Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszek198804

tomaszek198804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:03

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Witam wszystkich. Panowie moj mtz 82 z 95 roku nie chce mi unosic do konca pluga talerzowki nawet prze duzym gazowaniu, natomiast kiper dziala dobrze, przyczepe unosi bez problemu ze zbozem. Co moze byc za problem. Do tej pory bylo dobrze co moge sprawdzic?? Pomóżcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Dzisiaj, 18:47
  •  

#2 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:09

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Możliwe, że jakiś zaworek się zaciął lub pompa wysiadła. Miałem tak kilka dni temu przy MTZ 952, ale to z powodu rozgrzania się oleju. A gruberowanie wyglądało tak 30min - gruberowania, 30min - czekania, aż olej wystygnie...

#3 Share tomaszek198804

tomaszek198804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:16

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem ale chyba jakby pompa wysiadla to by nie wykipowal, a talerzowka duzo nie wazy okolo 700 kg, poprawial mi jakis mechanik kiedys cos jak mi sie zacielo cos i wolole nie chcial unosic i bylo dobrze a teraz takie te unoszenie nie do konca i nie moge nic orac

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7623 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 07:07

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Stawiam na niskie ciśnienie. Przyjrzyj się konstrykcji podnośnika. O ile przykładowo żeby podnięść maszynę pierwsze 30cm do góry potrzeba 100bar to następne 30 już 150. Ramię podnośnika za które ciągnie siłownik im wyżej uniesiona maszyna zaczyna pracować pod kącem który wymusza większe ciśnienie. Sprawdz manometrem ciśnienie na gorącym oleju. Możliwe że pompa siada lub coś się zacina. Musisz szukać. Ale zacznij od sprawdzenia ciśnienie.
KPK Kumurun Team

#5 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 09:54

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem pewnie jest coś nie tak z siłownikiem albo z rozdzielaczem bo skoro podnosi przyczepę to pompa jest w porządku

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7623 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 10:00

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Wbrew pozorom do wykiprowania przyczepy nie trzeba aż tak dużego ciśnienia. Siłowniki maja o wiele większą siłę i unoszą pakę pod bardziej korzystnym ramieniem i kątem niż podnośnik. Tak czy owak za małe ciśnienie a to może być wina rozdzielacza, regulatora lub pompy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomaszek198804

tomaszek198804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 20:55

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem dzieki za podpowiedz. możecie powiedzieć mi jak i gdzie zwiekszyc cisnienie??

#8 Share techniczny

techniczny

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 07:47

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Hmmm widzę 2 roziwązania, choć nie podałeś ciśnienia pracy siłownika, strzelam że gdzieś w okolicach 4-6 bar.
1) Wymieniasz pierścienie tłokowe na pompie tłokowej, zwiększa się kompresja i ciśnienie będzie większe o wartość odpowiadają określonym parametrom pierścieni
2) instalujesz wzmiacniacz ciśnienia, który zwiększa nawet kilkakrotnie ciśnienie pracy siłownika.

Edytowany przez danielhaker, 31 sierpień 2012 - 21:11.
reklama

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 08:29

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Kolego strzel sobie w głowę tymi radami, bo chyba nie widziałeś mtz na oczy.

@tomaszek198804 poczytaj ten temat, myślę ze będziesz miał w nim odpowiedz na swoje pytanie http://www.agrofoto....-hydraulicznej/

#10 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:42

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Zanim zaczniesz dłubac przy rozdzielaczu i zanim coś niepotrzenie zepsujesz, to przede wszystkim powinienieś mieć taką malutką wajchę przy siłowniku pokręć nim trochę w jedną i drugą stronę na zasadzie prób i błędów.
Druga sprawa, to oprócz wajchy którą masz przy kierze masz mnieszą wajchę przy fotelu i jest bardzo prawdopodobne że ta włąsnie wajcha albo dźwignia od tej wajchy ci opadła i dlatego ci nie podnosi do końca.
Daj znać czy miałem rację
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomaszek198804

tomaszek198804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:53

Nie unosi do końca podnosnik pod ciezarem Panowie zwiekszylem cisnienie tym zaworem na 180 bar bo dawala tylko 110. Jest jak narazie ok. Dzieki za podpowiedzi. pozdrawiam

Dodaj odpowiedź