Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anna obija Ziemniaki...

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 14:10

Anna obija Ziemniaki... Witajcie... nie wiem czy jest taki temat ale nie znalazłem...

Otóż mam problem z moim kombajnem Anna... kope nim 2 sezon i powiem tak obija ziemniaki... robią sie szare i nie zdatne do sprzedaży...
Znajomi mówili aby puszczać więcej ziemi na taśme... w tym roku tak zrobiłem kopalem w sobote że ziemia prawie dolatywała do odrzutnika czy jak to sie nazywa na koncu taśmy a ziemniaki jak byly obijane tak są obite... Co na to poradzić ? ma ktos na to jakis sposób?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anna obija Ziemniaki... Dzisiaj, 12:55
  •  

#2 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2012 - 15:17

Anna obija Ziemniaki... www.youtube.com/watch?v=L-_L0RU7H5k&feature=channel&list=UL
www.youtube.com/watch?v=HCvo_kVWnWo

W którejś z tych części masz wszystko dokładnie opisane jak ustawić do jakiej ziemi itp.

Wiem, że nic nie wiem.

#3 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 18:06

Anna obija Ziemniaki... przeciez mowie ze ziemia leci prawie do konca a w tych filmikach tak mowia aby ziemia chronila ziemniaki przed obijaniem sie... wiec nie wiem co moze byc...

Edytowany przez Kondzioo, 29 sierpień 2012 - 18:06.

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 sierpień 2012 - 18:21

Anna obija Ziemniaki... Może za wcześnie kopiesz i obcierają się, albo taka odmiana.

#5 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 19:31

Anna obija Ziemniaki... Wytrząszacze masz może włączone maksymalnie, albo po prostu jedź większym biegiem a gazem mniejszym..

#6 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 19:33

Anna obija Ziemniaki... jedź najszybciej jak warunki pozwalają, aby bylo wiecej masy na dolnej taśmie. nikt ci nie powie jak masz ustawic bo kazdy ma inne warunki. Ja po prostu caly czas obserwuje co sie dzieje na dole. Jesli ziemia ladnie sie przesypuje, wylaczam calkowicie wytrząsacze przy niskiej prędkosci, bądź włączam w niewielkim stopniu gdy kopie szybko. Najwazniejsze zeby bulwy nie podskakiwały bez ziemi na dolnej tasmie przy niskiej prędkości kopania.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#7 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 19:34

Anna obija Ziemniaki...

Wytrząszacze masz może włączone maksymalnie, albo po prostu jedź większym biegiem a gazem mniejszym..

wyłączony jest wytrząsacz a przed chwilą ukopałem zbiornik ziemniaków na przypiachu to ziemia tak sie sypie to nim doleci do wytrząsacza to juz przesiana.. kopałem c330 3 biegiem to nie dało sie przebrać na taśmie bo tyle ziemniaków...

hmm sam już nie wiem moze zalozyc jakieś węże na taśme odsiewającą ? jeszcze zobacze jak po dzisiejszym kopaniu bo ziemniaki nie są poobijane tylko po paru dniach robią sie szare...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 17:33

Anna obija Ziemniaki... kolega pisze że kopie dopiero 2 sezon Anną ,jak przed tem wybierał kopaczką zbierał ręcznie to miał idealne niestety kombajn może trochę uszkadzać ziemniak ,koledzy już pisali że niekiedy pomaga szybsza jazda więcej ziemi ale jak masz dużo kamieni czy ziemia zgrupiona musisz wolniej jechac coś za coś

#9 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:04

Anna obija Ziemniaki... Mam ogumowaną taśmę u siebie i nie zbyt to pomaga... Zbiera kombajn wtedy nawet najdrobniejsze ziemniaki które się do czego nie nadawają, a gdy mocniej popada to błoto między drutami nie może przelecieć i strasznie cierpi sprzęgło w Annie i tryby a przede wszystkim cała taśma...

#10 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:17

Anna obija Ziemniaki... hmmm tak źle tak nie dobrze.. wyłączyłem wytrząsacz i poglebilem redlice na maksa co prawda ziemi ryje bardzo duzo ale jest sucho i tuż na wyskości wytrząsacza ziemia juz sie przesiewa zobacze czy ziemniaki będą szarzeć czy nie... a powiedzcie mi jeszcze czy gdybym zrobił inne mniejsze podpory do regulacji wysokości wysypu ziemniaków czy to nie będzie w niczym przeszkadzać ? bo mam niską przyczepe samoróbke i możliwe że też od wysypowania sie obijają...

#11 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 wrzesień 2012 - 10:52

Anna obija Ziemniaki... dużo niższych nie zrobisz. Akurat parę dni temu dorobiłem takie bo chciałem od razu kopce z 1.5metra wysokości usypywać z kombajnu ale nie dało się założyć tych podpórek. Ziemniak powinien spadać z bardzo małej wysokości ale w praktyce się nie da. Zrób ewentualnie takie taśmy co są w zbiorniku pod taśmą albo chociaż uwieś jakiś worek. Może to wina pogody. Jak tak sucho to i ziemniak jakiś przesuszony. U mnie po wczorajszych 4 cm deszczu znowu bagno

#12 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:20

Anna obija Ziemniaki... Ja mam podpory o długości28cm
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:37

Anna obija Ziemniaki...

dużo niższych nie zrobisz. Akurat parę dni temu dorobiłem takie bo chciałem od razu kopce z 1.5metra wysokości usypywać z kombajnu ale nie dało się założyć tych podpórek. Ziemniak powinien spadać z bardzo małej wysokości ale w praktyce się nie da. Zrób ewentualnie takie taśmy co są w zbiorniku pod taśmą albo chociaż uwieś jakiś worek. Może to wina pogody. Jak tak sucho to i ziemniak jakiś przesuszony. U mnie po wczorajszych 4 cm deszczu znowu bagno

piszesz że nie da sie założyć ale dlaczego? a czy zbiornik moze byc opuszczony prawie ze do samej ramy tylko żeby taśma o rame nie zawadzała? czy nie będzie to przeszkadzało mechanizmowi wyładowczemu?