Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa do 60tys.

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 16:59

Prasa do 60tys. Witam
Zamierzam kupić prasę, która będzie pracowała z 92 konnym MF'em. Mój budżet na nią to maksymalnie 60 tysięcy. Wymagam, żeby posiadała noże docinające, centralne smarowanie i najlepiej jakby to była prasa walcowo-łańcuchowa. Zastanawiałem się nad Sipmą tylko nie wiem jaki model. Unia Faramol odpada bo słyszałem, że to szit. Oczywiście chodzi mi o nową prasę.
Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa do 60tys. Dzisiaj, 22:00
  •  

#2 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 sierpień 2012 - 17:13

Prasa do 60tys. wszystkie polskie belarki to "szit" :P moze cos z zachodnich tylko nie wiem czy kasy styknie bo nie orientuje sie w cennikach. ale na AF jest taki temat wiec zapytaj

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 sierpień 2012 - 18:01

Prasa do 60tys.

wszystkie polskie belarki to "szit" :P moze cos z zachodnich tylko nie wiem czy kasy styknie bo nie orientuje sie w cennikach. ale na AF jest taki temat wiec zapytaj

Wybacz...nie wszystkie.Np Sipma jest niedopracowana.

http://ursus.com.pl/...omy/Prasy#Z-594

Proponuję taką ona jest walcowo-łańcuchowa.Widziałem jak taka prasuje to bele są eleganckie.

Edytowany przez Marcin91, 10 styczeń 2013 - 23:52.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 18:11

Prasa do 60tys. a nie wolisz prawie nowej uzywki ale pozadnej firmy...
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#5 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 18:33

Prasa do 60tys. Zapomniałem dodać, że nie będę nią wogóle słomy prasował tylko sianokiszonke i siano. Co myślicie o tym ursusie co kolega wyżej podał? Lepsza od sipmy i jak z awaryjnością?

#6 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:05

Prasa do 60tys.

'

Wybacz...nie wszystkie.Np Sipma jest niedopracowana.

http://ursus.com.pl/...omy/Prasy#Z-594

Proponuję taką ona jest walcowo-łańcuchowa.Widziałem jak taka presuje to bele są eleganckie.

to jakie wg ciebie sa dobre???. bo link do ktorej wysłałes to warfama z naklejka ursusa. wlasnie taką uzytkuje od 12 lat i za nic nie polecam. Jeden wielki chłam. <_< Jakość materialu z jakiego jest zrobiona jest niska i co nie rusze to jakas awaria <_<

chyba ze ktos mysli robic 100-200 bel rocznie to inna sprawa, ale wtedy tez lepiej jest korzystac z usług niz kupic to coś -_-

#7 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:40

Prasa do 60tys. wszystkie polskie są po jednych pieniądzach miałem dwie sipmy i jak na mały areał to tak ale do siano kiszonki za mały zgniot i wiecznie coś nie domagało ,kolega teraz kupił unie i po 60 balach tylna klapa się wygięła drugi kupił NH stało komorową zrobił 4000tysiące bali i palcem się nie dotknął u mnie robi NH zmienna komorowa drugi sezon i tak samo się nie dot kłem a jak teraz sobie przypomnę jak się ko sipmy latało to aż ciarki przechodzą

#8 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:45

Prasa do 60tys. Dokładnie a8185 popieram. Kolego jak chcesz robić robotę wydajnie i mieć balot prawdziwy a nie kulkie zwinięto na odwalonego mało wydajna i co rusz awarie to odpuść sobie polskie firmy robiące prasy rolujące. I polecam walcową tylko i wyłącznie do kiszonek i sianokiszonek z owijaniem na siaktę czyli używka np. Welger RP200 czy RP220. Nowe to tylko na zwrot bo cena kosmiczna ale np. taka Welger Lely pasowa z owijarką z tyłu piękna sprawa. Tylko słychać szum cichy a baloty marzenie

#9 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:00

Prasa do 60tys. Czyli jaką mógłbym kupić dobrą, zagranicznąn nową i żeby była jak najtańsza? Ile np. kosztuje NH bo słyszałem, że są dobre ?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:10

Prasa do 60tys. Kup sobie za te pieniądze używanego Claasa varianta z pełnym wyposażeniem i będziesz w niebie a nie tam jakieś polskie łajno co się sypie od samego stania...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:13

Prasa do 60tys. jaka to twój wybór tylko do zachodniej musisz jeszcze dołożyć a jeśli tylko siano kiszonki to nie lepiej przyczepa samo zbierająca koszta zwożenia dużo mniejsze

#12 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:17

Prasa do 60tys. ja polecam ferabole mam 2 lata uzywana ferabole extreme z 2007r przez ten czas zrobiła 1200 bel i jak narazie bez awari sasiad ma ferabole entry 120 i tez sobie ja chwali mysle ze ta entry 120 bys w 60 tys kupił jest to prasa walcowo łancuchowa

#13 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:32

Prasa do 60tys. uzywke Lely polecam mialem pokazowke, maszyna nie do zajechania, po prostu rewelacja przy 19/h presa chodzila jak przy 12/h, zrobilem nia zrobilem nia 650o balotow w dzien :D
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#14 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 18:31

Prasa do 60tys. A co sądzicie o Metal Fach? Sąsiad miał sipme i mu sie 3 razy zepsuła na gwarancji to oddał i kupił metal-fach'a i zrobił już 4000 tys. balotów i tylko jakieś łożysko raz wymieniał.

#15 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:08

Prasa do 60tys. Uwierz mi kolego. Kup sobie lepiej jakąś używkę z John Deera. Jakąś 592 ładna za tą kasę kupisz, a uwierz mi, to nie ma porównania. Samo zbicie belki z sianokiszonki jest bardzo istotne przy zakiszaniu, a takich rezultatów nie osiagniesz polskimi zwijkami, no chyba że pasowymi.

#16 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 14:16

Prasa do 60tys. Tak jak wyżej, kup sobie jakąś używkę, za te 60k będzie dobra prasa. Ja posiadam claasa 44s od ośmiu lat i nic w niej jeszcze nie wymieniałem, a prasa chodzi na 30ha, a u sąsiadów ciągle się sypią metalsr**hy i pierdzifamy. Gdybym mjiał większy ciągnik to bym wymienił tego claasa na coś z rotorem i szerszym podbierakiem, ale przez myśl mi by nie przeszło żeby brać jakieś polskie badziewie mimo że jestem za wspieraniem polskich firm.

Edytowany przez st220, 03 wrzesień 2012 - 14:18.

#17 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 18:12

Prasa do 60tys. Tak tylko mam z Uni na połowe a na nową JD albo Krone mnie nie stać :/

#18 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:36

Prasa do 60tys. to po co zalozyłes temat prasa do 60 tys

#19 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 01 listopad 2012 - 13:43

Prasa do 60tys. Nowej prasy za taką kasę nie dostaniesz dobrej zbytnio, lepiej kup siebie dobrą używkę zagraniczną np: welger rp.220 czy jakiegoś claasa.

Edytowany przez pancer527, 04 listopad 2012 - 09:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 14:00

Prasa do 60tys. @ysy jaką komorę miała ta famarolka, uznali gwarancję? Z polskich pras to jedynie walcowa Unia famarol DF 1,8 Dd ale obawiam się, że sie w 60 tyś nie zmieścisz. Jest to konstrukcja zachodnia i najmniej zaszło w niej zmian w stosunku do zachodniego oryginału niż w przypadku walcowo-łańcuchowej. Odpowiedni przerób ta prasa ma bo 100 konnego Pronara P5 potrafi zdusić także będzie odpowiednio wykorzystywać moc Twojego MF'a