Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładnia bezstopniowa

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share majzol

majzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:07

Przekładnia bezstopniowa Witam.
posiadam siewnik POM brodnica Cami Z1. dziś podczas pierwszego uruchomienia pojawił sie problem z regulacja przekładni bezstopniowej, a tym samym precyzyjnej dawki siewu rzepaku. problem polega na tym ze po przejechaniu kilku set metrów pojawia sie alarm, ze skrzynia sie przestawiła ( i cale szczescie, bo tak to bym nawet tego nie zauwazył). zamiast wysiewać 4 kg/ha zaczął siać 2,5. po pomownym ustawieniu i zasianiu 3 ha znów sie przestawiło na 2,5 !! dźwignia zniamy dawki w tym czasie nie drgnęła nawet o mm. o co chodzi ?? co jest z tą skrzynia nie tak? proszę o sugestie, bo rzepak powiniem byc w ziemi, a ja sie bawie z tym siewnikiem. !!!

dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładnia bezstopniowa Dzisiaj, 04:21
  •  

#2 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:23

Przekładnia bezstopniowa a po alarmie robiłeś probe kręconą i czy wo gule robiłeś bo jak dźwignia nie ruszona a próba wykazuje to samo po alarmie to ta elektryka do d*py a jak próba ina to przekładnia do d*py inaczej nie sprawdzisz

#3 Share majzol

majzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:54

Przekładnia bezstopniowa próbę robiłem przed wyjechaniem na pole ( to chyba oczywiste i ustawilem na 4kg/ha) i po alarmie. I po tym drugim kreceniu wyszło 2,5 kg :/ tez cos mi sie zdaje ze cos nie tak z przekładnia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 22:44

Przekładnia bezstopniowa u mnie w tak było dwa lata temu. okazało się że winne jest łożysko w przekładni, zdejmij obudowę i sprawdź czy nie ma luzów. nie pamiętam dokładnie jakie było to łożysko, ale jakieś specjalne, że musiałem poczekać kilka dni aż mi sprowadzą. chyba było to łożysko jednokierunkowe. i też wysiew na mniejszy się przestawiał.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#5 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 28 sierpień 2012 - 22:44

Przekładnia bezstopniowa zobacz może olej gdzieś wyciekł i poziom jest za mały albo ta wajcha ci się na walku poluzowała i się wałek przestawia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share majzol

majzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 07:37

Przekładnia bezstopniowa a ile tego oleju powinno byc ?? w okienku cos tam widac. a tą wajche zaraz sprawdze. pozdro

#7 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 25 wrzesień 2012 - 22:38

Przekładnia bezstopniowa jak stoi na prostym to w okienku powinno być widać bom belek jak to nie pomoże to zobacz to łożysko ale najpierw jak zdejmiesz pokrywę to zobacz czy któraś z łopatek się nie poluzowała . sory ze tak późno pewnie już zrobione jak tak to napisz co było. pozdro

#8 Share majzol

majzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 październik 2012 - 22:43

Przekładnia bezstopniowa d*pa tam zrobione, serwis dilera od którego kupowałem nie ma pojecia jak to naprawic,a brodnica sie wymiguje byle czym zeby tylko nei przyjechac. dzwonie co kilka dni do nim i zawsze sie czyms wymigują !!! jakos posialem zboża. przestawiała sie ale nie tak dużo (5 -10 kg/ha) w sumie siewnik zakonserwowany na zime, tylko czeka na tych "fachowców" z serwisu !!

ps. szczerze nie polecam tej firmy !!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Farmer2013

Farmer2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:09

Przekładnia bezstopniowa Jak ustawiacie ten siewnik na wysiew owsu i ile wam wychodzi, a zyto jak siejecie i ile wychodzi na 1 ha

Dodaj odpowiedź