Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie maszyn rolniczych

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukas99921

lukas99921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 11:06

Mycie maszyn rolniczych Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób myć maszyny rolnicze, jeśli nie ma się myjki ciśnieniowej? Mam taki pistolet do wody z funkcją JET (punktowy) SHOWER (prysznic) i wiele innych. Mam też dyszę prostą po ustawieniu na mały punkt zużywa mało wody a ciśnienie jest dobrze. Czy mam używać też jakiś płynów i szczotek czy silny strumień wody( nie myjka ciśnieniowa) pomoże?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie maszyn rolniczych Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 11:33

Mycie maszyn rolniczych jak nie masz myjki to tylko środki chemiczne odtłuszczające pomogą ale przy małym ciśnieniu wody efekty nie będa zadowalające

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 11:46

Mycie maszyn rolniczych Jak nie ma myjki, to dobra chemia i szczota, bo samą chemią wiele nie zdziałasz.
Do mycia maszyn polecam płyn DIMER, po naniesieniu w odpowiednim stężeniu zanieczyszczenia same spływają.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 11:47

Mycie maszyn rolniczych Kolego rolnik to nie hobbysta co wyjeżdza tylko w niedzielę i picuje potem na połysk bo ma czasu od groma. Wąż w rękę z prądownicą by mieć cienki strumień spłucz brud, wyczysć z roślin, słomy itp. itd. i do garażu :) A, że gdzieś olej, smar to niema co płakać bo po płukaniu jak wyschnie i tak zakonserwujesz olejem

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 15:07

Mycie maszyn rolniczych

A, że gdzieś olej, smar to niema co płakać bo po płukaniu jak wyschnie i tak zakonserwujesz olejem

To jak mam silnik zalany olejem lub innymi płynami, tudzież wąż hydrauliczny pęknie i pół ciągnika zaleje to też to potem olejem konserwuje?? Co za głupoty piszesz?

#6 Share lukas99921

lukas99921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 17:14

Mycie maszyn rolniczych ok dzięki

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 sierpień 2012 - 17:32

Mycie maszyn rolniczych No maszyny to raczej o pługi, kultywatory, agregaty, siewniki może chodzi, bo gdyby o ciągnik to byłby inna nazwa tematu.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 06:18

Mycie maszyn rolniczych Nawet jeśli chodzi o ciągnik to dobra hemia radzi sobie z olejem czy smarem na silniku bardzo dobrze i bez myjki. Nawet tym kilkuletnim brudem. Według mnie gorzej myje się zaschniętom ziemię na maszynach. Tu faktycznie myjka jest niezastąpiona. Nie dość że radzi sobie z tym bardzo dobrze to jest oszczędność na wodzie i czasie.

Edytowany przez seweryn20, 31 sierpień 2012 - 06:19.

KPK Kumurun Team

#9 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 08:07

Mycie maszyn rolniczych "Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób myć maszyny rolnicze" Pytanie czy Traktor rolniczy to maszyna rolnicza kolego lukaczmarek???:) To pojazd rolniczy. Kolega Rolnik1973 piszę mądrze. A jak Ci coś na świerzo się zaleje olejem w traktorku to i wężem to spłuczesz. Bo jak stary smar-olej to i myjka nie da rady chyba, że przemysłowa z podgrzewaną wodą i środkiem myjącym. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 22:14

Mycie maszyn rolniczych Gwarantuję ci, że moja stara myjka zimnowodna i bez chemii przetnie deskę. Ze smarem-olejem też sobie da radę i to na luzaka.

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 wrzesień 2012 - 22:28

Mycie maszyn rolniczych Popieram. Ja swoim Karcherem robiłem test z deską.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#12 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 03 wrzesień 2012 - 06:06

Mycie maszyn rolniczych deske mozesz ciąć jak chcesz :blink: ale bez pianownicy i odobrego plynu to h.. a nie mycie.ja mam myjke 205 bar zimnowodną to bez plynu schodzi lakier a gdzie duzo smaru to i tak zostaje tluste, a tak nakladam piane i po 2 minutach mozna wężem oplukac i wszysko sie swieci a nie jakies matowe ,czy biale plamy.
Zetor Team.

#13 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 06:46

Mycie maszyn rolniczych tedizetor56 dobrze mówi. Tylko chodzi oto by umyć pojazd czy maszynę tak by dalej wyglądała jak nowa a nie zniszczyć po jednym czy pięciu myciach i doprowadzić do koszmarnego wyglądu i staniu technicznego. Wy nie myjecie a piaskujecie do metalu można rzec w takim razie

Edytowany przez Risto, 03 wrzesień 2012 - 06:49.

#14 Share jakub193000

jakub193000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:09

Mycie maszyn rolniczych Witajcie jeśli chodzi o mycie maszyn albo mycie ferm, chlewni to polecam myjki włoskie znalazłem firmę w szczecinie handlują tylko przemysłowym sprzętem mam ją już 10 lat i nic w niej nie robiłem jeszcze a myje kurniki na fermach wydałem konkretne pieniądze około 6 tys ale to mi się wróciło juz dawno cisnienie 200 bar 15l/m konkretna pompa podpbna budowa jak silnika w samochodzie sam miałem wątpilwości jak ją kupowałem ale nie żałuję nie jak w karcherze czy inne castoramy jezeli chcecie podam wam namiary.
Naprawdę polecam.

Witajcie jeśli chodzi o mycie maszyn albo mycie ferm, chlewni to polecam myjki włoskie znalazłem firmę w szczecinie handlują tylko przemysłowym sprzętem mam ją już 10 lat i nic w niej nie robiłem jeszcze a myje kurniki na fermach wydałem konkretne pieniądze około 6 tys ale to mi się wróciło juz dawno cisnienie 200 bar 15l/m konkretna pompa podpbna budowa jak silnika w samochodzie sam miałem wątpilwości jak ją kupowałem ale nie żałuję nie jak w karcherze czy inne castoramy jezeli chcecie podam wam namiary.
Naprawdę polecam.

#15 Share AgregatyElem

AgregatyElem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 11:23

Mycie maszyn rolniczych Bez myjki ciśnieniowej faktycznie trudno myśleć o myciu maszyn rolicznych... Ewentualnie zostaje Ci wąż i kran,ale na dłuższa metę jest to meczace i mao efektywne.

#16 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 10 listopad 2014 - 11:49

Mycie maszyn rolniczych

Ah no właśnie. Jaką chemię na mocne zabrudzenia, olej, smar, maszyny z ziemi resztek roślin, tak co "samo spływa" ? Ja póki co zacząłem się bawić z pianownicą, ale to na samochodach, Valet Pro ph Neutral - zapach fajny, piana jest, ale to tylko na samochody, szukam jakiś mocnej chemi na maszyny. Pianownica jest Karcher k2 (wiem słaby, ale jest :) ) i teraz chemia. Piszecie, że Dimer tak? Jakieś inne propozycje?

A jakie stosujecie stężenie tego Dimera na 1l?

#17 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 21:53

Mycie maszyn rolniczych

Na smary i tego typu zabrudzenia stosuje płyn do mycia silników z K2, polecam, a jezeli chodzi o ziemie i resztki ziemi to przecie sama woda starczy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share ZielonyMop

ZielonyMop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2015 - 10:38

Mycie maszyn rolniczych

Ja polecam mycie myjnią parową łączoną z ciśnieniówką. Ciśnieniówą spłuczesz gruby brud a parową myjką doczyścić wszystko inne. Do tego dobrą chemię.

Dodaj odpowiedź