Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 17:02

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło Witam,

Do zeszłego tygodnia zyłem sobie sielankowo sądzac że w moim ciagniku jest wszystko ok. Znajomy poprosił mnie żeby mu ustawić plug na polu, ma forterre z tego samego roku co mój tylko jego były znaczone 10641 a mój jest 105, wsiadam wciskam sprzegło a tu dosłownie wpada w podłoge tak lekko chodzi. Znaczy się z moim jest coś nie tak, bo muszę 3-4 razy większa siłę włożyć żeby je wcisnąć. Sprzęgło działa poprawnie ale konfort w moim a kolegi to niebo a ziemia. Sam bym tego nie zauważył bo z kolei jak wsiadam do mojego ursusa C-360 to chodzi jeszcze ciężej. Czy mozna coś w moim zetorze samemu zrobic żeby to dobrze chodziło bo serwis to raz że drogi a dwa że ostatnia pierdołę jak mi naprawili to chcieli pół ciągnika rozebrać a okazało się że poszedł elektrozawór za 250 złotych a oni mi remont kapitalny skrzyni biegów przez 2 miesiace proponowali.

Pozdrawiam,
Karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło Dzisiaj, 10:08
  •  

#2 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:02

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło U mnie w proximie plus 90 tez sprzeglo ciezko chodzi ciagnik ma 6 miesiecy od nowosci , myslalem ze jak pojezdze troche to sie to zmieni ale jakos poprawy nie widzac. Wczesniej mialem zetora 7245 i tam sprzeglo o wiele lzej chodzilo.

#3 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:59

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło to dziwne,bo u mnie sprzęgło lekko chodzi :) a u kolegi to może płyn uciekł czy coś,że "wpada" samo
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#4 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:33

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło Wydaje mi się że u autora tematu pompka od sprzęgła padła. U mnie w tamtym roku miałem taki przypadek, sprzęgło ciężko chodziło i słabo brało.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#5 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 06:31

to dziwne,bo u mnie sprzęgło lekko chodzi :) a u kolegi to może płyn uciekł czy coś,że "wpada" samo

U kolegi jest wszystko w pożądku, uzyłem takiego sformułowania ze względu na pierwsze odczucie po jeździe jego ciągnikiem.

Wydaje mi się że u autora tematu pompka od sprzęgła padła. U mnie w tamtym roku miałem taki przypadek, sprzęgło ciężko chodziło i słabo brało.

U mnie 'bierze' dobrze, tylko ciężko chodzi, można jakoś tę popkę sprawdzić bez wielkich kosztów?

Dodam jeszcze że nie ma żadnych wycieków płynu hamulcowego, że to jest od dawna lub (całkiem mozliwe, ale niekoniecznie) nowości, nie zwracałem na to uwagi bo nie miałem porównania, Zetor jest z 2009 roku.

Edytowany przez kat181, 29 sierpień 2012 - 06:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 29 sierpień 2012 - 12:55

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło Ja u siebie nie sprawdzałem, bo wiedziałem że jest słaba. Koszt jej wymiany to ok. 130 zł.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#7 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 08:18

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło ew. może mu się tarcze kończą... ma tura?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#8 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:58

ew. może mu się tarcze kończą... ma tura?

Kolego, ile razy mam pisać że u niego działa dobrze, u mnie jest problem i nie sądze żeby w takim ciagniku na 30 hektarach po 3 latach się sprzegło kończyło, nawet z turem.

Edytowany przez kat181, 31 sierpień 2012 - 12:59.

#9 Share kwiatek

kwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 03 wrzesień 2012 - 10:30

Zetor Forterra Ciężko Chodzące Sprzęgło U mnie w Proximie 85 Plus z Turem . Co 1000 Mth sprzegło wysiada teraz dochodzi mi 3000 mth i sprzegło już zaczyna szwankować ciężko chodzi i słabo odbija. Proponuje wymienić sprzegło .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 12:07

U mnie w Proximie 85 Plus z Turem . Co 1000 Mth sprzegło wysiada teraz dochodzi mi 3000 mth i sprzegło już zaczyna szwankować ciężko chodzi i słabo odbija. Proponuje wymienić sprzegło .

I co wymieniasz tarcz i chodzi lekko i odbija. U mnie odbija raczej dobrze.