Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zmienić MF 255 ?

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2012 - 21:49

Czy warto zmienić MF 255 ? Robilem c360 ta belarka i nie musialem patrzec na wskaznik na prasie tylko na komin i wiedzialem kiedy puszcac siatke :) Spalanie w c360 bylo o wiele wyzsze.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zmienić MF 255 ? Dzisiaj, 21:50
  •  

#22 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 17:40

Czy warto zmienić MF 255 ? He he to fakt przy sianokiszonce to dostaje po garach :) Ojciec robil raz mf 255 to nie moglem na to patrzeec ;/

ma ktos z was zetora 5245? jak z nim jest w spalaniu ? pali wiecej od c360? ten naped w nim duzo daje ?

#23 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 18:15

Czy warto zmienić MF 255 ? hymm 5245 to powinien palić w przybliżeniu podobnie jak 5211
przepuszczam że spalanie może być na tej samej granicy co C360 albo i może mniej

#24 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:05

Czy warto zmienić MF 255 ? no ja słyszalem ze pali wiecej ale jakos mi sie nie chce wierzyć że trzy cylindry pali więcej niż cztery.

#25 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:46

Czy warto zmienić MF 255 ? zrobile mini remont za tysiaka i narazie chodzi dobrze. ale boje sie dawc w rure, szukam taniej c 385 najlepiej de luxe moze cos ktos widzial takiego

#26 Share zulviq

zulviq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 luty 2013 - 08:13

Czy warto zmienić MF 255 ? uszczelka pod głowicą jeszcze się trzyma? czy juz sprzedałeś?

#27 Share bidow

bidow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:35

Czy warto zmienić MF 255 ? i co zmieniłeś MF255

#28 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:09

Czy warto zmienić MF 255 ? Witam wszystkich. Myślałem ze temat sie urwał. Jakos po ostatnim razie uszczelka dobrze sie trzyma czyli jakis rok ale w miedzyczasie siadla pompa paliwowa a myslalem ze znow uszczelka. Ogolnie ferdek stoi juz w garazu na mrozy zreszta cabriolet na zime bedzie zbedny :)

#29 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 08:25

Czy warto zmienić MF 255 ? Według mojej opinii Zetor jest może lepszy od Fergusona bo ma lepszy uciąg i jest wytrzymalszy , ale jeśli chodzi o spalanie to sie chowa do Perkinsa. Ja na twoim miejscu jak bym miał kasę to bym sie zastanawiał na 3514 ewentualnie 4512 ( tylko że czwórka już zdecydowanie wiecej wciąga). 35 - są bardzo drogie ale wiadomo dlaczego duży popyt jest na te maszyny. A zetora 5245 może mieć za nie duże pieniądze tzn za 30 tys. zł - tylko wszystko to jest import z zachodu gdzie pracował na dużych areałach i przy duży agregatach.

#30 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 listopad 2013 - 08:35

Czy warto zmienić MF 255 ? U 3512 zawsze będzie trzymał cenę, bo to jeden z ostatnich modeli na rynku który jest mechaniczny, prosty i bezawaryjny, w którym nie ma co się popsuć. I za 10 lat będzie jeszcze bardziej poszukiwany jako pomocniczy do tych nowych wynalazków. Ja tam swego nie sprzedam ani nie zamienię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 09:02

Czy warto zmienić MF 255 ? Bajki opowiadasz. Jest np MF serii 300 np. 352 i też jest prosty, mechaniczny i zdecydowanie lepszy jakościowo od podróbki z Ursusa która zresztą wcale taka dobra nie wyszła. Są też MF 245 Ursus robił dobre MF255 do czasu gdy składali je na oryginalnych częściach czyli z początku produkcji, no jeszcze powiedzmy do 91r. Jak ktoś ma z tych lat to wie o czym piszę. Nowe U 3512 to niestety już nie to.

#32 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 09:16

Czy warto zmienić MF 255 ? Powiem tak - słyszałem że się wały urywaja w Perkinsach - ale to jest kwestia utrzymania ciągnika wymiana płynów co roku zalewaniem trochę lepszym olejem i problemów większych nie ma z ciągnikiem. A że u nas olej się wymienia co 4 lata który wygląda jak woda. Chociaż producent tych silników sam pisał że jest większe obciążenie na wale przy trzech cylindrach ale coś za coś. W moim naprzykład poszedł simering od skrzyni do bloku silnika- ale to tylko moja winna , przez lata pracował przy 3 skibowym pługu na 3,4 klasie przy glinach i na wzniesieniach , i troche go zrywało i tak rozczelnił się troche. Ale ogólnie ciągnik niesprawiał wiekszych problemów- Nie ma porównania do C-360.

Edytowany przez booster12, 27 listopad 2013 - 09:16.

#33 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 12:32

Czy warto zmienić MF 255 ? Witam Ojciec kupił nowego 3512 to było w 1995 roku kiedy faktycznie za jedną odstawę (no może 2) można było kupić sobie nowy ciągnik. Ogólnie ciągniczek fajny bo i komfortowa kabina ogrzewanie i radyjko. Jednak ten ciągnik miał podstawową wadę a mianowicie nadawał się praktycznie do jazdy po drogach utwardzonych, gdyż jadąc po dziurach dawało się wszystko odczuć. Jazda z rozrzutnikiem to w ogóle była masakra po całym dniu wożenia człowiek miał dosyć. Dodatkowo miał lekki przód i przy wożeniu zboża Kolebą (jest w mojej galerii) nie raz trudno było ruszyć z pełną gdyż przód podnosił się do góry to samo przy wyjeżdżaniu z pola czy przy pełnym rozsiewaczu nawozu. Przy siewie kukurydzy pewną niedogodnością było to iż trzeba było zmieniać tą wajchę pod siedzeniem żeby można było przerzucić hydrauliczne wskaźniki.No ale bardzo mało palił. Sprzedałem go gdyż miałem problem z 914 i postanowiliśmy że sprzedamy te dwa i kupimy C 360 i Massey'a 3635 z 1995. Jeżeli chodzi o przesiadkę z 3512 do 360 to 60-tką jeździ wygodniej tyle że strasznie i silnik i skrzynia hałasują także używałem zawsze mp3 ale dwa lata temu kupiłem 3070 także 360 jeżdżę sporadycznie. Ogólnie polecam massey'e może kupiłbyś jak jeden z Kolegów polecał coś z serii 3xx z przednim napedem

http://otomoto.pl/ma...8t-A376327.html Ten wygląda zachęcająco tyle że malowany pewnie był.

#34 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 14:55

Czy warto zmienić MF 255 ? Na jakich kołach miałeś tego Fergusona że ci tak kiepsko resoroswał??. Ja mam fergusona na szerokich kapciach powiem że o niebo lepiej się prowadzi od c-360 a jeśli chodzi o tłumienie nieruwności to podobnie jak w c-360- nie widze rożnicy bo miałem c-4011 ojedziłem się tym Hukiem że w życiu niezamnieł bym Fergusona na C-360. W C-4011 zęmba straciłem miałem to kabine blaszaną ( chyba za kare dla rolników ją robili ) jak się siedziało to praktycznie na szybie.
Dobrze ze miałem mleczaki, bo teraz bym chodził ze szczelina.

Edytowany przez booster12, 27 listopad 2013 - 14:58.

#35 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:04

Czy warto zmienić MF 255 ? co wy widzicie w tych mf mieliśmy i dzięki bogu już poszedł do żyda silniki to totalny nie wypał spalanie może mało pali ale w zgrabiarce orałem swoim 3 skiby a sąsiad orał 5211 spaliły prawie to samo tyle że on orał ze sporym zapasem mocy mimo że jego zetor w książce miał napisane 45 a mój 47 koni to jego był silniejszy o komforcie nie powiem ,te licencyjne traktory to porażka ,robi jeszcze u nas 5314 to nie będę pisał bo mnie tu zlinczują ale też nic ciekawego osobiście wybieram 7745

#36 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:27

Czy warto zmienić MF 255 ? pisze dlatego tak bo masz zetora , i jak może być silniejszy zts 5211 od mf jak to jest ta sama moc , chyba ze po 1987 wtedy miały chyba 52 KM cztery konie w ciągniku da się odczuć , druga sprawa zetor jest cieższy co w uciągu wiecej daje niż moc silnika .

#37 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:27

Czy warto zmienić MF 255 ? Ja mam MF 255 z 86r i 7000 mth bez remontu. Była w domu 60-tka więc porównanie mam. W życiu nie zamieniłbym tego mf na c360 - to zupełnie inne ciągniki, mf jako pomocniczy jest o niebo lepszy, zwinny, mało pali, podnośnik w porównaniu z 60-tka to miód maila. I co z tego że nie ciągnie jak zetor 5211 którego jak się dobrze dociąży to więcej spali jak 7211 - to jest ciągnik lekki, do prac jako pomocniczy. U mnie jest razem z MF 390 który pali tyle co ta 60-tka a robi dwa razy tyle. Służy do rozsiewania nawozów 400l, opryskiwacz 400l, siewnik 3m, kombajn kleine 1 rzędowy itp - nie widzę aby było mu ciężko. A jak mam jakiś kawałeczek do orki to max 2 pługi i na ciężkiej glebie idzie. Opony mam wąskie.

#38 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 07:59

Czy warto zmienić MF 255 ? No jak ta właśnie mam jako pomocnika mam 3512. Miałem kiedyś chrapkę go sprzedać i wymienić na zetora ale jak posłuchałem opinii uzytkowników ile to żre to się szybko wyleczyłem. Jeżeli już to Renault jakaś podobnej mocy też bardzo mało palą.

Edytowany przez booster12, 28 listopad 2013 - 08:38.

#39 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 11:07

Czy warto zmienić MF 255 ?

pisze dlatego tak bo masz zetora , i jak może być silniejszy zts 5211 od mf jak to jest ta sama moc , chyba ze po 1987 wtedy miały chyba 52 KM cztery konie w ciągniku da się odczuć , druga sprawa zetor jest cieższy co w uciągu wiecej daje niż moc silnika .

w wielu przypadkach pojawia się że dwa traktory tej samej mocy wykazują odmienne moce np 6 cylindrów 120 km i często dziś stosowany 4 cylindry również 120 km w więkrzości przypadkach 6 jest silniejsze oczywiście mowa o mocy na polu a nie na papierze kolega nie pojmuje tego jak zetor może być silniejszy od mf mimo swoich 45 koni po 87 też miały 45 dopiero lata 90 dały mu trochę więcej 51 km siła zetora w stosónku do mf wynika z więkrzej pojemności tj więkrze tłoki więkrzy skok ,komora spalania to zalety na plus zetora mf ma bardzo zwinny podnośnik wynika to z jego pompy tłoczkowej która ma wbódowany rególator pozycji siłowej droga pompa zetor choć wolniej, podniesie więcej i pompa tania a wydatek pompy ma podobny co do cięrzaru to zetor jest cięższy od mf ale to świadczy tylko o tym że gdyby mf przyjął jeszcze cięrzar na siebie w postaci 600 kilo miałby problem z ruszeniem swojęj masy a w pługu wypadł by jeszcze gorzej porównam c 360 do ostrówka ,ostrówek 8 ton nie ma mowy o uciągu 3 skib chyba że 2 na godzine więc sęs obciąrzania traktora jest ale adekwatny do jego mocy chwyt marketingowy na rolnika ,rolnik myśli że ciężki to mocny jeżeli weżmiemy dwa zetory 5211 i na oba połorzymy po 3 tony i damy im szerokie gumy to zgoda zwiększymy uciąg ale tylko na 1 polowej bo na 3 czy 4 one się same nie uwleką a o pługu zapomnijmy ta sytuacja dotyczy mf i zetora i wrzystkich o podobnych mocach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 07:57

Czy warto zmienić MF 255 ? Niech chodzi mi o sam cieżar ale o rozłożenie masy - które jest bardzo ważne w maszynach rolniczych. Jeśli ciągnik bendzie odpowiednio wyważony miał odpowiednią trakcje - bedziem mogł w sposób rzeczywisty wykorzystać pełną moc. Na przykładzie Forstshritt ciągniki miały raptem 100 ewentualnie 110 KM 4 cylindry i praktycznie więcej nim sie dało zrobić niż Polska 1224. Tak samo jeśli chodzi o przełożenia to do cięzkiej pracy są najlepsze wolne przełożenia, a Fer.. posiada ale za szybkie bardziej przydatne do transportu.

Dodaj odpowiedź