Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pottinger mex 2 s

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arcadiuss92

arcadiuss92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:56

Pottinger mex 2 s Hej, witam jestem w połowie sieczenia kukurydzy i w tym roku idzie tragicznie, sieczkarnia ciągle się zapycha, strasznie dużo na dole zostaje syfu (pod nożami od bębnów) i co chwilę zrywa bezpiecznik co strasznie utrudnia pracę... proszę o szybką pomoc!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pottinger mex 2 s Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 sierpień 2012 - 21:18

Pottinger mex 2 s Ja miałem to samo w swojej od początku, syf o którym mówisz to jeszcze nic, między bębnami pionowymi a poziomymi zostawały kolby i liście, na dziobach zalegała kukurydza i sieczkarnia nie pobierała zielonej masy, wszystkie łożyska były w porządku, zero luzu, prędkość pracy to max 6 km/h. Czy ładna czy mała kukurydza, sieczkarnia się dławiła, znajomy w mex II K miał ten sam problem i naspawywał na wałki poziome małe kolce, podobno to pomogło, zaczeła lepiej pobierać, my swoją sprzedaliśmy bo to męczarnia była... Zabezpieczenia też co pare godzin koszenia ścinało
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share hubert-ciosk

hubert-ciosk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 18:49

Pottinger mex 2 s panowie mam ten sam problem w tym roku wjeźdzam w kukurydzę jade 10 metrów i stoje bo się zapchała tak jak by nie pobierała a w tamtym roku kosiła bez problemu czy ktoś ma jakieś rady co z tym zrobić bo mam 3 ha do koszenia to bedzie męka ??? a czy ta blaszka przed bebnami musi być pod gięta czy odgięta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 27 sierpień 2012 - 19:03

Pottinger mex 2 s Bez dziobów próbowałem kosić, bez jednego, bez tego ustrojstwa co kukurydze kładzie, i tak cztery lata eksperymentów;] u mnie nic nie pomogło, przeczytaj mój post wyżej, może tak spróbuj
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 20:47

Pottinger mex 2 s Jeśli się zapycha to przyczyną może być taka blaszka co jest między stalnicą a wałkiem tym gładkim, ta blaszka powinna dolegać do wałka, a jak nie dolega i jest pewna przestrzeń między nimi to tam się nabije badyli i blokuje kukurydze, a żeby się tam dostać to trzeba rozpołowić sieczkarnie i wymienić tą blaszkę na grubszą.

#6 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 20:58

Pottinger mex 2 s Tą sieczkarnią powinno się pracować na 1000 obr.wałka. Dosyć ważną sprawą są także te gumy wciągające na wałkach pionowych.

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 21:05

Pottinger mex 2 s sprawdźcie czy sprzęgło na wałku nie przepuszcza jak ma opór u nas kiedyś był problem z pobieraniem i winny był wałek.

Edytowany przez damian40000, 27 sierpień 2012 - 21:06.

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 21:52

Pottinger mex 2 s Hm wałka wina w naszej na pewno nie była,gum wciągających na wałkach też nie było tylko metalowe tryby w kształcie owych gum, blaszka też dolegała do wałka gładkiego. I dalej był problem. I obecny posiadacz sieczkarni też ma ten sam problem, mimo że sieczkarnie robili niby to ludzie którzy się na tym znają, wymieniali stolnice i wg nich całość powinna grać, teraz też coś mają naspawywać na bębny

Edytowany przez yahooo777, 27 sierpień 2012 - 21:54.

#9 Share hubert-ciosk

hubert-ciosk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 19:41

Pottinger mex 2 s bo u mnie jest taki problem że jak jest niska kukurydza to idzię nie ma problemu a tam gdzie jest wysoka jak 912 a nawet wysza to nie mogę ujechać 10 metrów ???czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:51

Pottinger mex 2 s Bębny poziome masz przytarte już? Wczoraj gadałem z nowym właścicielem naszego mexa, naspawał na bębny poziome delikatne kolce, problem znikł, zaczeła normalnie pobierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hubert-ciosk

hubert-ciosk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:17

Pottinger mex 2 s to spróbuje to zrobić i zobaczyć jaki bedzie efekt . A czy może ktoś z was wie coś o tej sieczkrani skorpion z-374 simpa

#12 Share hubert-ciosk

hubert-ciosk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 18:21

Pottinger mex 2 s panowie a gdzie mogę dostać nowe gumy na wałki pionowe bo w necie z naleź nie mogę a w grene nie mają

#13 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:45

Pottinger mex 2 s Kupujesz pas transmisyjny wycinasz i masz.

#14 Share arcadiuss92

arcadiuss92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 14:46

Pottinger mex 2 s dzięki Panowie, spróbowałem ostatnie dwa rządki na 1000 obr i nie było problemu, już chciałem sprzedawać ale może coś z tego będzie :)

#15 Share hubert-ciosk

hubert-ciosk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 18:40

Pottinger mex 2 s potwierdzam obr. na 1000 i 3.5ha położone w dwa dni super aż chciało się ciąć :)

#16 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 16:18

Pottinger mex 2 s

Przy większej prędkości sieczkarnia zgrzyta koło wałka mocy, czy to jest sprzęgło sieczkarni i jak je podciągnąć?

#17 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:33

Pottinger mex 2 s

Ma może ktoś na sprzedaż mniejsze koło pasowe i wałek od tej sieczkarni?

Albo wie gdzie można te części kupić?

#18 Share Mateusz1900tdi

Mateusz1900tdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 październik 2015 - 09:52

Pottinger mex 2 s witam mam pytanie bo mam pontingera i na poczatku bylo ok wszystko az do pewnego momentu... zablokowalo noze z bebnami i nie chce wciagac jej tak jakby cos blokowalo sieczkarnie... macie pomysl co to moze gyc :(

#19 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 październik 2015 - 17:42

Pottinger mex 2 s

a WOM chodzi?

jeżeli tak to może coś w przekładni z prawej strony,np, jakieś zabezpieczenie puściło na kole zębatym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mateusz1900tdi

Mateusz1900tdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 październik 2015 - 20:37

Pottinger mex 2 s wom chodzi .... tylko bebna wciagajace nie chodza :( jak zatrzymam i puszcze ja powoli to chodzi chodzi i znowu...