michal85

Problem z przekładnią w Amazone D7!!!

Polecane posty

michal85    9

Witam

Mam problem z przekładnia, mianowice nierównomiernie pracuje... to znaczy przy kręceniu kołem wałek na wyjściu z przekładni nie obraca sie równomiernie tylko obraca sie "skokami". czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna??? Kupilem taki siewnik używany i go remontowałem przed remontem jak go sprawdzałem to obracało sie ok. potem odktęciłem pokrywe przekładni wymieniłem tylko okej (przekładnioy fuchsa) i nic więcej z samą przekładnią nie robilem. teraz go skręcam robię próbe a tu zonk...

Z góry dziekuję za wszystkie konkretne i pomocne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Miałem to samo. Problemem są łożyska jednokierunkowe w przekładni, które są na wałku, jest ich 3 sztuki. Już się zużyły i zaczął Ci przeskakiwać. Koszt około 900zł takiej naprawy, niektórzy robią to sami ale ciężko jest je zdjąć samemu bez kombinowania z obudową skrzyni... Ja oddawałem całą skrzynie kurierem do pewnego człowieka który się tym zajmuje. Kontakt znalazłem na allegro. Na drugi dzień skrzynia wróciła naprawiona bez żadnych śladów wymiany, tylko olej trzeba było zalać. Jakbyś chciał kontakt to na pw. U mnie to było przyczyną, na dodatek im mocniej kręcisz, szybciej tym bardziej przeskakuje. Robiłem to rok temu bo zaczął mi źle wysiewać. Będzie coraz gorzej dlatego warto to zrobić za wczasu. Ja siałem jeszcze zepsutą w zeszłym roku bo nie było czasu naprawić, trzeba tylko więcej ustawić wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czy przypadkiem takie skokowe obracanie sie wałka to nie jest norma w tych przekładniach? Bo większość użytkowników pisze że tak to działa. Problem jest jeśli są to skoki nierównomierne lub wałek się zatrzymuje na dłuższy czas, ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U mnie też pracuje skokowo od 10 lat i cały czas tak sieje. Próba kręcona co roku wychodzi tak samo więc chyba ma tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

michal85 to, że wałek kręci się "skokowo" to tak ma być. Przekładnia wymaga regeneracji jeśli siewnik za mało wysiewa. Zrób próbę kręcona kilka razy i jak za każdym razem wyjdzie Ci to samo to jest ok, jak nie to skrzynia jest do remontu. Co do oleju to powinien tam być olej typu ATF (taki jak do automatycznych skrzyń biegów, układow wspomagania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0

witam :)

Kolego Łukash mógłbyś mi podesłac namiar na gościa który naprawia przekładnie? bo ja mam problem ze swoja i mam prawdopodobnie łożyska do wymiany bo przeskakuja i wysiew mam niedokładny:/ dodam ze mam siewnik Amazone D7 GARANT 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomyzs21    0

witam. Koledzy podepnę sie pot ten temam.

A mianowicie mam problem z siewnikiem Amazone d9. Mam ustawione kółka do drobnych nasion, denka i na skali nr wg którego powinno wysiać sie 2.7 kg na ha.(jest to nr 60) robiłem 5 razy próbę kręcona i ciągle wychodzi tak samo. Na polu natomiast leci jak głupie. Mam pytanie czy coś trzeba w przekładni przestawić żeby kółeczka wolniej się kręciły czy może coś z przekładnią??? proszę pomóżcie.... z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

Witam. Dziękuję za wsztstkie pomocne wypowiedzi. Faktycznie jedno łożysko w skrzyni było walniente. Wymieniłem je na nowe i wszystkie pracują dobrze, natomiast "skoki" dalej zostały ale teraz są równomierne i miarowe. (przy uszkodzonym łożysku było obrót-obró- dłuższa przerwa-obrót-obrót- dłuższa przerwa...) Teraz są równomierne oroty z minimalnymi przerwami. Dziś będe robił próby kręcone i zobacze jak będzie wychodziło.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

u mnie w D7 Specjal, ma tendencje do powolnego zmniejszania dawki... ale ten problem rozwiązałem po przez "resetowanie" skrzyni... co któryś siewnik ustawiam na nowo dawkę, tą samą... cofam do 0 i potem już na zamierzona dawke...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

witam. Koledzy podepnę sie pot ten temam.

A mianowicie mam problem z siewnikiem Amazone d9. Mam ustawione kółka do drobnych nasion, denka i na skali nr wg którego powinno wysiać sie 2.7 kg na ha.(jest to nr 60) robiłem 5 razy próbę kręcona i ciągle wychodzi tak samo. Na polu natomiast leci jak głupie. Mam pytanie czy coś trzeba w przekładni przestawić żeby kółeczka wolniej się kręciły czy może coś z przekładnią??? proszę pomóżcie.... z góry dzieki.

 

 

Przy siewie rzepaku musisz wyłączyć mieszadło, to może być przyczyną zawyżania wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomyzs21    0

Przy siewie rzepaku musisz wyłączyć mieszadło, to może być przyczyną zawyżania wysiewu. Miałem wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

Witam mam problem w siewniku "amazone d7 special II typ 25" problem polega na tym,że próba kręcona zawyża to co faktycznie wysiewam......odkręciłem górną pokrywę skrzyni przekładniowej i wszystko wygląda ok.olej jest w porządku,luzów brak,jedyne co zauważyłem to,że na tych DUŻYCH krzywkach są lekkie wcięcia wzdłużne-może to być przyczyną????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smokus1234    1

Koledzy prosze o pomoc odnośnie łożysk jednokierunkowych w Amazone. Mam Amazone D8 , zmniejsza mi znacząco dawkę w rzepaku, zdjąłem i rozebrałem skrzynie bo myślałem że może to te łożysko. Sprawdzam je ręcznie i oba pracują dobrze, czy jak ktoś z was miał uszkodzone to było to zauważalne gołym okiem? dodam że na korbowodzie od plastikowych krzywek też nie ma luzu.

 

Koledzy prosze o pomoc odnośnie łożysk jednokierunkowych w Amazone. Mam Amazone D8 , zmniejsza mi znacząco dawkę w rzepaku, zdjąłem i rozebrałem skrzynie bo myślałem że może to te łożysko. Sprawdzam je ręcznie i oba pracują dobrze, czy jak ktoś z was miał uszkodzone to było to zauważalne gołym okiem? dodam że na korbowodzie od plastikowych krzywek też nie ma luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Witam Mam pytanie. CZy podczas kręcenia kołem w d8 w skrzyni powino byc słychać takie terkotanie, stukanie ( nie wiem jak to nazwać) czy raczej skrzynia powinna chodzić raczej cicho bez słyszalnych stuknięć?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Odnawiam temat. Od niedawna użytkuje amazone d7 SUPER S. Podczas robienia próby kręconej np pszenżyta jednej odmiany wyszło mi około 160 kg na ha na drugi dzień po zasypaniu też pszenżyta ale innej odmiany (bez robienia próby kręconej) wyszło mi 140kg na ha. To samo było z żytem miało wyjść 130 kg na ha a wyszło 110. Czy skrzynia mi wysiada? jak można sprawdzić sprawność skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario01    0

Witam siewnik ad 302 przerywa podczas siewu ,wszystko wydaje się ok ,czy przekładnia może być problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj