RYZYNH

Kukurydza ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

na wschodzie nie było suszy i dlatego macie taka zielona. U nas uschła z suszy a nie z dojrzałości i kolba dużo słabsza niż w tamtym roku.

lubelskie to raczej wschód,a opadów od lipca do teraz było może 40mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

wczesność - czyli długość okresu wegetacyjnego – do danego regionu należy dopasować odmiany na podstawie ich klasy wczesności. Jest ona określana tzw. „liczbą FAO”, jest to liczba zawierająca się w przedziale od 100 do 1000. Im ta liczba jest mniejsza, tym odmiana jest wcześniejsza, czyli jej okres wegetacyjny jest krótszy. Dla warunków Polski zalecane są odmiany o wczesności do 300 FAO.

http://www.kukurydza.org.pl/siew.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czyli jednak to ja miałem racje. NA każdy kraj sa inne odmiany, tutaj prosze dowód: egierska oferta pioneera : http://hungary.pione.../Kukorica.aspx . Odmiana FLORENCIA ma FAO 530 :) ale co niektórzy od razu posądzą Cię o gadanie głupot....

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I ja również. Bo jakby nie patrzeć kukurydza z FAO ponad 300 na ziarno w Polsce nie dojrzeje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@bogdan faktycznie na lubelszczyźnie nie byłem w tym roku ale podlasie i wschodnie mazowsze dopiero zaczyna kosić na kiszonke a na kujawach lada dzień będą młucić na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w małopolsce już zaczęliśmy żniwa, wilgotnosc 24-23%, narazie ukosiliśmy 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

to suchą już macie :o u nas koło Torunia zaczęli kilka dni temu kosić na ziarno i miała ok 34%. U mnie miejscami gdzie są piachy zaczyna ładnie schnąć i tak za 4/5 dni ruszam w pole i myślę że z 30% będzie miała, akurat na sprzedaż mokrej


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzisiaj kosilismy, z innego pola to miala 27% i 30% - wszystko suszymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Ja wczoraj skosiłem 10ha na mokro. Kukurydza na dwóch polach. Z jednego wilgotność 28%, z drugiego 29%. Odmiana Pioneer H32 FAO 230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

ja sprawdzałem wczoraj qq to miała 32%, to ile jeszcze trzeba czekać żeby kosić na ziarno by sprzedać do suszarni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie musisz czekać możesz teraz mucić i taką też przyjmą ale mniej zapłacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja wczoraj nakosiłem kilka samochodów przeważnie wilgotność oscylowała wokół 32%, ale na jednym aucie (koszone mniej więcej w środku) wilgotność wynosiła blisko 40%, auta wyładowywały się dzisiaj, więc kukurydza leżała przez kilkanaście godzin na naczepach, czy mokra kukurydza, która zdąży się zagrzać może mieć większą wilgotność niż w bezpośrednio po zbiorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Na pewno wyjdzie więcej sam wczoraj skosiłem przyczepę miała 26% dziś odwiozłem to miała 29%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

choc nie wiem czy takie przetrzymanie qq nie jest lepsze, przy suszeniu ma wieksza temperature, przez co krócej sie nagrzewa, i szybciej sie suszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dla kupującego owszem ma to kluczowe znaczenie, bowiem zrobi większe potrącenia i jeszcze zaoszczędzi energię, ale już dla mnie taki uzysk 8 punktów procentowych na wilgotności jest wątpliwą korzyścią, tak czy inaczej z tą firmą już zakończyłem współpracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

24 % wilgotności miała wczoraj. A jak u was z słomą kukurydzianą? Ile płacą za tonę ?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

dziś kosiłem kukurydzę z FAO 210 lub 220 (nie pamiętam dokładnie), łodygi suche, miejscami zielonkawe to miała 27-30 % (na wilgotnościomierzu elektronicznym)


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ja skończyłem z kukurydzą FAO 200-210 wilgotność średnio około 30%, przy plonie 11ton/ha

Jakie nawożenie stosujesz że osiągasz takie plony kukurydzy ?? kiedy ją siałeś ? czy dajesz obornik przed kukurydzą ?? ;) To jedna roślina miał dwie kolby ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jakie nawożenie stosujesz że osiągasz takie plony kukurydzy ?? kiedy ją siałeś ? czy dajesz obornik przed kukurydzą ?? ;) To jedna roślina miał dwie kolby ??

 

rekordowy plon to nie był (przypomnę, iż wilgotność wynosiła 30%), kukurydza była siana po wymrożonym rzepaku ok 25 kwietnia, wieloskładnik po rzepaku (60P, 90K) i ok 200kg N, herbicyd + 2x odżywka i zbiór, prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

W czym, kiedy i jakie dawki dawałeś azot ??? ;) co to była za odmiana ?? ;)

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj