Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:31

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby mam pytanie kupiłem zetora 125 trzy miesiące temu. Póki co nie robił nic ciężkiego tylko balotowanie i zwożenie słomy i zboża do domu. teraz odbierałem pług ibis ls 4skiby i podczas jazdy z pługiem do domu od dealera poluzowały mi się śruby skręcające felgi. Nie mylić z tymi które trzymają koła z ciągnikiem:-) dociągnąłem je ale widze że to nie wszystko. Dojechałem do domu i teraz znowu dociągnę. Więc pytam czy miał ktoś po\dobnie a wiem że przypadki takie się zdarzają z zestawami siewnymi. dodaję że z przodu mam tuz i balst 600kg. tylko mi nie mówcie że miałem zabrać spawane..u nas pół wsi forterrami jeździ i wszyscy skręcane mają. Wydaje mi się jak je dociągnę chyba sprawa się uspokoi, ale trzeba będzie jak narazie kontrolowac sprawę...Pług wazy 1200kg.
PRezeS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 01 wrzesień 2012 - 02:00

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby weż dobry klucz i dokręć. poczytaj instrukcję :o

Edytowany przez tedizetor56, 01 wrzesień 2012 - 02:05.

Zetor Team.

#3 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 06:55

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby są też kleje do sklejania śrub z nakrętką. koszt około 15 zł, sam korzystałem z tego w Belarusie 820, lecz mi odkręcały się sruby mocujące felge z ciągnikiem. Teraz zeby odkręcic potrzeba bardzo bardzo mocne szarpnięcie lub podgrzanie do 150 stopni

#4 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 10:19

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby miałem tak samo w proximie jak miałem podczepiony agregat uprawowo soewny

#5 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 16:37

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby norma dociągaj co jakiś czas i nic więcej niezrobisz

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 18:43

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby Albo wywalcz zmianę felg na spawane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:27

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby CO TAM WYWALCZYSZ..JAK ZAPŁACISZ TO CI ZROBIĄ ALE BĘDE PYTAĆ.. MOŻE SIĘ SPRAWA USPOKOI. A NIEDŁUGO ZESTAW SIEWNY WIĘC DOPIERO BĘDZIE ATRAKCJA DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI
PRezeS

#8 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:31

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby mój wujek miał ten sam problem pomogła wymiana podkładek sprężynowych na utwardzone, my założyliśmy klasy 10 i po do ciągnięciu już nic się nie dzieje

#9 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:28

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby ja w swojej frocie którą kupiłęm w zime też luzowały mi sie śruby od tej felgli jak chodziła przy agregacie aż lawałek lakieru odpadło z felgi hehe :P ale ja dokręciłęm i jest ok :) w serwisnie nawet mi mówili jak byłem po odbiór aby sprawdzać czy aby sie nie luzują
KPK Kumurun Team

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:52

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby

mam pytanie kupiłem zetora 125 trzy miesiące temu. Póki co nie robił nic ciężkiego tylko balotowanie i zwożenie słomy i zboża do domu. teraz odbierałem pług ibis ls 4skiby i podczas jazdy z pługiem do domu od dealera poluzowały mi się śruby skręcające felgi. Nie mylić z tymi które trzymają koła z ciągnikiem:-) dociągnąłem je ale widze że to nie wszystko. Dojechałem do domu i teraz znowu dociągnę. Więc pytam czy miał ktoś po\dobnie a wiem że przypadki takie się zdarzają z zestawami siewnymi. dodaję że z przodu mam tuz i balst 600kg. tylko mi nie mówcie że miałem zabrać spawane..u nas pół wsi forterrami jeździ i wszyscy skręcane mają. Wydaje mi się jak je dociągnę chyba sprawa się uspokoi, ale trzeba będzie jak narazie kontrolowac sprawę...Pług wazy 1200kg.

Bo spawana felga jest lepsza, dobry klej do gwintów rozwiąże sprawę

#11 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2012 - 18:11

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby Tylko z tym klejem trzeba uważać, Kleje do gwintów są różnej "mocy" i wtedy należy dokręcić nakrętki czy też śruby z odpowiednim momentem. Śruby/nakrętki składane na klej nie są tak mocno dokręcane jak bez, bo to klej trzyma a nie siła sprężystości śruby.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:03

Forterra 125-luzują się mocowania felg przy pługu 4 skiby Jest dokręcone już konkretną przedłużką i mamy spokój..wiecie jak nowe to sie usadowiło i teraz będzie spokój na lata. Lepszy byłby Kirowiec. Co by było a nie jest to lepiej o tym nie gadać.
PRezeS