Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik z AD-Blue

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz1999

Mateusz1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 13:54

Ciągnik z AD-Blue Czy opłaca się wziąść ciągnik z AD-Blue?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik z AD-Blue Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:03

Ciągnik z AD-Blue Nie, lepiej kupić 3 używane w idealnym stanie i dłużej pochodzą niż 1 nowy, a i nowy potrafi się popsuć a wtedy robota stoi. A te wynalazki to tylko pokarm dla serwisów.

#3 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2012 - 15:05

Ciągnik z AD-Blue Hah pierdzielenie :D. Masz kolego ciągnik z AdBlue? :D czy tylko tak słyszałeś. Jeżeli nie posiadasz takiego ciągnika to sie nie wypowiadaj. Ja posiadam ciągnik z adblue dokładnie New Holland t7.270 i na razie nie narzekam. Powiem że o wiele ciszej pracuje silnik.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 15:50

Ciągnik z AD-Blue śmieszne jest takie gadanie jak to stare ciagniki są super i się nie psują a jak już to można je młotkiem naprawić ale z własnego przekonania wiem że tak mówią ci którzy nie mieli do czynienia z nowymi ciagnikami.
Ad Blue to dodatek mocznikowy w postaci płynu jak się nie mylę i nie bierze on bezpośredniego udziału w procesie spalania tylko dozowany jest do gorących spalin gdzie łącząc się ze spalinami tworzy proste nieszkodliwe związki chemiczne pozwalając spełnić takiej maszynie normy emisji spalin. Jedynym minusem jest to że ponosimy dodatkowe koszty zaupu ad blue. Jeżeli nie chcesz ciągnika z ad blue to chyba tylko John Deere nie będzie wprowadzał tego systemu do swoich ciągników

#5 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:00

Ciągnik z AD-Blue

Nie, lepiej kupić 3 używane w idealnym stanie i dłużej pochodzą niż 1 nowy, a i nowy potrafi się popsuć a wtedy robota stoi. A te wynalazki to tylko pokarm dla serwisów.

heh ciekawa teoria

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:42

Ciągnik z AD-Blue

Jedynym minusem jest to że ponosimy dodatkowe koszty zaupu ad blue. Jeżeli nie chcesz ciągnika z ad blue to chyba tylko John Deere nie będzie wprowadzał tego systemu do swoich ciągników

tylko koszt adblue zwraca sie i to z nawiązką w spalaniu a raczej jego oszczędności tak ze to raczej plus a nie minus, minusem może być to że trzeba pamiętać tylko o dalaniu go co też nie sprawia problemu

#7 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:52

Ciągnik z AD-Blue A jak wygląda sprawa awaryjności takej instalacji AdBlue ? Bo znajomy zastanawia się nad kupnem nowego ciągnika i musi wybrać między Valtrą N113 (z AdBlue) a JD 6330 (bez AdBlue). Czytaliśmy że te instalacje nie są jeszcze na tyle dopracowane i generują dość sporo błędów przez co maszyna traci około 50% mocy po złapaniu takiego błędu bądź wystąpieniu awarii. Proszę o opinie użytkowników ciągników z ową instalacją.

#8 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:55

Ciągnik z AD-Blue z ad blue w ciągnikach rolniczych, nie mam doświadczenia, jednak w ciężarówkach tak, i wiem że ten system to lipa, w silnikach każdej marki były/ są z tym problemy, a to nie pobiera ad blue odcina moc, a to wyświetla błąd , generalnie naprawy tego systemu w ciężarówkach mają chore ceny, to w traktorach pewnie będzie nie inaczej.
Co mi po tym że silnik ciszej pracuje, kiedy system nawali będziesz musiał władować kupę kasy bo Ciągnik bez tego działał nie będzie, wyższe normy spalin wymagają wyższej temperatury w komorze spalania i dodatkowych pierdół które się psują i obniżają żywotność silnika.
Kupujecie takie traktory bo nie macie wyboru, jeśli miałbym wybór to na pewno nie kupił bym z ad blue, CR, i innymi ustrojstwami. tylko zwykły turbodiesel na pompie wtryskowej.

#9 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:00

Ciągnik z AD-Blue Mój NH to świży nabytek ma zaledwie 100mth ale jeszcze mocy mu nie brakowało. Idzie jak burza. Ale powiem szczerze że pali dużo mniej podkreślam dużo mniej. A NH daje 1000 litrów AdBlue gratis. Poza tym chodź byście mu dawali jak najwięcej za przeproszeniem w piz** to dymka chodź by nie wiem co nie puści. I jak mówiłem wcześniej chodzi o wiele ciszej niż ciągniki bez AdBlue.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:18

Ciągnik z AD-Blue @prezes koledzy prawdę piszą, adblue to wymysł jakiegoś idioty który wie że jest buum na eko i bedzie miał z tego kase, tj. scr,dpf itp. systemy dopalania spalin, odzysku nie wiadomo czego itp. bzdety, to kosztuje majątek, siedze w tym i psuje się to cholernie, poczekaj z resztą do zimy :D
Silnik wcale mniej nie pali, ale jego utrzymanie jest droższe, z resztą gdyby palił 5% mniej to nie jest to adekwatne do kilkukrotnie wyższego utrzymania w porównaniu do 10letniego turbodiesla.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:34

Ciągnik z AD-Blue

Mój NH to świży nabytek ma zaledwie 100mth ale jeszcze mocy mu nie brakowało. Idzie jak burza. Ale powiem szczerze że pali dużo mniej podkreślam dużo mniej. A NH daje 1000 litrów AdBlue gratis. Poza tym chodź byście mu dawali jak najwięcej za przeproszeniem w piz** to dymka chodź by nie wiem co nie puści. I jak mówiłem wcześniej chodzi o wiele ciszej niż ciągniki bez AdBlue.

Jak może brakować mocy w nowym traktorze?? to byłby bubel a nie ciągnk.

#12 Share pawel97

pawel97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:51

Ciągnik z AD-Blue Z tego co czytałem w czsopismie rolniczym to i konstruktorzy JD pracują też nad zastosowaniem AdBlue.

#13 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 18:11

Ciągnik z AD-Blue Mam w kombajnie Ad Blue i na razie nie sprawiło żadnych problemów wszystko okej jakiś wielkich kosztów też nie poniosłem. I zdecydowanie system SCR jest wiele lepszy od EGR, silnik jest wiele żwawszy ten ich EGR strasznie zamula traktor, ogólnie te ich wymysły w sprzętach rolniczych to paranoja. Ile te maszyny pracują, ciężarówki rozumiem. Szukają już kasy wszędzie. Ale i tak jak bym miał możliwość to bym te wszystkie systemy emisji spalin wypierdzielił!

#14 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 31 sierpień 2012 - 18:36

Ciągnik z AD-Blue ja w zetorze tak zrobiłem :D :D :D

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 18:49

Ciągnik z AD-Blue adblue będzie można spokojnie "wyłączyc" firma zajmująca się tuningowaniem maszyn rolniczych ( i nie tylko) już nad tym pracuje :)

#16 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:24

Ciągnik z AD-Blue Zastanawia mnie w jaki sposób ad blue zmniejsza spalanie skoro nie bierze udziału w procesie spalania ?

Kwestia czasu aż ktoś dopracuje jak "wyłączać" lub pozbywać się tych wszystkich systemów. Co do JD to zarzekali się na konferencjach że nie wprowadzą Ad Blue

#17 Share torture

torture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:29

Ciągnik z AD-Blue

lepiej kupić 3 używane w idealnym stanie i dłużej pochodzą niż 1 nowy, a i nowy potrafi się popsuć a wtedy robota stoi. A te wynalazki to tylko pokarm dla serwisów.

i do każego z trójki oddzielne maszyny + dwóch operatorów :) bądź pracować na zasadzie że jak się ciągnik nr 1 popsuje to siadam na ciągnik nr . 2 jak tamten to siadam na ciągnik nr 3 prace wykonam na pewno ekonomiczniej i szybciej

tylko koszt adblue zwraca sie i to z nawiązką w spalaniu a raczej jego oszczędności tak ze to raczej plus a nie minus, minusem może być to że trzeba pamiętać tylko o dalaniu go co też nie sprawia problemu

nie jestem rolnikiem , nie siędzę w tematyce maszyn ale z tego co wiem poniżej -10 C ad blue zamarza. czyi poddaje się procesowi krystalizacji. po ponownym zmianie stanu nie nadaje się do użycia. Chyba że jakoś to konstruktorzy obeszli.

@prezes koledzy prawdę piszą, adblue to wymysł jakiegoś idioty który wie że jest buum na eko i bedzie miał z tego kase, tj. scr,dpf itp. systemy dopalania spalin, odzysku nie wiadomo czego itp. bzdety, to kosztuje majątek, siedze w tym i psuje się to cholernie, poczekaj z resztą do zimy :D
Silnik wcale mniej nie pali, ale jego utrzymanie jest droższe, z resztą gdyby palił 5% mniej to nie jest to adekwatne do kilkukrotnie wyższego utrzymania w porównaniu do 10letniego turbodiesla.

być może zarabiać trzeba. ale czy jest on idiotą? troszeczkę rozumu trzeba mieć aby coś wymyślić, udoskonalić opatentować , wprowadzić. Osądzać łatwo. Ponadto ad blue wykazuje jakieś zalety, prawda?

Ad blue jest bardzo fajna sprawa. Jest to nowość więc nie ma co się dziwić że jest nieidealne. Więc na dzień dzisiejszy strach kupować ale jak nikt nie kupi to nie będzie "królików doświadczalnych" koniecznych do udoskonalenia. Więc kupujcie z ad blue niech technologia się rozwija : )

#18 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:59

Ciągnik z AD-Blue O jakich ty zaletch kolego mowisz? Że niby co? powietrze bedzie czystsze? żartujesz chyba....W Chinach i w Rosji nie ma czegoś takiego jak Ad-blue,wiec ciekaw jestem po co to jest nam potrzebne? Może wiesz?

#19 Share CaseIHPOWER

CaseIHPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:01

Ciągnik z AD-Blue Ja mam NH T6.175 na Ad blue i jestem bardzo zadowolony i dzięki temu mało pali ma więcej mocy niż stara seria t6070 i przy ciężkich pracach nie puszcza czarnego dymku :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:06

Ciągnik z AD-Blue byłem na pokazach nh i były testy dwóch ciągników o jednakowej mocy i z takimi samymi maszynami z tym ze jeden był z ad-blue a drugi tradycyjnie na ON i spalanie w tym pierwszym było dużo mniejsze niż w tym drugim. Więc traktor z ad-blue jest oszczedniejszy
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

Dodaj odpowiedź