ursus1991

Usługa prasowania i brak zapłaty

Polecane posty

ursus1991    10

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem temat, ale nie mogłem nigdzie indziej dopasować. W tym roku zrobiłem usługę prasowania dla pewnej osoby, on to wszystko załadował, wywiózł i sprzedał, i potem przyjechał i powiedział że mu się belki nie podobaja i nie chce zapłacić. Może miał ktoś już taki problem, czy podobny. Macie może jakieś pomysły. do sądu pójśc nie mogę, bo usługa nie formalna, jak to przeważnie bywa.A szkoda mi 1500zł podarować komuś, nie mówiąc już o kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

to jest poprostu chamstwo. nie podobaly mu sie ale pozbieralo i sprzedal hehe.

tez mam takiego jedneg co za kombajn juz 2 lata mi wisi pieniadze i nie chce zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

no właśnie i dowiedziałem się teraz że ten gość wisi jednemu za kombajn juz kilka lat pieniądze, a ten kombajnista już nie żyje od roku. Tak leci sobie i niby taki bogaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak nie wystawiłeś żadnego papieru to nic mu nie zrobisz niestety :( a jak trafisz na mendę to i do skarbówki podkabluje... Jedyny sposób to omijać takich ludzi. Ja miałem podobny przypadek to po całej wsi i okolicach rozpowiedziałem że nie płaci to takie ploty wyszły później że nikt mu ciąć nie chciał, dopiero we wrześniu ktoś się zlitował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Do takich chamów się nie jeździ przede wszystkim! nagłośnij sąsiadom i innym jaki z niego chamski bogol, może go ruszy jeżeli ma odrobnę honoru.

Dlatego właśnie takie usługi powinny być wykonywane przez osoby odprowadzające z tego podatek, wypisuje się fakture i masz płacić.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyndkorz    0

a czy ten gośc ma kukurydze lub inne zboża do młócenia jak będzie młócił, jedziesz na pole z przyczepą i wysypuje ci z kombajnu ile sie należy i do domu.

 

Błędy ortograficzne i pisownia !!!! +1 punkt ostrzeżenia

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ale jak tak zrobię to mnie o kradzież posądzi, a poza tym rozpowiedzieć mogę, tylko że teraz ma swój kombajn i prasę niby też zamówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

lepiej zapłacić i odzyskać połowę czy nawet 1000 z tej kwoty niż nie odzyskać niczego, powodzenia w ściąganiu długu bo 1500zł to nie 150 choć i takiej sumy też nie ma co komu darować


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jakby na mnie gość trafił to bez rękoczynów by się nie obyło. Miałem podobny przypadek, wychodziło 840zł, gość przyjechał do domu płacić, położył 800zł "bo i tak zarobiłem" i wyszedł. Prawnie to raczej nic mu nie zrobisz bo nie wystawiłeś faktury to nie ma punktu zaczepienia.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

no właśnie, a nie chcę sobie przez debila problemów narobic. Kombinuję żeby znależć jakiś sposób aby odzyskać i on nic mi nie mógł zrobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Po piewrsze obic mu morde po drugie nagadać na niego całej okolicy że nie płaci a potrzecie ty u niego zamów usługe i nie zapłać. Ale jakim trzeba byc chamem żeby zebrać belki sprzedać i powiedzieć że sie nie podobały!!


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

A metody praktyczne? np. Mamy Pana X - on odzyskuje pieniążki za jakiś procent a Ciebie nie interesuje jak on to robi. Wszyscy są szczęśliwi a dłużnik ma przewiercone kolana wiertarką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

A masz jakies dobrego znajomego rolnika ktory stanie za tb murem? Niech on zamowi u niego usluge i po skonczonej robocie powie ze dopoki on nie zapłaci tobie to twoj znajomy nie zaplaci jemu, ciekawe co wtedy zrobi. Zycze powodzenia w odzyskaniu dlugu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

u nas jak koleś wzioł prowidenta i nie miał z czego im oddać to przyjechali w 5 do niego i po sąsiadach zbierał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Mojemu tacie gośc wisi jeszcze 1900zł za ubiegło roczne żniwa, co roku bierze nowego kombajnistę ;(


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie o to chodzi- trzeba takiemu opinię zjechać nie tylko na wsi ale i w okolicy ( coś jak KRD dla kredytobiorców :) ) wtedy taki cham pojedzie na trzecią wieś i mu podziękują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tylko ten gość staje sie pratycznie niezależny, jedyna usługa jaką wynamował to było prasowanie, a teraz nową prasę kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ciężka sprawa, trzeba rozgłosić sprawę po ludziach i tyle, tak jak ja robię o te moje 40zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Innym ludziom robiłem to zadowoleni od razu płacili, no niektórzy prosili żeby poczekać, a ten jeden ch...., kombinuje jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

zmień "robiłem" na "prasowałem" bo to lepiej brzmi :lol: Pewien plan na to by odzyskać kasę bym miał. Jak by doszło do rękoczynów, tzn. Ty zaczynasz ale i Ty dostajesz, wtedy możesz iść na obdukcję i z papierem z obdukcji np. za miesiąc idziesz do niego i wtedy masz haka. A z tym, że np. za miesiąc to chodzi o to żeby on też nie poszedł na obdukcję. Po miesiącu raczej i tak nic nie wykryją. To moim zdaniem jedyne, choć i tak nie pewne, wyjście.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Michał1993 - Nie namawiaj go do użycia przemocy, bo tylko narobisz mu problemów. Jak będzie próbował użyć przemocy to zostanie oskarżony o napaść i dostanie wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj