Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 30 sierpień 2012 - 20:09

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Witam. Mam problem jak w temacie. Wczoraj po wyjeździe w pole ciągniczek zaczął się zapowietrzać w czasie jazdy. Jedzie jedzie i nagle momentalnie obroty spadają do zera i gaśnie. Czasami po wysprzęgleniu trochę się podławi i wraca do normy. Podczas normalnej jazdy nie dzieje się to raczej, gorzej pod obciążeniem. Nigdy wcześniej się tak nie działo podczas jazdy. Za każdym zapowietrzeniem się trzeba ręczną pompką przepompować trochę i zapala i jest ok jednak niedługo dzieje się to samo. W końcu na polu po zapowietrzeniu zdjąłem ten przewód z baku do pompy i nie było w nim ropy tak mi się wydaje. Dmuchnąłem w przewód i bulgotało zaciągnąłem też idzie udało mi się jakoś z trudem odpowietrzyć i dalej to samo. To co zauważyłem to to, że jak się daje gazu to w odstojniku widać jakby takie bardo małe pęcherzyki powietrza wpływające do niego i osadzające się pęcherzyki na górze. W domu też na zapalonym traktorze zdjąłem przewód i w nim nie było paliwa traktor chodził normalnie. Sprawdziłem przewody idące z baku do pompy pozaciskałem opaski nowe.
Co to może być, co najpierw sprawdzać? Jak sprawdzić pompkę zasilająca? Teraz po tym zdjęciu przewodu nie mogę zassać paliwa z baku pompując ręcznie, tak powinno być? Jeśli ktoś może jakoś pomóc to będę wdzięczny. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Dzisiaj, 23:32
  •  

#2 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:02

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy wymień filtry, uszczelnij kielich, i moze byc gdzieś syf w przewodach... ostatnio miałem tak że cała śruba była zatkana ta co przykręca się ten przewód co idzie do zbiornika..
Ale w zetorze to kombinacji jest cała masa... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#3 Share pinki2008

pinki2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, rośliny uprawne ( nowinki technologiczne) i wiele innych

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:47

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy możesz też mieć nadcięty przewód z paliwem od zbiornika do pompki( odstojnik)

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:58

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Zlej paliwo ze zbiornika, wyczyść bak, kran, przewody, później filtr wymień i tak jak koledzy wyżej radzili, sprawdź czy układ jest szczelny, układ wtryskowy raczej jest dobry, na wysokich obrotach ma duży pobór paliwa i nie dostaje go w odpowiedniej dawce i sie zapowietrza
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:02

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Sprawdz czy bak nie jest od dołu zagięty i nie zatyka rurki ssącej. Ogolnie to częsta dolegliwość zetorów tej seri. Jeśli znajdziesz jeden wąż pęknięty ze starości to od razu wymień wszystkie. Koszt niewielki a na pewno zaoszczędzi nerwów w przyszłości. Wymien filtr paliwa, sprawdz uszczelki na nim i na odstojniku. Przedmuchaj porządnie przewody i poskręcaj z powrotem do kupy. Będziesz widział czy jest poprawa. Znajomy rozbierał cała instalację paliwową bo jak kolega wyżej pisał w jednej ze śrub drążonej z otworami były śmieci.
KPK Kumurun Team

#6 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:04

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Tak samo mam w moim 7211.Jak ma cały zbiornik chodzi jak ma pół natychmiast zdechnie a paliwo zaciągnąć w zetorze hmmmm kosmos.Wszystko już sprawdziliśmy wężyki pompka zasilająca nowa zbiornik wyczyszczony pompa u sprawdzenia i nic.Zobacz czy w zbiorniku rurki nie mają dziurki lub ze starości mogły się ukruszyć.Ja teraz założyłem sobie taką kulkę od samochodu i bez problemu idzie zaciągnąć paliwo.

#7 Share adam124

adam124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:12

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Koledzy a wymienialiście czasami filary na nowe jak tak to sprawdzicie czy czasami nie są za długie ja miałem podobną sytuacje jak były nowe to ok ale jak troszkę zaszły to ten sam problem co piszecie wyjąłem jedną gumkę z filtra i jak ręką odjął

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:18

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy No już bez przesady chyba nikt jakimś katem ciągnikowym nie jest(hmm lecz wyjątki się zdarzają) żeby nawet filtrów nie wymienić na tego już nie rozumiem.U mnie filtry są ok

#9 Share adam124

adam124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 21:57

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy Kolego źle mnie zrozumiałeś u mnie miałem taki przypadek po włożeniu nowych filtrów i po 3 dniach racy w przy orce filtry się zaciskały były za długie troszkie i wyjąłem jedną gumkę z dołu z filtra i jest ok chodzi bez zastrzeżeń

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:06

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy tylko jak wyjełeś jedną gumkę z dołu to rozszczelniłeś układ filtrowania paliwa... bo ciagnie od dołu cały syf co opada na dno kielicha filtra... brawo..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#11 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 19:24

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy witam ja miałem taki sam problem jak ty , i u mnie byla pompka zasilajaca do wymiany , objawy takie same jak u ciebie byly,
zetor 52-11 i ursus c-330

#12 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 13:28

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy A może układ paliwowy jest zbyt szczelny :) - chodzi mi o korek zbiornika. Jest on dość rozbudowany, może się zabrudził, zaciął (są tam ze dwie sprężyny). Poluzuj korek podczas pracy - może będzie lepiej...

#13 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 13:49

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy

kolego na 80% tłoczki z zaworkami w pompce zasilającej

wymień najlepiej zaworki w pompce i przewody paliwowe dla pewności

i zamontuj zaworek zwrotny na przewodzie pomiedzy pompką a zbiornikiem i filterek za przewód aby tego zaworka syf z baku nie zatykał

umnie to pomogło, zetor chodził tak 4 lata bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 19:45

Zetor 5211 zapowietrza się przy ciężkiej pracy ja ostatnio miałem tak że na pierwszej śrubie od zbiornika napchało się syfu... odkreciłem wyczysciłem i po problemie... ;)