sebaskorpio

Pronar P5 5135 cz FARMTRAC 7100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebaskorpio    3

Witam interesuje mnie który z tycz ciągników będzie lepiej się sprawował jako ciągnik główny w gospodarstwie ok. 20 ha? I oczywiście dlaczego? W grę wchodzą tylko te dwie marki dodam że głównie z racji ceny ale nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

ja bym bral pronara bo fajna maszynka . w mojej okolicy duzo jezdzi tego i nikt nie narzeka wiec polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

ja posiadam FT 555DT i spisuje sie jako główny ciagnik znakomicie :) mam go prawie 2 lata :) w mojej okolicy jest 5 FT :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

czekaj kolego masz go dopiero 2 latka a jak bedzie mial 5 to porozmawiamy :) oczywiscie jak bedziesz jeszcze o nim rozmawiac. na ilu ha pracuje ten farmtrac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

a może tak Armatrac lepsze wykonanie niż farmtrac albo zetor forterra 95 farmtrac 7100dt kosztuje w std ze 160tyś brutto więc zetor ma podobno cene a jakość dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

W Zetorze parę rzeczy mi się nie podoba np. stosunkowo duża moc z małej pojemności (4.156 l Zetor, P5 5135 Iveco 4.485 l Farmtrac 7100DT Perkins 4.400 l) możne to oznaczać krótka żywotność i odrazy napisze iż wiem ze wyciągają więcej bo z tej samej pojemności zetor chociażby 140 km wyciska. Słyszałem także o drogich przeglądach w zetorze. No i stosunkowo niewiele dostaje się w cenie ciągnika, tzn. sporo trzeba dokupić choćby zaczep, CBM-y.

ja mam farmtraca 6 miesięcy i nikomu nikomu go nie polecam chyba najgłupsza decyzja w życiu

No właśnie, a co konkretnie Ci nie odpowiada w tym ciągniku kolego, jeśli można wiedzieć?

Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszędzie przecieki wszędzie tyle d*perelów ze szok cały mokry a teraz jeszcze do tego będą go rozpoławiali bo zimering puścił i olej ze skrzyni kapie na ziemie to są ciągniki na wystawę nie do roboty o spalaniu nie wspomnę ale niby ze tylko mój tak pali w co powątpiewam ale niech będzie nie wiem jak te większe ale mój model to porażka i kto mu dał pierwsze miejsce ciągnik roku 2011 jak to nie dopracowany model i mi się zdaje ze to nie koniec kłopotów mam z nim jutro zadzwonie znów do serwisu bo z zbiornika wspomagania płyn leci i to dość mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Na 20ha to w zupełności wystarczy Farmtrac 690DT mało pali, skrzynia dobrze dopracowana, duża zwrotność.

wojciech675DT nie wiem co u ciebie się dzieje ale chyba jakiś falrony Ci się trafił w moim ponad 2000 mth i nic nie cieknie a i ze spalania jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Jasne że wystarczy, gdybym tylko to miał na głowie to pewnie jeszcze mniejszy niż 690DT by wystarczył. Ale gdy się oprócz rolnictwa pracuje i czasu jest niewiele to dobrze jest mieć coś większego. Poza tym to planuje jeszcze troszkę sobie dokupić w przyszłości.

Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nie wiem jaki masz rodzaj produkcji jakie gleby i jaki park maszynowy do niego przewidujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kup sobie zetora cena podobna może spalanie iwększe od farmtraca ale pamiętaj że zetro produkuje ciągniki już pona czterdzieści lat a Farmtrac to nowa marka od może pięciu lat więc stawiał bym na doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech ona ma i z 50 lat ale jak firma wyprowadza na rynek raz dobry sprzet raz feralne dziadostwo to ja bym sie teraz pożądanie zastanowił sam komfort w tych ft zostawia wiele do życzenia siedzenie mi popękało i jeszcze mi wyjeżdżają ze na to nie ma gwaranci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie wiem co Ci się dzieje, jak dbasz o niego, ale ja ze swoim jak do tej pory kłopotów nie mam. Z chęcią gdybym miał kasę kupiłbym drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

to nie lepiej kupic sobie john deera takiego do 100 km?? niz pchac sie we farmtraca czy pronara i zetora?? ja bym polecal fergusona ale cuz wybor nalezy do ciebie. Ale wiesz ja mam pronara 82tsa i mialem w nim tylko jedna awwarie a tak pozatym to oblatuje 70 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Kolego, ja na twoim miejscu brałbym Farmtraca! Ciągnik Polski, złożony od podstaw w Polsce, na bardzo dobrych komponentach, może cena trochę może być wyższa ale na paliwie ci się zwróci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ja dbam ja nim się jeździć boje ze znów coś sie nie stanie po prostu trafiłem na taki model i pisze ostrzegam informuje ze takie rzeczy mają miejsce z tymi farmtracami mi to już nie pomoże ale komuś może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Nie wiem jaki masz rodzaj produkcji jakie gleby i jaki park maszynowy do niego przewidujesz?

Produkcja to głównie zboża, rzepak i groch siewny. A co do maszyn to mam np. agregat uprawowo siewny 2,7, pług jednobelkowy akpil 4x40+(więc gdyby był duży zapas mocy to może 5x40), i nie planuje do niego tura montować jeśli to istotne. Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

moowice ze farmtrac zlozony w polsce pronara tez skladaja w polsce . jak krajowy sprzet bierzecie pod uwage to moze polmot warfama albo ursus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Podobnie jak Ty szukałem ciągnik za mniejsze pieniądze i ja zamówiłem ursusa 9014h. Myśle że to najlepsza propozycja bo za 127tys mam ciągnik z silnikiem perkinsa i całym układem napędowym od valtry A. W standardzie klima, radio i pneumatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Sąsiad miał Pronara 5135 chyba ponad rok i go opylił, twierdził że za wiele mu chlał paliwa, wiem o jeszcze jednym przypadku gdy rolnik zwrócił taki ciągnik sprzedawcy gdyż nienadązał go tankować! Dodam że te Pronary były z silnikami Iveco! Dlatego warto sprawdzić parametry ciągnika, oraz wybrać odpowiedni silnik! Nieraz lepiej troche dodać kasy niż pózniej sobie pluć w brodę że mogłem zmienić to czy tamto! Wiec radzę dobrze przemyśleć wszystkie opcje i wybrać najlepszy według swoich potrzeb! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Nowy Pronar 5236 chyba jest już bardziej dopracowany i nadał by sie na główny ciągnik do gosp :) iveco ,zf 16/8 dwa biegi bez sprzegła na każdym głównym biegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Faktycznie Pronarek z silnikiem Iveko do oszczędnych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj