym silniku potrafi spaść do 1 bara przy 700obr, ale już przy 1200 jest normalna wartość ok 3bary.
Jest jeszcze jeden pozytywny efekt uboczny, mianowicie silnik troszkę ucichł.
Negatywna jest cena oleju, za 12l zapłaciłem 240zł, orlen ultor był tańszy... Ja tam polecam 15w 50 :)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 listopad 2013 - 22:11

spadek ciśnienia oleju Belarus u mnie pronar 82 sa chodzi teraz na mobilu delvacu 15w40 a cisnienie na rozgrzanym przy obrotach nominalnych 3-4 atm na wolnych jakies 1,2-1,5. Przed zalozeniem turbo na rozgrzanym potrafilo spadac do 1 atm na wolnych ale to jeszcze na turdusie chodzil. na mobilu jest delikatna roznica na +

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#32 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 15:01

spadek ciśnienia oleju Belarus wczoraj jak odpaliłem to ciśnienie na zimnym 2,5 a po rozgrzaniu spadło do 1 ciągnik tylko stał na postoju po wciśnięciu gazu wskazówka nawet nie drgnęła może to być czujnik ciśnienia? jesienią w sumie wszystko było ok od nowości tak miał że zimny 5 a po rozgrzaniu spadło na 1.5-2 na postoju a przy ciężkiej pracy na wolnych do 1 a tu ni stąd ni zowąd takie coś jak myślicie mogło coś się z czujnikiem stać wczoraj już nie było gdzie kupić

#33 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 29 grudzień 2013 - 16:31

spadek ciśnienia oleju Belarus u mnie tak było, że zapaliłem i wskazówka poszła do góry i spadła do zera, mówię co jest a kontrolka od zaniku ciśnienia zgasła, to mówie smarowanie jest, później wykręciłem czujnik przedmuchałem powietrzem i wróciło do normy, moze jakiś papruch wszedł

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#34 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2014 - 23:38

odkopuję ;)

Mam problem z mtz 82 latem (przed remontem)  miałem ciśnienie oleju w ruskim między 2,2 a 1,8 niezależnie od obrotów, we wrześniu remontowałem silnik górę, i wał jak nowy tylko po jednej rysie na panewce było, jest okazja, to wymieniamy, zakładamy nowe panewki, i wszystko grało a po 200 mtg a teraz mam na zimnym silniku 2,5 a na 1000 obr 0,5  a na pełnych obrotach 1,2 co się stało??? jest zalany turdusem oczywiście olej wymieniłem po 150 mtg od remontu i nie wiem co jest grane? boję się żeby go nie zatrzeć :/ czy wymienić pompę oleju? Bo podkręcanie zaworu chyb a nie wiele da, ale też z jednej strony sobie myślę ża było nie wymieniać tych panewek, ale z drugiej strony to nie powinno mieć żadnego wpływu skoro panewki nominalne dobrze dobrane :/

A przed remontem miałem zalanego superolem, i nie zmieniałem oleju czyściłem tylko filtr, i dolewałem ok litr dziennie a po założeniu nowej głowicy nie bierze ani grama 

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8021 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 06:41

Mogło coś popuścić i ucieka olej pomiędzy pompą a filtrem, mógł zawiesić się jeden z zaworków w podstawie filtra a są trzy a osobiście na początek podciągnął bym za zaworze przelewowym. jeśli się nie uda trzeba szukać przyczyny.

KPK Kumurun Team

#36 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 22:41

odpaliłem na rano to przy obrotach 2000 tys pokazał 3,5 nigdy takiego ciśnienia nie miał :o a tak to w pracy mam 1,5 ja myślę pompę wymienić, a w jaki sposób można mu ciśnienie podnieś coś słyszałem że gdzieś przy filtrze ;)

#37 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8021 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 06:40

W podstawie filtra od strony pompy pod dolną zdaje się zaślepką jest regulacja max ciśnienia oleju.

KPK Kumurun Team

#38 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 00:43

spadek ciśnienia oleju Belarus seweryn20 

Jakiej pompy wspomagania? Dziś na rano jak go opaliłem pokazał 5 at no kurna weź to ogarnij (na ciepłym silniku max obroty 3 at wolne 0,5 at) to pompa musi być dobra jak nic nie było robione w tym układzie a zawsze miał ciśnienie stałe niezależnie od obrotów zimny 2 at gorący 1,8 at Czy przypadkiem ruski nie ma jakiegoś zaworka czy jakkolwiek się to nazywa bo zaobserwowałem już kilka lat temu że mój ciapek ciśnienie skacze zależnie od obrotów między 2-4,5 at a rusek zawsze miał stałe ciśnienie no to sobie tak łopatologicznie rozumuję że musi byc zaworek który mu utrzymuję stałe ciśnienie bo to cholernie korzystne dla silnika stałe ciśnienie oleju, to i wiem ze szkoły ale praktyki przyszło się douczyć na AF ;)

z góry dzięki za odp pozdr ;)   

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8021 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 09:08

http://naforum.zapod...a6b815.jpg.html

Pod zaślepką 15 która jest od strony pompy wspomagania. Tam jest zaworek przelewowy. A ogólnie są trzy i sprawdź czy się nie zacinają. 

W moim też spadało na wolnych ciśnienie a winny był blokujący się zaworek. 

Druga sprawa sprawdź poziom oleju po około 15 min po zgaszeniu. Jeśli jest mało dolej. Na odstanym u mnie jeśli było max to zapalała sie kontrolka po spuszczeniu nogi z gazu. Dopiero gdy sprawdziłem jak piszą w książce 15 min. po zgaszeniu okazało się że mało. 

Jeśli nic nie pomoże zdjął bym michę i sprawdził smoka.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:00

mam górny stan jak nalałem po wymianie tak jest teraz po wymianie głowicy już nie bierze a tłoki też mam inne bo te poprzednie miały jeden pierścień zgarniający a te mają dwa ale to na pewno ten zaworek :)

Dodaj odpowiedź