Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 98 SL

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 luty 2008 - 18:58

Claas 98 SL W jakim momencie podczas pracy kombajnu claas 98 sl z załączoną młocarnią lub bez powinna się zapalić kontrolka
na monitorku STOP .Jeżeli tak to na stałe czy pulsacycjno bo u mnie raz mrygnie jak schodzi z obrotów silnik
z młocarnią i koniec. Chyba coś nie tak i co może być przyczyną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 98 SL Dzisiaj, 20:27
  •  

#22 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 październik 2008 - 10:26

Claas 98 SL Witam. Powiedzcie mi bo nie wiem do końca a mianowici .Czym sie różni
98SLod 98SL clasic a98VX. Wiem że98VX to nowa kabina a reszta to tosamo co 98SL czy 98SL CLASIC
W jakich latach mogły wychodzić 98VX. Pozdrawiam

#23 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 15 październik 2008 - 09:14

Claas 98 SL vx to gdzies tak 98 99 rok mogl byc.no reszta to w zasadzie to samo jest co wczesniejsze modele.tak mi sie wydaje . nie jestem pewien ale vx mial juz chyba siedzenie dla pasazera i podzepoly zalaczane elektrycznie. tzw "nozne przyciski" od sterowania wysypem ziarna i zatrzymywania podzespolow. to tyle.pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#24 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 październik 2008 - 06:06

Claas 98 SL koledzy gdzie moge znalez kranik spóstowy do wody z bloku
w Claas Dom. 98 sl silnik MERC-170KM TYP-366A.
Czyżby był tylko jeden przy chłodnicy.
Z góry dzięki...za pomoc.Pozdrawiam.

#25 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 21 październik 2008 - 07:14

Claas 98 SL to masz go na wodzie?? nie mam pojecia gdzie moze byc taki kranik. ja mam na plynie i nie spuszczam z bloku. sam sie chetnie dowiem gdzie ten kranik jest ulokowany wiec dolaczam sie do pytania kolegi @krzysiek24m. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#26 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 październik 2008 - 18:28

Claas 98 SL Mam na płynie .Ale jak kupiłem to do tej pory ni myślałem o nim.Zeszła zima była lekka.
Lepiej na zimne dmuchać i pomyślec o wymianie płynu. Nie wiem jakim zalać
Ale coś wymyśle -a może ktoś podpowie jaki byłby najlepszy no może w miare dobry.Pozdrawiam.

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 październik 2008 - 21:37

Claas 98 SL Co do płynu to Borygo albo Pedrygo. Ten drugi kupowałem w baniaku 20l za jakieś 110zł nie pamietam dokładnie.
Co do kraniku to powinien byc w najniższym punkcie. Ja w swoim tez szukałem i obejżałem cały silnik i znalazłem. Musiałem się wcisnać prawie pod silnik i był na rurce co idzie do chłodnicy, a do kraniku była załozona rurka spustowa wyprowadzona na prawy bok kombajnu. (Claas Dominator 85)

Jeśli ten kranik na chłodnicy jest umieszczony nisko , niżej niz przewody między chłodnicą a silnikiem to może byc tylko on.
Przy spuszczaniu wody z tego kranika zbieraj go w baniaki aby zmierzyć ile jej było. Jesli bedzie sie zgadzac z iloscia podana przez producenta to zlałeś wszystko.

#28 Share szary18

szary18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:22

Claas 98 SL Witam Wszystkich.
Mam problem z obrotomierzem w CLAAS 86.
Nie działa obrotomierz młocarni. ani silnika
jaka może być możliwa przyczyna takiego stanu rzeczy?
Z góry dziękuje za podpowiedz

#29 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:42

Claas 98 SL Jesli nie znalazłeś podobnego tematu to było go założyć, i komuś z takim samym problemem póżniej było by łatwo znaleść odpowiedz. W koncu problem nie dotyczy 98SL.
Taka moja rada. O nic nie pytam i nie mówie bo bedzie to OT w tym temacie.

#30 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 luty 2009 - 12:31

Claas 98 SL Cześć! mam do was prośbę. Otóż poszukuję nowego kombajnu na na razie 50ha z możliwością powiększenia areału. do wydania mam max 200 tys zł. Muszę zmienić kombajn, bo stary się sypie (bizon z056 i to bez kabiny). Zastanawiam się nad tym 98 sl i prosiłbym was o radę. Na co mam zwracać uwagę przy zakupie, jakie roczniki powinny wchodzić w grę (widziałem, że są z 1989 -ale takie są za stare jak dla mnie; no ale też są z 1999). Czy były jakieś modyfikacje robione w 98-kach w różnych latach. no i czy warto wymieniać starego bizona na tego claasa, czy zastanowić się nad najmniejszym dominatorem 150 ale nowym. dzięki z góry za pomoc. pozdrawiam

A no i jeszcze mam jedno pytanie: czy znacie jakieś firmy, które zajmują się sprzedażą używanych kombajnów? oczywiście chodzi o tych, którzy sprzedają claasa. jestem z województwa mazowieckiego (niedaleko Płocka), więc w miarę możliwości, żeby był najbliżej mnie, to i koszt transportu będzie mniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 luty 2009 - 17:01

Claas 98 SL Jak mówisz o latach około 1999 to ja polecam model 88 VX napewno ci wystaczy na 50 ha i to jeszcze na usługi pojedzesz. Do niego heder 3.90 jak masz wąskie drogi lub 4.50 m to już będzie ładnie szedł ;).
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#32 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2009 - 07:49

Claas 98 SL a ja polecam 98VX. co do modyfikacji. wersje VX posiadaja nowy typ kabiny tzw akwarium. i to chyba tyle z modyfikacji;p ja swojego claas-a kupowalem w firmie KRUQ z Wagrowca. polecam te firme warto wg mnie;] pozdrawiam

#33 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 04 luty 2009 - 15:40

Claas 98 SL @Rataj chyba 98 VX za duży ;)
@Dario chcesz jeździć jeszcze na usługi?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#34 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:27

Claas 98 SL no ale za to lepiej wyglada:PP i usluge jeszcze jakas puknie. no i mowil ze moze zwiekszy areal;) pozdrawiam

#35 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:33

Claas 98 SL Dario jak chcesz wydac 200 tys na kombajn to lepiej napisz wniosek na prow na nowego. W tych pieniadzaj nie opłaca sie brac używki jesli mozna kupic nowy za te same pieniadze.

#36 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:39

Claas 98 SL No to jaki kombajn mu polecasz za te 200 tys? Bo nawet chyba nie kupi Hermesa czy jak mu tam ;)

#37 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:04

Claas 98 SL O matko ralf nie rozwalaj mnie.50%-65% zwrotu za kombajn i te jego 200 tys to daje nam wyjsciowa jakies 400-500 tys w zależnosci czy jest watowcem czy nie. A za takie pieniadze mozna juz cos porzadnego kupic. Mediona 310 mysle ze by kupił bez problemów.

#38 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:15

Claas 98 SL wole uzywke claasa niz nowke z jakiegos wynalazku typu hemas czy pronar.... pozdrawiam

#39 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:52

Claas 98 SL no tak, ale żeby wziąć na prow to muszę mieć przynajmniej 100 ha ziemi, bo inaczej mi wniosek odrzucą. a na 100 ha to dadzą mi nh 5040 albo 5050, lub claasa dominatora 130.

no myślimy, żeby dokupić jeszcze tak około 10-20 ha. zobaczymy jak będzie. z usługami to może być ciężko. ewentualnie u kuzyna mogę wykosić z 8 ha rzepaku. 98 może być jednak za duży. już 88 będzie większy niż potrzeba, ale taki zapas mocy i wydajności jest nawet wskazany, bo pogoda jest tak kapryśna, że często na styk jest. pamiętam jak przed paru laty przez pogodę wujo ciął pszenicę jarą na początku września ;)

zresztą muszę się rozejrzeć i zobaczyć jaki w ogóle kombajn mogę dostać. Bo jak nie będzie 88, a znajdzie się dobra 98 to jasne, że ją wezmę. jakbyście mi mogli jeszcze podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie, bo słaby ze mnie rolnik, a jeszcze gorszy mechanik. :D

słyszałem, że lepiej nie brać kombajnu, który robił w kukurydzy.

dzięki wielkie za pomoc.

A nowego to raczej nie kupię przy tym kursie euro co jest dzisiaj 4,67zł za 1 euro!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:24

Claas 98 SL no lepiej nie brac takiego co w kuku pracowal. przy zakupie musisz zwocic uwage na szczelnosc hydrostatu(jesli ma byc to sl a podejrzewam ze tak) czy sie nie poci nigdzie, nastepnie luz na wytrzasaczach(delikatny ruch powinny miec) i sprawdzic przekladnie schumachera przy hederze czy luzow nie ma. reszta to jak to przy zakupie kombajnu. silnik osluchac. popatrzec czy wyciekow nie ma. opony czy nie popekane i nie zuzyte. no i utrzymanie kabiny. jak syf w kabinie to raczej kiepski gospodarz wczesniej go uzytkowal;) w kabinie ma byc schludnie, komfortowo, ma ladnie pachniec i ma byc przyjemnie dla oka;) jak cos ominalem to dopowiedzcie;) pozdrawiam