Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!!

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:32

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Mam straszny problem z Zetorem Forterrą, ciągnik ma ponad 2 lata i cały się zaczął sypać a najgorsze jest to, że nie ma żadnej kompetentnej osoby która mogłaby to naprawić. Otóż, najpierw problem z odpalaniem, z popychu odpali a z kluczyka ani sni. I co jemy jest? Nie jest ani zapowietrzony, wszystko szczelne, pompa dobra. Już sam nie wiem... ;( Do tego padł ehr, wogóle już nie podnosi. Ludzie , może znacie kogoś kto się zna na tych ciągnikach? Jestem z woj. śląskiego a serwis za kilka miesięcy coś może zdziałać a tu siew za pasem. Już sam nie wiem co mam robić. Pomocy! moje gg 485332, tel 513151698 oddzwonie, za każda pomoc jestem zobowiązany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:43

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Co do odpalania to zobacz świece żarową. Miałem tak w 10540. Za licho nie chciał palić. Okazało się ze swieca żarowa nie grzała. Po wymianie pali jak nówka do dzisiaj.

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:14

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Ja na Twoim miejscu przeleciałbym instalacje paliwową filtry itp ale zgadzam się z przedmówcą ze świeca tez miałem problem

#4 Share Patrykxd

Patrykxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:49

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Może masz pompę nieszczelną i dlatego nie chcę podnosić albo się rozwaiła.

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 31 sierpień 2012 - 13:38

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Latem to raczej świeca nie potrzebna. Trzeba mieć drugi w zapasie bo te nowe to g.wno warte, a tak bierzesz drugi i robota idzie. A rozrusznik kręci normalnie czy zipie.

#6 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 31 sierpień 2012 - 13:40

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Może nie odpala bo siadło zabezpieczenie odpalania w pedale sprzęgła albo WOM się nie rozłącza i cały czas chodzi nie wiem czy to działa dokładnie w ten sposób jak myślę, ale instalacje trzeba sprawdzić no jakiegoś elektryka dobrego i tyle a bezpieczniki to chyba sprawdziłeś raczej to samo z EHR.

#7 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:10

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! u sasiada kostka się poluzowała od podłączania konsoli ehr musisz się do niej dostać i przeczyścić i ponownie podłaczyć ją. A jeśli nie ma siły podnieś cieżaru a podnośi puste belki to pompa do wymiany. Co do zapalania sprawdź bezpieczniki i sprawdź nawet na króto czy pompa paliwa z zbironika podaje paliwo.

#8 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:23

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! on kręcić, kręci. Akumulator naładowny przecież jest ale nie odpali a co do podnoszenia teraz pług w gorze i ani drgnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:45

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! U mnie akurat z tą świecą wyszło w lecie. Także nie wykluczałbym tego mimo że jest lato

U mnie akurat z tą świecą wyszło w lecie. Także nie wykluczałbym tego mimo że jest lato

#10 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:55

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! z mozliwych błędów z ksiązki zetora odczytałem tak : 2 mrugnięcia pauza i potem 8 mrugnięć na ehr co w tabeli oznacza nieprawidłowość działania z wyłączeniem elektrohydraulicznego układu sterowania przez zabezpieczenie wewnetrzne - elektrohydrauliczny układ sterowania nie działa co to może oznaczać?

i dalej, mniej poważna nieprawidłowość

#11 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:59

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Sąsiad tez ma takiego zetora gwarancja sie skonczyła i zetor też ,
sypie sie jak choinka po trzech królach :/

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:36

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!!

Co do odpalania to zobacz świece żarową. Miałem tak w 10540. Za licho nie chciał palić. Okazało się ze swieca żarowa nie grzała. Po wymianie pali jak nówka do dzisiaj.

Ciągnik powinien zapalic bez świecy żarowej latem zima to co innego.

#13 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 18:21

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Powinien. Ale nie chciał. Tez się dziwiłem, ale sam koleś z serwisu który go oglądał mówił że ten model tak ma i trzeba to wymienić. A po wymianie jak ręką odjął. Ostatnio jeszcze założyłem mu szybki rozrusznik to pali od strzała. Jak ktoś słyszy jak go zapalam to jest w szoku. Przekręcasz kluczyk a Zetor już "chodzi" hehe:)

#14 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:18

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! Jakim cudem nie możesz znaleźć majstra do frotki,przecież to proste ciągniki bez fajerwerków,czy zagadek.Każdy majster z rodowodem po bazach naprawi ją baz trudu .Technicznie to konstrukcja rozwijana od 20 lat bez rewolucji ,wyśmiewana za prostote i przestażałość,a ty nie potrafisz znaleźć majstra,Trzeba było się zapoznać z gwarancyjnymi,to zawsze są fajne chłopaki zwłaszcza jak robią coś na lewo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:15

Zetor Forterra 125 ogromny problem, pomocy!!! a ten szybki rozrusznik gdzie można nabyć?