Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 17 czerwiec 2013 - 18:32

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 najprawdopodobniej przepuszczają uszczelniacze w pompce i albo kupisz zestaw naprawczy albo od jakiegos zetora/ursusa se wsadz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Dzisiaj, 03:55
  •  

#22 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 06:02

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Zgadza się tam są śruby na 19 klucz ja wczoraj też podciągałem w swoim 309lsa bo mi pedał wpadł w podłge podciągnołem i git hamuje jak trza. Jak go kupiłem to nie hamował na lewe koło jak to rozkręciłem to wyszło że ścieło frezy w tarczach (są dwie) ale dobrałem frez ze starej tarczy sprzęgłowej bodajże ze Skanji kumpel mi to roztoczył i wspawał migomatem nowy frez od 7 lat chodzi i nie ścina. Mam nadzieje że pomogłem.

#23 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 17:21

mam tak że przy zahamowaniu nie odbija przód jakieś pomysły

#24 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 19:18

Zaciski do wyjęcia.Cylinderki dobrze wyczyścić,tłoczki papierem ściernym delikatnie przelecieć,złożyć i powinno być ok.A no i przy okazji przydałoby się nowe uszczelniacze kupić.Kupuje się gotowe zestawy naprawcze do zacisków.

Edytowany przez Turbomatiq, 09 marzec 2016 - 19:22.

#25 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 19:44

kolego Turbomatig po loginie można się domyślić że masz wiele wspólnego z fendtem ,bo ja myślę ze to ma bardziej powiązanie z hydrauliką  że to w niej jest problem i że tylne koła tez hamują tylko odczuwam przód , wiesz może jak to jest rozwiązane odnośnie hydrauliki bo tam jest to powiązane ,

a nigdy tego nie rozbierałem .

#26 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 20:16

Powiązane z hydrauliką? :blink:  Sam też rozbierałem te zaciski bo tak jak wyżej było pisane zacierają sie tłoczki z biegiem czasu i nie odbijają...

Edytowany przez JD1052, 09 marzec 2016 - 20:26.

#27 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 20:53

Autoostrowski - w tych ciągnikach nie ma automatycznego dołączania przedniego napędu podczas hamowania, to nie massey 30xx.  Zrób jak mówią. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 22:32

Oby tak było jak mówicie , ale w dwóch moich fendach ten sam problem tylko że w jednym z nich nie mam przedniego napędu wiec dlatego podejrzewam hydraulikę , bo mam przyczepę z osia skrętną i dlatego podejrzewam choć mogę się mylić choć sprawdzę jak piszecie.

#29 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:30

Hamownia z hydrauliką nie jest powiązana.Na 99% tłoczki trzeba oczyścić i rozruszać tak jak wyżej ja i kolego napisał.

#30 Share wojt3p

wojt3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 13:57

witam mam problem z hamulcami w mojej 311 , nic przy nich nie ruszałem, ostatnio w drodze tak jakby zaczął lekko hamować na lewe koł , przejechałem jakieś 200 metrów i sie zatrzymałem,  zagrzał mi się lewy hamulec to znaczy poszedł z niego biały dymek i obudowa sie stracznie nagrzała, poczekałem , i wszystko niby wróciło do normalności, dziś w drodze niby wszystko było dobrze ale jak dojechałem do domu pookoło godzinnej jezdzie znowu lewa obudowa była strasznie nagrzana, dużo mocniej niż prawa, co mogło sie stać? , jaka może być przyczyna? 

#31 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 20:39

kolego mnie koledzy doradzali teraz jestem o wiele mądrzejszy  ,a cha dzięki za wszystkie sugestie ,moje hamulce naprawione jest ok. i mogę ci podpowiedzieć poczytaj wcześniejsze posty na tej stronie ,

u mnie przy tych objawach co opisujesz rozebrałem pompkę hamulcową przeczyściłem sprawdź czy masz sprężyny powrotu pedału.  Wyreguluj i sprawdź czy odbijają  cylinderki z tyłu przy kole.

#32 Share wojt3p

wojt3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:21

no właśnie lewy cylinderek jest bez spręzyny i słabo odbija, czekam już na nowy i mam nadzieje że to jest przyczyną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 01:46

Może trochę nie na temat ale w mojej 615 padły pompki a cena nowych to jakaś abstrakcja. Zakupiłem dwie od ursusa c360 dobrej firmy, kątówką rozciąłem otwory mocujące pompki do korpusu w sklepie zakupiłem przejsciówki z odpowiednim gwintem i hamulce jak brzytwa. Wyniosło to mnie 150 zł a nie 1500. Wiec jak ktoś ma podobny problem to warto trochę pokombinować chyba że ma się za dużo gotówki do wydania,