Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:25

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Witam, ostatnio w moim Fendzie pojawił się poważny problem z hamulcami, otóż blokują się tzn na lewym tylnym kole, dziś jak jechałem z rozrzutnikiem to zaczął się wydobywać intensywny zapach przytartych klocków, dzieje się tak jakby cały czas utrzymywało się ciśnienie w układzie i hamowało jedno koło. Czy jest to wina tego, że zmniejszyłem ostatnio luz na pedale hamulca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Dzisiaj, 03:03
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:30

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Niekoniecznie to zalezy ile ciągnik ma lat i Mht, ale warto sprawdzić stan techniczny chamulców bo nigdy nie wiadomo, potrafią się zapiec w najmnie oczekiwanym momencie.

#3 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 08:58

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 A może dymi się zacisk pezdniego mostu? Choć też mogłeś skasować wolny skok pedału na pompie.

#4 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:36

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Nie, to na pewno dymi tarcza tylnego lewego koła obudowa w miejscu gdzie są hamulce była bardzo gorąca. Tzn ja majstrowałem coś przy pedałach a dokładniej to kasowałem ten luz na śrubie prowadzącej do pompki.

#5 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:54

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 dokladnie kolego Lee, mogłeś skasować swobodny luz na pedale. zetor 7211 ma podobnie, robiłem to u wujka bo też mu koło hamowało. zrób większy luz i zobacz co się będzie działo.nie wiem jak tam pompy wyglądają ,bo w moim fiacie robiło to samo i jak wyjąłem pompy i rozebrałem to się okazało że zaworki w pompie się zacinały... zrobiłem je i jest spoko :) pokombinuj troche :)

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 08:08

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Nic nie wyjmuj. Ustaw te hamulce jak było i bedzie po sprawie.

#7 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:22

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Dawno tu nie zaglądałem ale odświeżę nieco temat. Ustawiłem ten luz taki jak był i mimowolne hamowanie musiało ustać bo już nie czuć tego nieprzyjemnego zapachu, jest natomiast inny problem. Ciągnik nierówno hamuje, tzn najlepiej i najwcześniej hamuje prawe tylne koło, widać to zwłaszcza teraz w zimę, odpowietrzałem te hamulce już wiele razy ale to nic nie pomaga, chyba że robię to w nieodpowiedni sposób. Proszę o pomoc bo hamulce to dość istotna sprawa.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 13:15

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 W większości ciągników nie wiem jak w fendtcie jest regulacja przy cylinderkach na dole oraz przy pompkach przy pedale. Jak będziesz regulował pamietaj aby nie przesadzić bo bedzie jak wyżej. Jeśli jest regulacja możesz na prawym kole popuścić deko.

#9 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:13

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 witam mam podobny problem tylko że u mnie prawe koło hamuie bardzo agresywnie a lewe wcale
którymi śrubami się podciąga hamulec lub się luzuje bo chyba trzeba jakoś to wyregulować a i jak zahamuje to troche jakby raz stuknie co to może być :huh:

#10 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:18

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 jak ci stuka to na 100% poszly tarcze hamulcowe i wala w rozpierak . sruby do regulacji hamulca zasadniczego sa obok pompek hamulcowych na kazdej ze stron klucz cos 2pare takie skontrowane .ale grzen napisz co to za wehikul posiadasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 08:16

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 mam 312 lsa 89 rok. to widziałem te śruby są po obu stronach z góry i z dołu .u to jak tarcze to sporo roboty będzie

#12 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:47

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 zdjac zwolnice to pol dnia roboty dluzej bedziesz czekal na 4 tarcze po ok200 kazda niz to rozbieral a hamulce sa potrzebne sprawne a nie sczekajace zwlaszcza przy predkosci bo to nie 30stka ze bedziesz sie ledwie toczyl .radze zrobic bo rozpieraki walna a jeden pewnie gdzies 500 kosztuje .lepiej niz skrzynie rozbierac . a tak poza tematem jaka masz w nim skrzynie i skad jestes?

#13 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:45

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 skrzynia 40 jestem z podlaskiego powiat bielski gmina wyszki.a wiesz do czego jest zawór kulowy hydrauliki znajduje się on koło akumulatora ,i schodów do kabiny od strony hamulca

#14 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:15

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 jest to zawor do zwiekszania przeplywu oleju na wyjsciach hydraulicznch poprostu jest to laczenie pomp.

#15 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:01

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 a się zwiększa po przez zamknięcie czy otwarcie?

#16 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 18:52

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 najlepiej zapytaj sie kogos kto ma fendta takiego jak ty bo nie jestem teraz pewny czy dobrze pisalem poprostu nie wiem czy w tych modelach bylo to mozliwe, niezwracalem nigdy na to uwagi.

#17 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:28

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 Przepływ ten zwiększasz poprzez ustawienie go w pozycji na zając. Hydraulika zewnętrzna ma wtedy większą wydajność.

#18 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 14:28

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 ok dzięki

#19 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:11

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 ja mam problem z hamulcami w fendzie 311 o tuż pedał hamulca bierze nisko a żeby dobrze zahamować trzeba dwa razy nacisnąć.Po zahamowaniu czuć jakby hamulce przednie nie odbijały co może być przyczynną ????

Edytowany przez Marcian1234, 02 marzec 2013 - 15:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:20

Problem z hamulcami Fendt Farmer 308 u mnie w 309 było podobnie pedał brał dobrze za 3 nacisnieciem wszyscy mówili mi ze to pompki a ja te pompki wyciągałem czysciłem wszystko było dobze a hamulcuw jak nie było tak nie było ale postanowiłem odkręcić pokrywy na tylnich cylinderkach i okazało sie ze tam jest śruba która mozna naciągnąc zrobiłem to ustawiłem tam minimalny luz i wszystko działą jak powinno