Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z przekładnią w Amazone D7!!!

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal85

michal85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 07:34

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Witam
Mam problem z przekładnia, mianowice nierównomiernie pracuje... to znaczy przy kręceniu kołem wałek na wyjściu z przekładni nie obraca sie równomiernie tylko obraca sie "skokami". czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna??? Kupilem taki siewnik używany i go remontowałem przed remontem jak go sprawdzałem to obracało sie ok. potem odktęciłem pokrywe przekładni wymieniłem tylko okej (przekładnioy fuchsa) i nic więcej z samą przekładnią nie robilem. teraz go skręcam robię próbe a tu zonk...
Z góry dziekuję za wszystkie konkretne i pomocne wypowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Dzisiaj, 01:05
  •  

#2 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 08:50

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Miałem to samo. Problemem są łożyska jednokierunkowe w przekładni, które są na wałku, jest ich 3 sztuki. Już się zużyły i zaczął Ci przeskakiwać. Koszt około 900zł takiej naprawy, niektórzy robią to sami ale ciężko jest je zdjąć samemu bez kombinowania z obudową skrzyni... Ja oddawałem całą skrzynie kurierem do pewnego człowieka który się tym zajmuje. Kontakt znalazłem na allegro. Na drugi dzień skrzynia wróciła naprawiona bez żadnych śladów wymiany, tylko olej trzeba było zalać. Jakbyś chciał kontakt to na pw. U mnie to było przyczyną, na dodatek im mocniej kręcisz, szybciej tym bardziej przeskakuje. Robiłem to rok temu bo zaczął mi źle wysiewać. Będzie coraz gorzej dlatego warto to zrobić za wczasu. Ja siałem jeszcze zepsutą w zeszłym roku bo nie było czasu naprawić, trzeba tylko więcej ustawić wysiewu.

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:48

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! a czy przypadkiem takie skokowe obracanie sie wałka to nie jest norma w tych przekładniach? Bo większość użytkowników pisze że tak to działa. Problem jest jeśli są to skoki nierównomierne lub wałek się zatrzymuje na dłuższy czas, ale pewności nie mam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 09:59

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! U mnie też pracuje skokowo od 10 lat i cały czas tak sieje. Próba kręcona co roku wychodzi tak samo więc chyba ma tak być.

#5 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 12:43

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Tak ma być. Ustaw dźwignię na 100 i przestanie stukać

#6 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 16:18

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! michal85 to, że wałek kręci się "skokowo" to tak ma być. Przekładnia wymaga regeneracji jeśli siewnik za mało wysiewa. Zrób próbę kręcona kilka razy i jak za każdym razem wyjdzie Ci to samo to jest ok, jak nie to skrzynia jest do remontu. Co do oleju to powinien tam być olej typu ATF (taki jak do automatycznych skrzyń biegów, układow wspomagania).

#7 Share bart3k

bart3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 17:16

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! witam :)
Kolego Łukash mógłbyś mi podesłac namiar na gościa który naprawia przekładnie? bo ja mam problem ze swoja i mam prawdopodobnie łożyska do wymiany bo przeskakuja i wysiew mam niedokładny:/ dodam ze mam siewnik Amazone D7 GARANT 4m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share nomyzs21

nomyzs21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 12:11

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! witam. Koledzy podepnę sie pot ten temam.
A mianowicie mam problem z siewnikiem Amazone d9. Mam ustawione kółka do drobnych nasion, denka i na skali nr wg którego powinno wysiać sie 2.7 kg na ha.(jest to nr 60) robiłem 5 razy próbę kręcona i ciągle wychodzi tak samo. Na polu natomiast leci jak głupie. Mam pytanie czy coś trzeba w przekładni przestawić żeby kółeczka wolniej się kręciły czy może coś z przekładnią??? proszę pomóżcie.... z góry dzieki.

#9 Share michal85

michal85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 08:10

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Witam. Dziękuję za wsztstkie pomocne wypowiedzi. Faktycznie jedno łożysko w skrzyni było walniente. Wymieniłem je na nowe i wszystkie pracują dobrze, natomiast "skoki" dalej zostały ale teraz są równomierne i miarowe. (przy uszkodzonym łożysku było obrót-obró- dłuższa przerwa-obrót-obrót- dłuższa przerwa...) Teraz są równomierne oroty z minimalnymi przerwami. Dziś będe robił próby kręcone i zobacze jak będzie wychodziło.
Pozdrawiam

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:31

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! u mnie w D7 Specjal, ma tendencje do powolnego zmniejszania dawki... ale ten problem rozwiązałem po przez "resetowanie" skrzyni... co któryś siewnik ustawiam na nowo dawkę, tą samą... cofam do 0 i potem już na zamierzona dawke...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#11 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:53

Problem z przekładnią w Amazone D7!!!

witam. Koledzy podepnę sie pot ten temam.
A mianowicie mam problem z siewnikiem Amazone d9. Mam ustawione kółka do drobnych nasion, denka i na skali nr wg którego powinno wysiać sie 2.7 kg na ha.(jest to nr 60) robiłem 5 razy próbę kręcona i ciągle wychodzi tak samo. Na polu natomiast leci jak głupie. Mam pytanie czy coś trzeba w przekładni przestawić żeby kółeczka wolniej się kręciły czy może coś z przekładnią??? proszę pomóżcie.... z góry dzieki.

Przy siewie rzepaku musisz wyłączyć mieszadło, to może być przyczyną zawyżania wysiewu.

#12 Share nomyzs21

nomyzs21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 19:49

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Przy siewie rzepaku musisz wyłączyć mieszadło, to może być przyczyną zawyżania wysiewu. Miałem wyłączone.

#13 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:35

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Witam mam problem w siewniku "amazone d7 special II typ 25" problem polega na tym,że próba kręcona zawyża to co faktycznie wysiewam......odkręciłem górną pokrywę skrzyni przekładniowej i wszystko wygląda ok.olej jest w porządku,luzów brak,jedyne co zauważyłem to,że na tych DUŻYCH krzywkach są lekkie wcięcia wzdłużne-może to być przyczyną????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:05

Problem z przekładnią w Amazone D7!!! Koledzy prosze o pomoc odnośnie łożysk jednokierunkowych w Amazone. Mam Amazone D8 , zmniejsza mi znacząco dawkę w rzepaku, zdjąłem i rozebrałem skrzynie bo myślałem że może to te łożysko. Sprawdzam je ręcznie i oba pracują dobrze, czy jak ktoś z was miał uszkodzone to było to zauważalne gołym okiem? dodam że na korbowodzie od plastikowych krzywek też nie ma luzu.

Koledzy prosze o pomoc odnośnie łożysk jednokierunkowych w Amazone. Mam Amazone D8 , zmniejsza mi znacząco dawkę w rzepaku, zdjąłem i rozebrałem skrzynie bo myślałem że może to te łożysko. Sprawdzam je ręcznie i oba pracują dobrze, czy jak ktoś z was miał uszkodzone to było to zauważalne gołym okiem? dodam że na korbowodzie od plastikowych krzywek też nie ma luzu.

Dodaj odpowiedź